Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Ефективне лікування наркоманії

Лікування наркоманії складний і тривалий процес. Не варто себе тішити думками, що якісь нові програми, методи можуть вилікувати залежного в короткі терміни це неможливо.

Однак є все-таки надія, підкріплена нашим досвідом, що при дотриманні режиму лікування, рекомендацій і підтримки рідних, близьких - залежному все ж вдасться повернутися до нормального і головне тверезого життя в соціум.

1. Наркотична залежність лікується вкрай важко

Якщо при лікуванні з 100 чоловік хоча б 20% перестануть вживати і повернутися до тверезого життя, то ці показники будуть вважатися досить хорошими.

На ділі ж справи ще гірші, відсоток людей які перестають вживати і повертаються до життя дуже малий. Якщо, хтось із ваших рідних чи близьких по якихось обставинах став постійно вживати не сподівайтеся на швидкі результати. На все потрібен час. Уникайте тих хто обіцяє вилікувати залежного за короткий термін за допомогою якихось нових або понад дієвих методів.

2. Визначтесь з місцем лікування наркозалежного

На сьогоднішній день існує безліч методів лікування наркоманії і місце, де це лікування можна проводити. Від державних установ до індивідуального лікування на дому. Однак як показує практика, більш ефективне лікування - це лікування в реабілітаційному центрі. Одужання в групах під наглядом фахівців, дає свої результати.

Якщо ви зважилися відправити залежного на лікування в ребцентр, не полінуйтеся дізнатися як проходить лікування, по можливості поїдьте і подивіться на лікування в реабілітаційному центрі. Дізнайтеся розклад, програми, поспілкуйтеся з фахівцями.

3. При необхідності задумайтеся про примусове лікування

Звісно не всі залежні горять бажанням лікуватися від наркоманії. Багато з них до останнього заперечують свою хворобу. Вважають, що можуть себе контролювати і ні чим не відрізняються від нормальних людей. Що передозування їм не загрожує і т.д.

Досвід говорить, на жаль, зворотне, ніколи наркоман не може передбачити, що чекає його завтра і ніколи не може бути впевненим, що передозування йому не загрожує. Рідко хто з наркоманів доживає до 30-25 тому варто серйозно задуматися про примусове лікування.

4. Програма лікування залежності 12 кроків

Це програма показала себе, як одна з найефективніших програм, для лікування залежності, які є на сьогоднішній день. Багато центрів використовують її в первісному вигляді, інші ж адаптують під сучасні умови соціуму, проте варто визнати, що результати її використання доводять її ефективність.

5. Не ставтеся до груп, зустрічей для близьких залежного легковажно

Більшість з нас вважають вживаючого наркотики винуватим у всьому, або існує інша крайність, зневірившись близькі залежного шукають причини вживання своїх близьких в собі, вважаючи себе першопричиною вживання наркотиків.

Якщо ви вважаєте, що вам нічого не потрібно робити з собою для одужання дочки, сина, то ви глибоко помиляєтеся. Статистика говорить, що більше 70% зривів відбувається з вини батьків.

Тому, якщо у вас є можливість і бажання дійсно допомогти дитині, поцікавтеся і дізнайтеся за подібні групи в вашому місті, до того ж вони часто безкоштовні і проводяться працівниками реабілітаційних центрів, наркологами, психотерапевтами - усіма тими, хто має безпосереднє відношення до даної проблеми.

6. Дайте шанс залежному змінитися

Як вже говорилося вище, часто ми хочемо швидких результатів лікування і того ж чекаємо від залежного. Що він силою своєї волі зможе зібратися і просто перестати вживати. Змиріться з тим, що будуть і падіння і проби повернутися знову до вживання, але ваша допомога і рішучість допоможе подолати всі труднощі.

Пам'ятайте потрібен час і правильна поведінка з вашого боку. Якщо вам потрібна додаткова інформація як поводитися відвідайте групи для співзалежних про які ми також говорили вище.

7. Гарне лікування ніколи не може бути дешевим

Зараз багато всіляких центрів, організацій які лікують безкоштовно, багато з них дійсно керовані благими намірами і бажаннями. Однак, на жаль, не всім з них вистачає професійної підготовки.

Пам'ятайте, щоб фахівець проводив багато часу з залежним йому, банально, за щось потрібно жити, потрібні також відповідні умови для утримання залежних, потрібні посібники, інвентар і т.д. Тому, гарне лікування рідко буває дешевим, а ще рідше безкоштовним.

8. Лікування наркозалежного краще проводити далеко від дому

Лікувати наркоманію краще в іншому регіоні, як можна подалі від вдома. Просте здавалося б правило, але багато його ігнорують і як наслідок, залежного нічого не обмежує, він з легкістю може повернутися додому, що найчастіше і відбувається.

Наркозалежний, що проходить лікування далеко від дому, більше мотивований на лікування, немає зв'язку з його оточенням, що має на нього вплив.

Одним словом є шанс почати життя з початку. Пам'ятайте про це.

9. Реабілітація залежного це дуже добре, але що робити далі?

Пройшовши реабілітацію, довго не вживаю наркотики (якщо це вдалося лікуючому персоналу), наркоман повертається в соціум. Але що далі? Практика говорить, що він виявляється не підготовленим, до нової очевидності нова реальність для нього чужа він не знає, як жити по новому, як жити по старому, на жаль, він пам'ятає добре.

Тому в установах, що дійсно займаються лікуванням залежного, проходить процес ресоціалізації, повернення залежного в соціум.

Фахівці розуміють, що важливо не тільки допомогти залежному позбутися від вживання наркотиків, але навчити його жити тверезим життям в соціумі. Шукайте обов'язково такі реабілітаційні центри, де до процесу ресоціалізації відносяться відповідально.

10. Шукайте відповідальні центри реабілітації

Відповідальні реабілітаційні центри в нашому розумінні це центри, що допомагають залежному на всіх етапах його лікування, аж до повернення його в соціум.

Дають йому можливість тримати зв'язок з реабілітаційним центром, проводять групи, продовжують стежити за його одужанням. Як приклад, відповідальне, ефективне лікування наркоманії це і допомога залежному повернутися в соціум, і одержанням ним нових навичок, новому професії.

Це можливість працевлаштування і можливість реалізувати себе в новому, а головне тверезому житті. Звертайтеся тільки до фахівців. Ніколи не впадайте у відчай, лікування наркомани дуже складне, але можливе!

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)