Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

лікування наркоманії не допомогло

При лікуванні наркоманії потрібно розуміти - що це тривалий і непростий шлях, і до кожної людини повинні застосовуватися свої методи і підходи в лікуванні. Одному підходить те, іншому це.

У будь-якому випадку відчаюватися не потрібно. Залежність не іде сама по собі, з нею не можна впорається вдома, самому або з сім'єю, залежність з кожним днем ускладнюється.

Що таке лікування наркоманії?

Якщо ми говоримо, що лікування не допомогло, то важливо знати точно, що прийняті дії були лікуванням.

Наркоманія - це хвороба біологічна, психічна, фізична та соціальна.

Для цього необхідно лікується:

Біологічно - природнє підняття рівня ендорфінів - спорт, хобі, творчість, ініціативна діяльність, допомога іншим, волонтерська діяльність, релігія або інша ідейна життєва політика.

Фізіологічно - зняття абстинентного синдрому (ломки), чистка організму від токсинів, відновлення організму шляхом отримання вітамінів, мінералів і корисних мікроелементів. Зняття гострого болю. Відновлення сну, повноцінного харчування, обміну речовин і стільця. Тут важливо зазначити, що фізично можна лікується від наркотиків все життя.

Ми говоримо про гострі болі і порушення. Повністю лікувати печінку, шкіру і роботу кишечника краще відкласти на термін ремісії понад пів року. Але організм важливо підтримати. Фізичне лікування, не є, найважливішим компонентом лікування, якщо лікувати тіло, але не лікувати розум, то залежний відновлюється фізично, забуває пережите і повертається до вживання наркотиків.

Психологічно або психічно - надання підтримки в періоди апатії і байдужості до власного існування, лікування психічних реакцій, психотерапія з роботою на пережиті психологічні травми, індивідуальна і групова робота з психотерапевтом, формування нових звичок і життєвих принципів.

Соціальний аспект лікування - корекція поведінки в соціумі, ефективні навички тверезого спілкування, переоцінка поняття дружби, розрив взаємин з колишнім колом спілкування, соціальна реабілітація.

Лікуванням наркоманії не є

 • детоксикація на дому або в наркодиспансері
 • індивідуальна робота з психолологом
 • перерване лікування в реабілітаційному центрі
 • лікування накрозалежного в не кваліфікованих реабілітаційних центрах, де немає гідного персоналу і фахівців, тобто не ведеться психологічна і фізична реабілітація
 • лікування з неповною тверезістю (коли при лікуванні допускаються: алкоголь, замісна терапія, сигарети, таблетки містять наркотичні речовини, міцний чай, снодійне тривалий час або антидепресанти більше трьох місяців, також деякі види таблеток для схуднення).
 • тюремне ув'язнення, (або служба в армії), також не є лікуванням наркотичної залежності

Як має проходити ефективне лікування наркоманії?

Ефективне лікування наркоманії несе за собою тривалу ремісію, стабільний психо-емоційний стан і тверде рішення працювати над собою далі і не повертатися до вживання. Оптимальний курс лікування залежності має тривалість 1 рік абсолютної тверезості.

Лікування повинно починатися з підтримки фізичного стану людини - детоксикації, і тривати в стаціонарному лікуванні в реабілітаційному центрі, де надається психологічна і соціальна реабілітація.

Реабілітація обумовлює клієнта до контролю його дій і пересувань. Немає можливості вживати наркотики, спілкуватися з друзями, але є все для того щоб працювати над собою і змінювати своє поводження. Після 6 місяців тверезості, рекомендується перейти з реабілітаційного періоду лікування, на період ресоціалізації. Який знімає колишній контроль над пацієнтом, дає можливість робити самому вибір в житті, приймати рішення і нести за них відповідальність.

Якщо в реабілітаційному центрі - хлопці знаходяться на реабілітації живуть за суворим розпорядком дня, мають право вийти за межі центру тільки в супроводі консультантів або батьків. Те ресоціалізація передбачає вільний вихід, ослаблений контроль і менше обмежень.

На цьому етапі видно в дійсності якість пройденого курсу реабілітації, то що пройдено було не успішно - виправляється. З метою самореалізації пацієнта проводитися різні навчальні програми та тренінги. На цьому етапі хлопці, також мають роботу з психологом і психотерапевтом, також працюють над собою, але роблять це більш самостійно, своїм прийнятим рішенням.

Причини по яким наркозалежний може знову повернутися до вживання

Тут ми розглянемо причини повернення до вживання при ефективному лікуванні, так як неефективне лікування - є найбільшою проблемою сьогодні і основною причиною зриву.

 • видужуючий допустив думку про те, що може боротися з проблемою сам. Перестав ходити на групи після лікування, тим самим виявився без підтримки розуміючих його людей, без лідера і наставника. Свої проблеми не обговорював ні з ким, ухвалював рішення сам і просто втомився. Виявився слабким в самий невідповідний момент.
 • не було прийнятого рішення залишатися назавжди тверезим. Залишив думку, що може бути колись я ще раз це зроблю.
 • спілкування з колишніми друзями
 • відсутність зайнятості та особистісного розвитку
 • скандали і сварки, непорозуміння з близькими людьми
 • робота з нетверезими людьми, або будь-який вид діяльності з нетверезими
 • відсутність самореалізації. (Займається тим, що його дратує)
 • втрата близької людини
 • безвихідні життєві ситуації, кризи
 • тривалі хвороби, або больові відчуття
 • непропрацьовані комплекси в спілкуванні
 • тривала відсутність відносин з протилежною статтю. Або рання наявність відносин. (До року тверезості заводити романтичні стосунки не рекомендуються)

Будь-яка з причин зриву погано переноситься залежним, швидше за все тут перераховані не всі причини і кризи в житті. Важливо розуміти, що прожити життя без такого роду випробувань неможливо. Однак це не означає, що з будь-якої з цих причин можна або потрібно зриватися залежному. Коли відбувається щось з цього списку, або будь-якої іншої кризи життєвої залежному потрібна підтримка тверезого суспільства, нормальних друзів і мотивація.

За яких умов, людина пройшовша реабілітацію від наркотичної залежності може жити в тверезості?

При підтримки організації в якій проходив реабілітацію, друзів і тверезого суспільства

При тверезому оточенні вдома в сім'ї - батьків, дружин (чоловіків). Якщо навколо залежного будуть вживати наркотики або алкоголь і навіть сигарети, то він рано чи пізно зірветься

При активній життєвій позиції, зайнятості і затребуваності

При дотриманні повної хімічної чистоти і тверезості - немає алкоголю, сигарет, наркотиків, міцного чаю, енергетичних напоїв, і до решти.

Залишитися тверезим - це головне завдання, яке стоїть перед залежним все життя. Залежному не варто розслаблятися або переставати працювати над собою. З кожним роком спокуси проходять легше і життєві принципи стають краще і краще. Ми починаємо любити життя, себе і оточуючих. З віком у тверезості залежний починає цінувати те, що придбав більше ніж швидкоплинне задоволення.

Але на жаль, така переоцінка відбувається більш до трьох років ремісії.

Раніше - це просто слова, думки сказані в слух. Зрив до року тверезості відбувається найчастіше, оскільки не супроводжується розважливістю. Тому ефективне лікування триває не менше одного року реабілітації. Після року тверезості зрив трапляється рідко, і якщо відбувається, то тільки як прийняте рішення. Після трьох років тверезості наркозалежні зриваються дуже рідко.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)