Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лечение женского алкоголизма

Багаторічна практика роботи з залежними показує, що алкоголіки одужують набагато складніше, ніж наркомани. Чому? Тому, що алкоголіки ніколи не визнають що вони залежні. Їм весь час здається, що вони впораються самі, треба тільки сильно захотіти, ну а поки вони сильно не хочуть, тому і п'ють. Алкоголік чоловік, коли стає не адекватним в поведінці, неохайним на вигляд, кидає роботу і дружину - соціум це сприймає набагато спокійніше і навіть виправдовує його вживання алкоголю, ніж якщо такі ж вчинки зробить жінка. Коли чоловіка хапає білочка - його бояться.

Але коли таке трапляється з жінкою - її всі обходять стороною через нехтування до неї і нерозуміння її. Такий вже наш менталітет. До жінок більше вимог і більше з неї попиту. Вона мати, вона повинна бути прикладом, красивою і охайною ... З такого ось парадоксу випливають дві основні проблеми жіночого алкоголізму:

- лікування жіночого алкоголізму відкладають зазвичай на потім. Так як з жінкою алкоголіком ніхто не хоче зв'язуватися. Вона не адекватна, противна, агресивна. Повинна взятися за розум і впоратися сама. Адже у неї є діти, майбутнє, у неї такі прекрасні батьки

- жінка відчуває на собі зневажливе ставлення соціуму і це тисне на неї. Їй доводиться часто захищати себе від сторонніх поглядів, пліток і наклепів. Вона спочатку (якщо алкоголік) не чекає допомоги, вона звикла захищати себе, тим самим укрепляеться своє заперечення до хвороби. Жінка алкоголік агресивніше чоловіка - не любить коли до неї лізуть в життя, вчать, дорікають. Вона не вірить нікому і не довіряє. На лікування сама добровільно не поїде, бо не від кого доброго не чекає. Навіть якщо твереза приходить до усвідомлення проблеми, то як тільки вип'є буде заперечувати її наявність як такої.

Що допоможе вилікувати жіночий алкоголізм

Основна проблема жіночого алкоголізму полягає в тому, що її пізно лікують. Весь час прийнято вважати, що жінка натура сильна і зможе сама якщо захоче. Це не правда жінці потрібно допомагати лікуватися.

Важливі фактори які будуть їй допомагати одужувати - це:

  • реалізація себе
  • повна зайнятість
  • затребуваність
  • підтримка близьких людей, їх відмова від шкідливих звичок
  • жорстка позиція родичів

Жінки не вміють переживати почуття самотності. Неодмінно самотня жінка приречена. Їй потрібна постійна увага, усвідомлення того, що вона потрібна. Якщо жінка не має дітей - це погано. Якщо має дітей, але через алкоголізм втратила до них інтерес - це невиліковно. Більшість жінок зриваються пити тоді, як знаходяться вдома цілодобово, поки чоловіки на роботі. Немає з ким поговорити. Вона не самореалізується. У такому випадку потрібна реабілітація, а потім постійна зайнятість, улюблена справа і тверезе суспільство.

Бувають п'ють молоді дівчата, які випивають на дискотеках і вечірках. Для таких все на багато простіше. Їй потрібно нагулятися. Досить перших плачевних наслідків і реабілітації, яка допоможе усвідомити, що до чого.

Марно жінку балувати грошима і подарунками, дозвіллям і пригодами. Природа жінки - це піклуватися про кого то, спілкуватися, створювати тепло. Якщо жінка позбавлена живого спілкування, підтримки родичів і справи, яке підвищувало б її самооцінку - тверезо жити вона не зможе.

Алкоголіки вибирають бути не тверезим, лише тому, що тверезо бачити і оцінювати своє життя не можуть. Жінка не може прокинутися вранці і зрозуміти, що весь день вона, знову, нікому не потрібна, не вміє спілкуватися, не має нічого хорошого в житті, нічого так і не зробила, не добилася. Жінка йде від реальності, малюючи собі картини ілюзій, ніби все не так уже й погано. Вірячи в брехню жити легшає.

Багато жінок стають повіями, оскільки їх ніхто не хвалив, рідний батько називав товстухою (може і в жарт), а їм потрібно щоб хтось сказав: Ти супер! Ось вони продають своє тіло нікчемним способом і кажуть собі, - бачиш, ти користуєшся успіхом. З тобою хочуть бути і ще за це і гроші платять. Її ніхто так дорого не цінував як її клієнти.

Проблема жіночого алкоголізму криється в низької самооцінки і бажанні спілкуватися. Так тільки самотній людині з низькою самооцінкою важко говорити з кимось, соромно заговорити, адже їй здається, що вона не вміє правильно навіть ворушити губами.

Реабілітація допомагає відновити особу від наслідків алкогольної залежності

Реабілітація допомагає боротися з комплексами, повертає адекватну самооцінку і вчить як жити тверезо і проходити життєві кризи з оптимізмом. Послуги нарколога або наркології знімають тільки синдром хвороби - абстиненцію - це тремор рук і білу гарячку. Не дивлячись на це, жінку вважають за краще лікувати швидко. Чому? Тому що хочеться якнайшвидше повернути її до її обов'язків.

Ми вважаємо, що жіночий алкоголізм в принципі нічим не відрізняється від чоловічого, потрібно тільки до нього правильно ставитися - не відкладати лікування алкоголізму на потім і не переривати реабілітацію. Жінки емоційніші і набагато глибше копають в собі і своїх почуттях, вміють відкриватися. Це допомагає їм пройти реабілітацію успішно. Насправді, якщо жінка вирішила жити тверезо її мало що може зупинити і це правда.

Не відкладайте лікування на потім. Якщо жінка не визнає залежність і не згодна лікуватися - лікуєте примусово. Жінка може одужувати тільки на реабілітації - ні групи взаємодопомоги, ні індивідуальна робота з психологом, ні крапельниця в наркології вам не допоможуть. Потрібно працювати над собою, змінювати мислення.

Тоді зміниться поведінка і з'явитися мотивація жити тверезо. Поспішайте звернутися за допомогою. Адже жінка менш контролює себе ніж чоловіки, потрапляють в різні неприємні ситуації (так як у них логіка взагалі відсутня) і регрес особистості відбувається у жінок багато в чому швидше ніж у чоловіків.

Чаплинська Анна

психолог-психотерапевт

2.3333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (6 Votes)