Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Наркотична залежність

Наркотична залежність - це хронічне, прогресуюче, смертельне захворювання, викликане в слідстві вживання наркотиків. Слово "наркоманія" складається з двох слів - "нарко" і "манія". "Нарко" - перекладається на російську мову як заціпеніння. Наркоман в стані наркотичного заціпеніння не здатний проявити свою волю, він перебуває ніби в безпорадному стані.

"Манія" позначає - потяг. Друга частина складних слів, що означає, хворобливий потяг до того, що виражено першої частини слова. Наркотик перекладається як приводить в заціпеніння.

Наркоман - це людина безпорадна і відчуваюча потяг до наркотику. Крім цього, як показує життя наркоманів, не тільки відчуває, але і робить все, що б підтримувати цей стан. Для чого простим людям бажано знати що-небудь про наркотичну залежність?

 наркоман приймає наркотик

фото: наркоман приймає наркотик внутрішньовенно

Не всі наркотики надають однаковий вплив на організм людини, і з цього викликають різну залежність. Одні наркотики викликають сильну психологічну залежність, інші ж, навпаки, викликають сильну фізичну залежність. Багато наркотиків викликають і фізичну, і психологічну залежність.

Рейтинг наркотиків

За даними ООН найбільш поширеним у вживанні наркотичною речовиною є канабіс (майже 250 млн споживачів), потім йдуть психотропні стимулятори амфетамінового ряду (приблизно 47 млн - метамфетамін та амфетамін, а 8.8 млн - екстазі). Більш 11млн. осіб вживають кокаїн і 17.3 млн - опіати (героїн, морфін, опій, синтетичні опіати), в тому числі приблизно 11 млн осіб вживають ширку.

На Україні на другому місці за популярністю після ширки стоїть дезоморфін. Це обумовлюється дешевизною виготовлення дезоморфина і доступністю придбання препаратів для його виробництва.

Вживання наркотиків переважає ефектом толерантності, тобто поступового зниження інтенсивності насолоди, що викликається їх прийомом.

Тепер щоб зберегти колишнє задоволення, наркоман через деякий час після початку вживання підвищує їх дозу.

Серед наркоманів можна позначити дві групи:

Ті, хто має позитивну прихильність - це наркомани шукають задоволення, гарний настрій, кайф, ейфорію, заряд енергії і т.п. і для цього вони вживають наркотичні речовини.

Ті, хто має негативну прихильність - вживають наркотичні речовини, щоб позбутися від депресій, неприємних переживань, труднощів у спілкуванні і т.п.

У зв'язку з тим, що наркотичні речовини здатні вирішити всі ці проблеми, і люди після їх вживання відчувають себе набагато впевненіше, і успішніше то це, і є причина, з якої багато хто не хоче лікуватися від наркотичної залежності.

При вживанні наркотичних речовин відбувається хімічний вплив на зону підкріплення за допомогою дофаміну, що викликає якусь ступінь збудження. При прийомі психоактивних речовин відбувається значний викид дефаміна, який викликає сильне задоволення.

Відповідно, коли наркоман не вживає наркотик, йому не вистачає цих дефомінів (бо запас виснажений в слідстві штучного втручання в біологічний процес організму, вживанням наркотиків), і це не веде до порушення системи підкріплення, що виражається депресією, занепадом сил, поганим настроєм і т.п.

Тому наркоману для того щоб бути в гарному настрої необхідний постійно наркотик. Для залежного єдиний спосіб підняти собі настрій - це прийняти чергову дозу.

3.875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.88 (8 Votes)