Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування від наркозалежності легкими наркотикамиІснує умовний розподіл на легкі і важкі наркотики. За походженням вони поділяються на рослинні, напівсинтетичні і синтетичні. І дуже небезпечна помилка, з якою стикається людина, це переконання в тому, що «легкі» наркотики нешкідливі для здоров'я. Різниця лише в тому, що при вживанні, так званих «легких» наркотиків, накопичення отрут в організмі відбувається менш помітно. Це те ж саме, що якщо взяти будь-яку сильнодіючу отруту, і трохи розбавити її водою. Від цього отрута не перестане бути смертоносною.

І якщо вірити в те, що є безпечні наркотики, то треба і повірити, що є безпечний спосіб самогубства. Всі наркомани, свого часу починали з «легких» наркотиків, але через певний час, вони вже не доставляють бажаного результату. До цього часу, в отруєному головному мозку людини, формується думка, що наркотик - це всього лише шкідлива звичка, і переходить до більш «важких». І після першого вживання «важкого», «легкі» наркотики автоматично відходять на другий план. Ну, а наслідки від вживання, так званих «важких» наркотиків, як усім відомо, плачевні.

Марихуана

Про вживання «марихуани» (гашишу, коноплі), відомо з давніх часів. Але популярність і загальний розголос в усьому світі, отримало завдяки неформальному руху «хіпі», що зародився в США, в 60-і роки минулого століття. Небезпека вживання марихуани полягає в тому, що спочатку її вживають для отримання задоволення, але дуже швидко, куріння марихуани, переходить до систематичного вживання. І грань між курінням конопель і вживанням ін'єкційних наркотиків дуже тендітна.

Залежна людина від марихуани вже не може контролювати свої емоції, впадає в депресії, стає агресивною і дратівливою, пропадає сон. Основні ознаки вживання марихуани, коноплі, гашишу, є: почервоніння очей, сухість у роті, підвищений тиск, прискорений пульс. Якщо дивитися на поведінку курця марихуани, то це кваплива, плутана мова.

Підвищена веселість часто змінюється безпричинної тривогою, страхом. Психотерапевти стверджують, що куріння марихуани може сприяти прояву прихованих психічних захворювань (шизофренія і різні психози). Припинення після систематичного вживання марихуани, може викликати синдром відміни «ломки», проявляється в підвищеній нервозності, агресивності, втратою апетиту і безсоння. При виникненні таких симптомів можна говорити про залежність від марихуани, впоратися з якою самостійно дуже важко. І наша порада тим людям, які хочуть позбутися згубної залежності, куріння марихуани, коноплі, гашишу, звертатися за допомогою до фахівців, які працюють індивідуально з кожним пацієнтом.

Курильні суміші (спайс)

Курильні суміші (спайс) з'явилися у вільному продажу 10 років тому, під виглядом нешкідливих пахощів, які просто допомагають людині розслабитися після важкого трудового дня. І звичайно ж, доступність таких «пахощів», швидко оцінили школярі та студенти. І саме на них припав основний удар, коли до кінця з'ясувався склад цієї курильної суміші, а також наслідки її застосування. Було встановлено, що діючим компонентом сумішей, не є речовини рослинного походження, а синтетичні аналоги тетрагідроканнабіол - основної діючої речовини марихуани. В даний час синтетичні канабіноїди, які містять «спайс», заборонені в багатьох країнах Євросоюзу і США.

В ході вживання курильних сумішей, стрімко розвивається психічна залежність. Вона характеризується погіршенням стану при відміні препарату. Таким чином, для паління суміш стає необхідною умовою нормального психічного стану людини. Звичайно ж, удар наноситься і по всьому організму. В результаті куріння сумішей, у людини зростає артеріальний тиск. Причому, нерідко, настільки стрімко, що, врятувати може, тільки кваліфікована швидка допомога. Тих, хто вживає «спайс», часто відвідують думки про суїцид. У обкуреному стані, люди не роздумуючи, можуть зробити крок під колеса автомобіля або вистрибнути у вікно. І смерть, найчастіше, не є метою цієї дії.

Причиною є найпотужніші галюцинації, викликані вживанням курильних сумішей. Дуже важливо знати і пам'ятати, що саме «спайс» є першим кроком до вживання «важких» наркотиків. Як перший ковток пива призводить до вина і горілки, так і курильні суміші призводять до серйозних наслідків.

Клей (токсикоманія)

Токсикоманія, якщо перекласти дослівно з грецької мови, звучить як, потяг (пристрасть, божевілля) до отрути. Токсикоманія - це хронічна інтоксикація, з наявністю синдромів психічної або фізичної залежності. В принципі, відмінностей між токсикоманією і наркоманією не існує. Відмінність полягає в типі вживаних речовин: токсикомани віддають перевагу хімічним речовинам (різні види клею, побутова хімія, бензин, ацетон і т.д.), що володіють п'янкою або галлюциногенною дією. Ще одна відмінність. Якщо наркомани застосовують різні методи введення наркотику в організм, то токсикомани зазвичай тільки вдихають (нюхають) отруйні речовини. Токсикоманія частіше спостерігається серед дітей та підлітків. Стала соціальною проблемою, іноді званою «дитячою наркоманією».

Токсикоманія приносить важкі наслідки людині. Викликаючи серйозні руйнування організму і сильну залежність. Середній вік споживачів токсичних речовин-8-15 років. Останнім часом, велику популярність, в колі токсикоманів, придбав клей. Щорічно сотні дітей, з поліетиленовими пакетами на голові, відправляються в інший світ. У ситуації, що склалася, можна серйозно говорити про загрозу майбутньому нації. Діти, з цікавості пробують нюхати клей, не знаючи небезпеки ураження психіки і організму. Та й дорослі багато хто не підозрюють про катастрофічні наслідки токсикоманії. Батьки помиляються, думаючи, що якщо дитина нюхає всяку погань, то це всього лише хуліганство. І можна обійтися виховною бесідою або будь-яким покаранням. Ми хочемо застерегти батьків від таких помилок. Токсикоманія у багато разів небезпечніше.

Троє з десяти токсикоманів вмирають вже на першому році вживання. При регулярному вдиханні отруйних речовин, у токсикомана руйнується внутрішні органи, головний мозок, нервова система. Дуже швидко стає інвалідом. Багато, кому вдається вижити від частих передозувань, стають недоумкуватими. Крім того токсикоманія важко переборна. Самостійно припинити вдихати клей або інші хімічні речовини дуже важко.

Для тих, хто бажає позбавитися від згубної залежності, краще звернутися до фахівців і пройти курс лікування в реабілітаційному центрі для людей, що страждають залежністю від хімічних речовин. Не варто опускати руки. Головне вчасно звернутися за допомогою і не упустити свій шанс повернутися до нормального повноцінного життя.

Пивна залежність

Так як пиво багато хто не сприймає як серйозний алкогольний напій, до нього швидше формується психічна залежність. Хибна думка вважати пиво нешкідливим напоєм. Насправді пивна залежність, це той же алкоголізм. Є навіть думка, що від пивної залежності важче позбутися.

Щоденна доза вживання пива неухильно зростає до 10 і більше літрів. Імовірність важкого алкогольного отруєння у любителів пива менше, але ризик розвитку алкоголізму вище, ніж у споживачів міцних алкогольних напоїв. Лікування вдома, як показала практика, не ефективно. Дуже велика спокуса випити келишок пінного напою, переконуючи себе в тому, що це не зашкодить. Насправді це самообман.

Лікування «пивної» залежності повинно проходити під контролем фахівців в цій області. На перший погляд тільки здається, що пиво, на кшталт квасу, тільки для дорослих. Однак медичні дослідження показують, що вживання пива здатне викликати розвиток онкологічних процесів в організмі, серцево-судинні захворювання, проблеми з нирками і печінкою. Основні труднощі в лікуванні від пивної залежності - це переконати «пивомана» в тому, що він потребує допомоги, і що йому потрібно пройти курс лікування. Краще вчасно вирішувати цю проблему, ніж чекати, поки у людини розвинеться яскраво виражена форма алкоголізму, ускладнена безліччю хронічних захворювань.

До того ж до катастрофічного зростання «пивоманії» дуже сприяє дозволена законом реклама пива. Тому потрібно лікувати пивну залежність не тільки медикаментозно, а й з психотерапевтичним впливом, мета якого полягає в тому, щоб пацієнт усвідомив всю тяжкість наслідків вживання пива. Для ефективності лікування, краще ізолювати людину, від спокуси випити пінний напій. Для цього прекрасно підходить реабілітаційний центр для людей, залежних від алкоголізму.

Допомога при мотивації на лікування наркозалежності на початкових стадіях.

Мотивація - це формування бажання у людини у своєму житті змінити що-небудь. Звичайно ж будь-яке лікування потрібно починати з мотивації. А особливо лікування такої хвороби, як наркозалежність. Без високої мотивації. Лікування може виявитися неефективним. Потрібно, щоб хвора людина сама попросила про допомогу, щоб вона визнала своє безсилля перед своєю залежністю. Дуже часто родичі не мотивують на лікування, а намагаються самостійно виховувати хворого, вчити його жити правильно. Таке «виховання» може тільки погіршити процес одужання.

Наркозалежний може повністю піти в себе, замкнутися і озлитися на оточуючих. Важливо розуміти, що бесіда повинна вестися, як рівноцінний обмін загальними думками, а не нав'язування своєї точки зору. Необхідно, щоб співрозмовники почули один одного і на рівних правах прийняли рішення, яке влаштовує обох. Звичайно промотивувати наркозалежного на лікування, дуже велика праця. Тому, що у хворого порушений нормальний процес мислення через токсичного ураження головного мозку і всієї центральної нервової системи наркотиками, що по суті є одним з ознак деградації особистості.

Мотивацію на лікування краще починати вже на початковій стадії розвитку наркозалежності. Потрібно почати з комплексного обстеження побутової та психологічної атмосфери хворого, в якій він проживає. Які у нього стосунки в родині і з оточуючими його людьми. Під час бесіди з наркозалежним потрібно від нього самого почути скарги на здоров'я і на відсутність поваги і розуміння з боку його оточення. В ході розмови впізнаються його звички і інтереси. І інші сторони життя хворого, які не пов'язані з вживанням наркотиків. Якщо мотивує на лікування лікар-нарколог або хтось інший, то йому звичайно ж знадобиться допомога родичів пацієнта, можливо навіть його друзів або знайомих.

Головне, щоб помічники були щиро зацікавлені в одужанні хворого. У мотивації на лікування наркозалежності можна пожаліти самого чоловіка, але ні в якому разі не хворобу. Потрібно займати жорстку, але справедливу позицію. Опинившись в строгих обставинах і умовах, хворий по неволі усвідомлює свою безвихідність свого становища. Але перед ним буде стояти вибір. Відмовитися від вживання і погодитися на лікування від наркозалежності. Пояснити, що якщо він не зрозуміє, що йому потрібна кваліфікована допомога, то наслідки вживання наркотиків - швидка, часто, болісна смерть.

Ось чому дуже важливо налагодити, як можна більш тісний контакт з наркозалежним, для ефективної мотивації і подальшого проходження курсу лікування від наркозавасімості. Так само можна звернутися до співробітників реабілітаційного центру. Можна викликати їх на дім. У них є великий досвід в мотивації наркозалежного на лікування.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)