Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування алкоголізму і про те як з ними боротися

Лікування алкоголізму, так само, як і наркоманії вельми проблематично. Перш, ніж говорити про методи лікування алкоголізму усвідомимо, що таке алкоголізм.

Алкоголізм - захворювання, що розглядається як форма наркоманії та різновид токсикоманії, що характеризується хворобливою пристрастю до алкоголю (етилового спирту), з психічною та фізичною залежністю від нього і супроводжується систематичним споживанням алкогольних напоїв, не дивлячись на негативні наслідки. Негативні наслідки можуть виражатися психічними і фізичними розладами, а також порушеннями соціальних відносин особистості страждаючого на це захворювання.

Виходячи з означення ми бачимо три основні перешкоди на шляху до лікування алкоголізму:

  • психологічна залежність
  • фізична залежність
  • соціальне відділення від суспільства.

Психологічна залежність - це нездоровий потяг до алкоголю, який супроводжується виникненням депресії і поганого настрою в разі неотримання своєї "норми" випивки. Проблема в лікування алкоголізму, яка пов'язана з психологічною залежністю, полягає в небажанні людини позбутися від цієї хвороби.

Фізіологічна залежність організму пов'язана з постійним впливом токсинів на центральну нервову систему, послабляючи її, таким чином, будучи тверезим людина починає відчувати себе гірше, ніж будучи п'яним. Організм обманюється і сприймає алкоголь, як щось необхідне для підтримки жізнедеятелності. Це велика перешкода на шляху до лікування алкоголізму.

Соціальне відділення від суспільства тверезих - це проблема пов'язана з недовірою до людей, які не вживають алкоголь і хочуть допомогти людині вилікуватися від цієї хвороби.

Ці три проблеми є підводними каменями, від яких необхідно позбутися, щоб людина отримала свободу.

Методи лікування алкоголізму

Для того щоб допомогти людині позбутися алкоголізму застосовуються такі методи лікування алкоголізму:

  • медікоментозное лікування алкоголізму
  • методи психологічного впливу
  • методи з соціальної реабілітації алкоголіків
  • Алкогольна детоксикація організму
  • Нормування і помірність
  • Комплексні методи.

Медікоментозное лікування алкголізма, застосовується з метою придушити алкогольну залежність і усунути порушеня, викликані хронічною алкогольною інтоксикацією. Лікування алкоголізму медикаментозними методами, спрямоване на те, щоб закріпити страх потенційно-можливого летального результату, після чергового вживання спиртного.

Метод психологічного впливу спрямований на виклик відрази до алкоголізму і запобігання рецидиву.

Методи з соціальної реабілітації алкоголіків - спрямовані на востановления особистості людини і його взаємодію з суспільством. Це також є одним з важливих методів лікування алкоголізму.

Алкокольная детоксикація, спрямована на нейтралізацію і виведення токсичних речовин з організму хворого. Але цей метод не є популярним і лікування алкоголізму в цьому випадку дуже сильно втрачає свою ефективність.

Комплексні методи - поєднання всіх або деяких існуючих методів лікування алкоголізму.

Але які б не були методи і програми лікування алкоголізму, тільки власне бажання звільнитися від залежності може дійсно дати ефективний результат спільно з программами лікування. Жоден примусовий метод не може дати реальних результатів, а тільки спільна робота хворого і тих, хто допомагає йому. Безумовно, для більш еффетівного лікування алкоголізму, необхідно сильне бажання людини позбутися від цієї хвороби, тільки в цьому випадку всі перераховані методи є позитивно - результативними.

Волонтер реабілітаційного центру.

Читати також:

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)