Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

стадії наркозалежності

Дуже важливо розуміти, що наркозалежність - це хвороба. Медициною це доведено ще в минулому столітті. Хвороба наркозалежність включена в усі медичні довідники. Мало того, за своєю тяжкістю, наркоманію прирівнюють до онкологічних захворювань, так як вона має величезний відсоток смертності.

Залежність у наркомана проявляється від хімічних речовин (наркотиків), тому наркоманію ще називають хімічною залежністю. Фахівці - наркологи виділяють три основних стадії наркозалежності.

Перша стадія - це стадія психічної залежності від препарату (наркотиків)

З'являється непереборне бажання вжити наркотичну речовину.

Наркозалежний поки ще перебуває в «рожевому» періоді наркозалежності. Правда перша стадія триває недовго (2-6 місяців). Почуття ейфорії з кожним разом зменшується, і щоб досягти колишнього ефекту, наркоман змушений збільшувати дозу. У початковій стадії наркозалежності, через вживання наркотичних речовин, у людини притупляється свідомість, і він заперечує свою залежність від наркотиків.

На першій стадії абстинентний синдром виражений слабо, але при цьому, якщо людина припинить вживання наркотиків, то він відчуває почуття незадоволеності, дискомфорту, у нього знижується працездатність, з'являється дратівливість, нервозність, яка змінюється апатією і депресивним станом. В результаті всі думки і дії наркозалежного спрямовані на одне - знайти чергову дозу, для підняття життєвого тонусу. Подальше вживання наркотиків призводить до розвитку другої, прогресуючої стадії наркозалежності.

Друга стадія - формування стійкої фізичної залежність від наркотиків

При систематичному вживанні, організм підлаштовується під стан людини, яка знаходиться постійно в наркотичному сп'янінні. І в разі припинення наркотизації настає абстинентний синдром. Наркотична абстиненція - це комплексний розлад організму. У хворих виникають підвищена секреція слизових оболонок, нежить, чхання, сльозотеча, відчувається перемежованого відчуття жару і ознобу. З'являються м'язові болі, періодичні судоми м'язів ніг. Різко знижується апетит. Може виникнути блювота, пронос, болі в шлунку і кишечнику. Хворий стає неспокійним, дратівливим і агресивним. Спостерігаються стрибки в настрої, від зверх збудженого до апатичного. У разі утримання від прийому наркотиків, хворий через час приходить в нормальний стан, проте ознаки абстиненції можуть проявлятися протягом кількох місяців.

Якщо лікування наркоманії не почати на першій або на початку другої стадії, захворювання буде прогресувати, вживання хворим наркотику, зажадає все більш зростаючу кількість. При цьому прийом наркотику навіть в таких кількостях вже не викликає гострої ейфорії, яку хворий переживає на першій стадії захворювання, але служить лише для позбавлення від абстиненції. Ще особливість другої стадії полягає в тому, що наркоман не усвідомлює, наскільки серйозно він хворий. І всі проблеми в його житті, які у нього виникають, через наркотик, у самого хворого не асоціюється з його вживанням. Як правило, на цій стадії він ще заперечує те, що наркоманія - це хвороба. Якщо не почати лікування, то захворювання переходить в хронічну форму, в заключну, третю стадію.

Третя стадія захворювання - стадія згасання організму і проявами важких хронічних хвороб.

Наростають явища інтоксикації організму, відбуваються значні зміни психіки хворого. Хворі на цій стадії захворювання апатичні, слабкі, у них знижений артеріальний тиск, уповільнений пульс, збита координація рухів. Характерний зовнішній вигляд хворих, через виснаження, наркомани середнього і молодого віку виглядають в глибокій старості. Вживання наркотику вже не викликає ейфорію, а служить для того, щоб уникнути абстиненції.

Через бажання випробувати колишній ефект, наркоман підвищує дозу, часто закінчується смертельним результатом. На третій стадії захворювання, наркозалежний досягає свого, так званого «дна».

Існує думка, що наркоман, який досяг свого дна, має більше шансів на одужання. Коли він сам розуміє, що якщо не лікувати наркозалежність, то його вживання незабаром, призведе до смерті, і скоріше за все до болісної. Пам'ятайте, що з кожним днем наркотична залежність все більше руйнує тіло і психіку хворого, ускладнюючи подальше лікування, тому раннє звернення за спеціалізованою допомогою - запорука успіху.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)