Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Сила волі в лікуванні наркозалежності

Сьогодні є досить теоретичних і практичних засобів, щоб лікування наркозалежності було ефективно. За допомогою лікарів можна провести медикаментозне лікування допомогти людині подолати процес відмови від наркотиків і привести фізичний стан хворого в норму.

Але проблема полягає в тому, що в результаті таке лікування наркозалежності, приносить лише тимчасове полегшення, яке і самими наркоманами, і їх родичами сприймається часто як зцілення від наркозалежності.

Насправді ж, зняття абстинентного синдрому в рамках лікування наркоманії - процедура, безумовно, необхідна але, на жаль, переживши «ломку» в стаціонарі, знімаючи біль препаратами, наркоман дуже скоро знову повертається до колишнього способу життя.

Фізіологічного лікування наркозалежності та алкоголізму недостатньо, необхідно ще показати людині, як можна жити по-новому, отримувати задоволення без хімічного «кайфу», дати йому можливість адаптуватися і пройти через процес соціалізації в суспільстві.

- дуже часто наркозалежний розраховує тільки на свою силу волі

Найчастіше, наркозалежний, не усвідомлюючи всієї серйозності захворювання, хоче позбутися від недуги самостійно, розраховує тільки на свою силу волі. Що ж, це прекрасно. Якщо у наркозалежної людини з'являється розуміння, що потрібно припинити вживання, то це вже перший крок, на шляху до його одужання.

Однак розраховувати тільки на свою силу волі, для того, щоб позбутися від наркозалежності - цього мало.

Воля - це властивість людини, що полягає в його здатності свідомо керувати своєю психікою і вчинками. Це визначення волі, взяте з енциклопедії і, напевно, не дарма тут вживається слово «свідомо». Тому, що якщо ми говоримо про наркозалежність, то про яку свідомість може йти мова.

- наркотики змінюють свідомість і волю

Потрібно зрозуміти, що наркотик, з самого початку його вживання, починає руйнівно діяти на клітини головного мозку, тому важливо розуміти, що свідомість притупляється, втрачається відчуття реальності, і можна говорити, що людина вже сама собі не належить.

На початку прийому наркотиків, наркозалежний отримує яскраві відчуття, що змінюють звичне сприйняття світу, завдяки виробленню в організмі ендорфіну - гормону щастя, а потім наркотик швидко вбудовуються в складну роботу головного мозку, стаючи абсолютно необхідними для самого природного бадьорого настрою та гарного самопочуття. І в разі припинення прийому наркотиків, людина відчуває почуття дискомфорту, дратівливості і фізичного нездужання. Наркотики діючи на фізіологічному рівні поступово впливає на свідомість і волю особи.

- для лікування наркозалежності однієї сили волі недостатньо

Тому, прагнучи позбутися від тяжких і неприємних відчуттів, людина будь-якими способами готова задовольнити своє прагнення до комфорту, який легше і на жаль, найпростіше, можуть дати тільки наркотики. При постійному прийомі лише посилюючі психічну залежність від них.

І, на жаль, відбувається це швидко і непомітно для наркозалежного. Тому, в позбавленні від наркозалежності, однієї сили волі мало, навіть якщо вона у наркозалежного «залізна». Потрібно в таких випадках просити допомоги у фахівців, і покладати надії на психологічну реабілітацію, так як з фізичною залежністю впоратися не важко.

А ось реабілітація, спочатку позбавляє від депресії, що лежить в основі психічної залежності, дає вміння підтримувати гарне самопочуття без будь-яких препаратів, а потім допомагає створити особистість людини заново. Адже більшості хворих на наркотичну залежність людей доводиться вчитися таким простим речам, як відчувати і проявляти природні емоції, спілкуватися з оточуючими, одним словом, жити повноцінним життям.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)