Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування від наркозалежності у компетентного нарколога

У нашому сучасному суспільстві ходять різні думки, можна сміливо сказати - омани, по такій складній проблемі, як наркоманія. Існує безліч хибних уявлень про наркотики, і особливо про залежність від них.

Так ось, хочеться відкрити очі тим людям, які ще знаходяться в невіданні, і не усвідомлюють всієї небезпеки наркоманії в цілому. Постараємося розповісти, що ж є правдою, а що помилкою і вигадкою. Легенди, або так звані міфи, поширюються самими наркозалежними для того, щоб ті, в свою чергу ставши наркозалежними, оплачували їм вживання. Або для того, щоб просто виправдати своє вживання. Так як самі безсилі впоратися з наркозалежністю. Про найпоширеніших в суспільстві помилках ми і розповімо.

Наркоманія - це не хвороба

Найголовніше і саме напевно небезпечна помилка - це вважати, що наркоманія - це не хвороба, а всього лише «шкідлива» звичка. Підступність наркоманії в її недооцінки, в незнанні всієї тяжкості цієї проблеми. Таку оману можна почути від початківців наркоманів, які не вважають себе хворими людьми, і тому чинять опір лікуванню від наркозалежності. Думаючи, що якщо наркоманія - це не хвороба, то і лікуватися не треба. Насправді медициною давно доведено, що це саме хвороба, причому одна з найважчих. І конкретних ліків для її лікування поки ще немає. При хворобі наркоманії виникає фізіологічна залежність від наркотичних препаратів, що веде до розпаду особистості, до її деградації, і до повного руйнування організму. Звикання виникає на біохімічному рівні і веде до розпаду роботи внутрішніх органів, після чого настає фізичне і психічне виснаження. І ніяка «залізна» сила волі не може протистояти хворобі наркозалежності. Врятувати від загибелі може тільки спеціалізоване і тривале лікування.

Наркотики діляться на легкі і важкі

Існує умовний розподіл на легкі і важкі наркотики. За походженням вони поділяються на рослинні, напівсинтетичні і синтетичні. І дуже небезпечна омана, з якою стикається людина, це переконання в тому, що «легкі» наркотики нешкідливі для здоров'я. Різниця лише в тому, що при вживанні, так званих «легких» наркотиків, накопичення отрут в організмі відбувається менш помітно. Всі, без винятку, наркозалежні починали своє вживання саме з так званих «легких» наркотиків, які, свого часу, привели їх до важкої залежності.

Контрольоване вживання наркотиків

У середовищі наркозалежних людей ходять міфи про існування контрольованого вживання наркотиків. Багато наркозалежних людей. Таким чином, намагаються виправдати своє вживання. Якщо розмова йде про вживання наркотиків, то про який контроль може йти мова? Хочеться вберегти тих, хто ще не встиг спробувати наркотик. Якщо вам кажуть, що можна контролювати вживання, то це брехня. Людина, яка говорить це, просто не може припинити вживання наркотичних речовин. І цими словами він просто виправдовує своє вживання, і своє безсилля перед наркозалежністю.

У житті все треба спробувати, в тому числі і наркотики

Чергова дурість, яка існує в колі підлітків. Саме, в тільки розвиваємої свідомості підлітка, витають подібні думки. У такому віці обов'язково потрібно проінформувати дитину про страшну хворобу залежності. І що не обов'язково в цьому житті все пробувати, щоб знати. Можна, а в нашому випадку, просто необхідно вчитися на чужих помилках.

Від одного разу нічого страшного не станеться

Потрібно знати, перша доза теж може виявитися смертельною. І навіть, якщо ви обмежитеся одним разом, то бувають випадки, що людина через кілька років, через якийсь негаразди знову пробує наркотик, а потім в житті все налагоджується. Але коли відбувається черговий нервовий зрив, то в цей момент людині обов'язково захочеться заглушити біль наркотиком. І тут уже, як правило, одним разом не обходиться.

Наркотики допомагають вирішувати проблем

На жаль, проблеми не тільки не вирішуються, але ще й додаються з геометричною прогресією. Можливо наркотик, при його споживанні, і створює ілюзію полегшення, підвищується настрій, у людини з'являється стан ейфорії. Наркотик не вирішує проблеми, а просто дає уявне відчуття, що їх немає. Проблеми від цього не зникають, а лише множаться. У наркомана просто притупляється почуття реальності. Але це лише на короткий час. Коли дія наркотику закінчується, людина знову повертається в реальність, і від цього стає йому ще гірше, ніж було. Тому, що наркотик проблем не вирішує. Вам скаже будь-який наркозалежний чоловік, що від наркотиків проблеми тільки ростуть, як сніжний ком.

Наркоман може прожити дуже довго

На жаль це не так. Наркоман за 40років велика рідкість. Як правило, наркотики починають вживати ще в неповнолітньому віці, і через рік, два вони вже вживають наркотик щодня, і не один раз в день. Тому шансів прожити довге життя, у таких людей, дуже мало. Ситуація ускладнюється ще тим, що за час свого вживання, багато наркоманів набувають всілякі хронічні та інфекційні захворювання (ВІЛ, гепатит В, С і т.д.). А з таким букетом захворювань довго не проживеш.

Тільки слабка людина може залежати від наркотиків

Багато хто думає, що я не такий як усі, що я сильний духом і тілом, не боягуз, і у мене цієї сили волі хоч відбавляй. Вони просто слабаки, якщо не можуть кинути наркоту, і що вони просто не хочуть кидати. То ми вам скажемо: "Ні! Це помилка! Наркотик не вибирає собі слабких ". Перед ним усі рівні.

Люди однакові по своєму фізіологічному складу. Адже при вживанні наркотиків, стимулюється частина головного мозку, котрий виділяє ендоморфінів «гормони щастя». І після такої штучної стимуляції у людини виникає звикання або простіше кажучи залежність від наркотичних препаратів.

Не всі наркотики небезпечні

Цей міф взагалі старий як цей світ. Звичайно, дехто каже, що мовляв ще зовсім недавно нарко-містячі ліки (трамадол, кодеїн тощо) продавалися вільно в аптеках. Не можуть же людям, ось так запросто, продавати небезпечні препарати? На що ми відповімо. Це лише показує в черговий раз, наскільки не досконале у нас законодавство, і недбале ставлення нашого уряду до людей.

Абсолютно всі наркотики небезпечні. Просто є сильнодіючі, а є слабші. А як всім відомо, кожен наркозалежний починав своє вживання зі слабких наркотиків, які згодом привели їх до сильнодіючих. Якщо вірити в те, що є безпечні наркотики, то потрібно і повірити в існування безпечного способу самогубства.

Я знаю грань, коли треба зупинитися

Це самообман, яким наркозалежний хоче прикрити своє вживання. Як правило, усвідомлення свого жалюгідного становища, наркоман усвідомлює занадто пізно. Тому, що процес формування наркотичної залежності проходить досить приховано для свідомості наркомана. І багато ще недооцінюють швидкоплинність звикання до наркотику. Але ж залежність може з'явитися і після першого вживання. І якщо залежність вже є, то самостійно її подолати дуже складно. Потрібна допомога фахівця і чим швидше, тим краще!

Курити травичку - не означає бути наркоманом

Про куріння трави (марихуани, коноплі, гашишу) відомо з давніх-давен. Але популярність прийшла на середину ХХ століття, завдяки неформальному руху «хіпі». Те що курити травичку безпечно, та й взагалі це модно в наш час, глибока помилка. Небезпека куріння травички полягає в тому, що спочатку її вживають для отримання задоволення, але дуже швидко, куріння переходить до систематичного вживання. І грань між курінням конопель і вживанням ін'єкційних наркотиків дуже тендітна.

Залежна людина від марихуани вже не може контролювати свої емоції, впадає в депресії, стає агресивною і дратівливою, пропадає сон. Психотерапевти стверджують, що куріння марихуани може сприяти прояву прихованих психічних захворювань (шизофренія і різні психози). І наша порада тим людям, які хочуть позбутися згубної залежності, куріння травички, звертатися за допомогою до фахівців-наркологів, які працюють індивідуально з кожним пацієнтом.

Легалізація наркотиків вирішить проблему наркоманії

Такий міф дуже популярний. Можна сказати це мрія будь-якого наркозалежного. Так як існують певні труднощі в придбанні наркотиків, та й міліція постійно «заважає жити» наркоманам. Але на жаль вільна реалізація наркотиків тільки посилить і так складне становище.

Якщо будуть легалізовані наркотики, то у молоді пропаде бар'єр, який стримує їх вживання. Підвищиться смертність від передозувань, так як наркотик буде доступний. Як було сказано вище, наркоман не може контролювати грань, йому завжди буде мало. Підпільні ринки з продажу наркотиків тільки збільшаться, оскільки зросте число споживачів наркотичних засобів. Легальний продаж наркотиків не вирішить проблему поширення інфекційних захворювань, оскільки ці люди не завжди в змозі контролювати себе, щоб користуватися тільки своїм шприцом.

Легалізація наркотиків ніяк не може вирішити проблему наркоманії, так як не можна за допомогою легалізації обмежити явища, що сприяють поширенню наркоманії (злидні, злочинність, хвороби).

З першого разу до наркотиків не звикати

Один з найнебезпечніших і поширених міфів про наркотик. Як доведено медициною, людина, у якого виникає бажання спробувати наркотик, вже має схильність до хвороби, під назвою наркозалежність. Знайте і пам'ятайте про це. Людина не розташована до наркозалежності не стане пробувати. Їй це просто не треба і її це не цікавить. Якщо є бажання спробувати вжити, то це справжня пастка для вас. Намагайтеся не потрапити в неї, не піддавайтеся своїм бажанням пізнати незвідане. Не ставте експерименти над своїм організмом. А краще подивіться на закоренілих наркоманів, на їхній спосіб життя. Чим вони в житті займаються, про що мріють. Я вам відповім. Картина життя у них дуже сумна, якщо не сказати більше. Але ж вони, як і багатомільйонна армія наркозалежних в усьому світі, думали так само, що з першого разу до наркотику не звикають, вірили в усі ці міфи і легенди про наркотик. Вони хотіли отримати більше радості в житті, а отримали одне горе, хотіли більше світла, а опинилися в непроглядній пітьмі.

І на завершення хочеться навести деякі факти про наркотики:

  • люди, які спробували наркотик, в 95% випадків стають наркоманами;
  • не розділяти наркотики на «легкі» та «важкі». Вони всі смертельно небезпечні, вони всі, без винятку, викликають залежність, і завдають шкоди здоров'ю;
  • наркоманія - це в першу чергу хвороба, і хвороба важко лікуєма.
  • наркотики позбавляють інтересу до життя, тому часто наркомани закінчують життя самогубством.
  • щороку в світі від наркотиків гинуть сотні тисяч людей;

Не вірте міфам і легендам, які ходять навколо наркозалежності. Правда у наркотиків одна і вона страшна. Немає позитивних сторін у наркоманії. Якщо ви думаєте, що можете вживати час від часу, і продовжувати нормально жити як раніше. Ви сильно помиляєтесь.

Наркоман не живе, він просто існує, як міраж у пустелі. Людина потрапивши в наркозалежність перестає працювати, думати, мріяти. Наркотики звужують її коло спілкування, людина стає рухома єдиною думкою: як знайти чергову дозу. Вона просто стає обмеженою, безвольною, деградуючою і повністю хворою людиною.

За своє недовге ілюзорне задоволення наркоман платить своїм здоров'ям, своїм життям, здоров'ям своїх близьких. Необхідно пам'ятати, що людина не може постійно відчувати тільки позитивні емоції. У житті завжди відбуваються неприємні моменти, які треба стійко переживати, а не йти від них.

Весь жах наркоманії в тому, що людина, будучи наркозалежною, щиро переконана в тому, що вона здатна контролювати свою пристрасть і може відмовитися від наркотиків в будь-який момент. Тому, якщо у вас або ваших близьких виникла наркологічна залежність як найшвидше зверніться до фахівця нарколога. І чим швидше ви це зробите, тим більше шансів у наркозалежного на успішне одужання.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)