Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

програма реабілітації наркозалежнихВ даний час найбільш дієвим способом допомоги наркозалежній людині є реабілітаційний центр. Але під цією назвою може ховатися абсолютно незрозуміла програма.

Центри реабілітації отримали велике поширення, останнім часом їх налічується понад 500 центрів тільки в одному Києві і області. По всій Україні понад 4000 закладів так чи інакше пов'язаних з реабілітацією наркоманів.

Така безліч центрів обумовлена в першу чергу зростанням кількості наркозалежних людей (наркоманів і алкоголіків) .І як ми знаємо попит народжує пропозиції. У цій статті ми не будемо робити ні яких висновків, і постараємося чесно і неупереджено висвітлити найбільш поширені моделі або програми реабілітації наркоманів і алкозалежності людей. Відразу хочеться зауважити, що кожна з наведених нижче програм реабілітації має право на існування, і має певний плід у вигляді живих людей зі стійкою ремісією (абсолютної хімічної чистоти).

- соціальна реабілітація наркозалежних

Як показав досвід у вивченні наркозалежності, ніякі ефективні медичні препарати не гарантують повного лікування наркоманії. І крім фізичних страждань, наркотик ще й повністю змінює життя людини. Як одне з визначень, хворобу наркозалежність називають ще хворобою душі. Вживання наркотиків веде до повної деградації особистості. Повністю змінюються погляди на навколишній світ, руйнується особистісна система цінностей і тому необхідно впливати на хворобу комплексно.

Як показує практика лікування наркозалежності, найефективнішим методом соціальної реабілітації, є реабілітаційні центри, де лікування проводиться під керівництвом фахівців, психотерапевтів і консультантів з хімічної залежності. Головним завданням соціальної реабілітації наркозалежних - це відновлення, загублених раніше, соціальних норм і цінностей, знань, навичок. Реабілітаційний центр проводить ефективну, групову соціалізацію наркоманів. Залежна людина проходить курс реабілітації всередині конкретної соціальної групи. Так, людина, що проводить більше часу з такими ж видужуючими наркоманами, як і він сам, за підтримки психологів і співробітників центру, ефективніше переймає норми поведінки, властиві здоровому способу життя.

- духовна програма реабілітації наркозалежних

Ми розглядаємо наркоманію, як хворобу в біо-, психо-, соціо-духовних сферах життя людини. У наркомана, крім фізичної, сформована ще і психічна залежність від вживання психо-активних речовин. Тобто душевна потреба до повернення стану наркотичного сп'яніння. Це і є прояв хвороби. Але це прояв зовсім не те ж саме, що просто шкідлива звичка. Психологічну залежність подолати набагато важче, ніж впоратися з фізичною «ломкою».

Наркоманія - захворювання хронічне, прогресуюче, рецидивуюче і від неї не можна повністю вилікуватися, але з нею можна і потрібно боротися. І так як наркоманія - хвороба ще й душі, то без духовно-морального відродження лікування не можливо. Наркозалежність є захворюванням, що змінює функціональні процеси в головному мозку. Але найстрашніші зміни відбуваються в духовній сфері людини. За час вживання ми часто втрачаємо всі духовні принципи. Відсутність духовності - ось головна причина, через яку залежний не може припинити вживання наркотиків. Надія приходить тоді, коли дізнаємося, що наше життя повне можливостей, і що є Сила, більш могутня, ніж наша власна. Старі сумніви зникають, коли на зміну надії приходить віра. Віра спонукає нас до правильних дій.

Так, дійсно самостійно перестати пити або приймати наркотики часом практично не можливо, але якщо прийняти рішення почати видужувати, то необхідно починати працювати по реабілітаційній програмі, такій, як програма «12 кроків», де є місце духовної освіти. Центр здорової молоді працює по цій ефективній, визнаній у всьому світі, програмі. І судячи з позитивних результатів нашої реабілітації, у нас великий прогрес в досягненні наших цілей.

Реабілітаційні центри для наркозалежних працюють в тісному зв'язку з християнськими конфесіями і використовують їх досвід в духовному вихованні. За допомогою духовної освіти, співробітникам центру вдається не просто відновити здоров'я наркозалежного, а й відродити його життєві цінності. А віра в Вищу силу, до духовної підтримки якої вдаються учасники «12 кроків», це не самоціль, а лише допоміжне, духовне начало на шляху до реальних дій.

- програма реабілітації наркозалежних в безкоштовних (трудових) центрах реабілітації

Реабілітаційний центр, часто стає єдиним порятунком, останньою надією на майбутнє щасливе життя. І як правило, більшість наркозалежних не мають можливості пройти курс реабілітації через відсутність грошей. Для таких випадків, відкриваються безкоштовні (трудові) центри реабілітації. Але як відомо, залежну людину недостатньо вилікувати, зняттям інтоксикації, необхідно допомогти йому повернутися до нормального життя. Трудові центри, як правило, знаходяться на самозабезпеченні, тобто не мають фінансування від держави.

Основа безкоштовного центру - це трудова реабілітація, прищеплення трудових навичок і самодисципліна наркозалежного.
Незважаючи на добровільне проходження реабілітації, трудової центр має правила внутрішнього розпорядку, які складаються таким чином, щоб максимально змінити життя залежних, відвернути їх від минулого життя в вживанні. При цьому, обов'язково враховуються особливості роботи з наркозалежними, особливості їхньої психіки.

Методика трудового центру така:

 • ізоляція наркозалежного від минулого оточення (6-12 місяців);
 • відновлення фізичного здоров'я;
 • життя по режиму дня;

Життя по режиму, вчить наркозалежного самодисципліні і душевній рівновазі. Так само з клієнтами центру працює психологи і консультанти з хімічної залежності. Психологічна робота, сприяє розвитку позитивних внутрішніх ресурсів, терапія емоційних порушень і депресивних станів. У центрі підібрана література, фільми і музика сприяючі одужанню.

Безкоштовні реабілітаційні центри для наркозалежних існують так само за підтримки релігійних організацій. Духовна освіта і вивчення Біблії є головною складовою в трудовому реабілітаційному центрі.

- програма реабілітації 12 кроків

«12 кроків» це програма, яка використовується в якості реабілітаційної програми в суспільствах Анонімних Алкоголіків і Анонімних Наркоманів.
Крім того, «12 кроків» може застосовуватися і для лікування з іншими видами залежності - курінням, ігроманію, токсикоманію і т.д.
Програма 12 кроків була написана в книзі «Анонімні Алкоголіки» в 1939 р Застосування на практиці цього курсу передбачає колективну терапію, колективний аутотренінг, заснований на щоденному повторенні учасниками певного набору гасел.

12 кроків - програма духовного переорієнтування для залежних від алкоголю, наркотиків. Метою є визнання своєї залежності, безсилля перед нею і розуміння, що тільки Сила, більш могутня, ніж наша, може позбавити нас від залежності. На основі програми була створена так звана Міннесотьська модель лікування. Де передбачається присутність трудотерапії, і професійного психотерапевта на групах взаємодопомоги.

12 кроків:

 1. Ми визнали, що ми безсилі перед хворобою залежності, визнали, що ми втратили контроль над собою.
 2. Прийшли до переконання, що тільки Сила більш могутня, ніж наша власна, може повернути нас до розсудливості.
 3. Прийняли рішення доручити нашу волю і наші життя турботі Бога, як ми Його розуміли.
 4. Глибоко і безстрашно оцінили своє життя з моральної точки зору.
 5. Визнали перед Богом, собою і будь-якою третьою людиною справжню природу наших помилок.
 6. Повністю підготували себе до того, щоб Бог позбавив нас від всіх цих дефектів характеру.
 7. Смиренно просили Його видалити наші недоліки.
 8. Склали список всіх тих людей, кому ми заподіяли шкоду, і сповнилися бажанням відшкодувати їм усім збиток.
 9. Безпосередньо відшкодовували заподіяний цим людей збиток, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або кому-небудь іншому.
 10. Продовжували самоаналіз і, коли були неправі, одразу визнавали це.
 11. Прагнули шляхом молитви і роздумів поглибити наш усвідомлений зв'язок з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про знання Його волі для нас і про дарування сили для цього.
 12. Переживши духовне пробудження, як результат цих кроків, ми прагнули нести це послання і застосовувати ці принципи у всіх наших справах.

В даний час наш реабілітаційний центр вдосконалює програму 12 кроків, де залежні люди, у співпраці з психотерапевтами і консультантами з хімічної залежності, допомагають боротися з наркозалежністю.

- примусова і добровільно примусова програма реабілітації

Примусове лікування наркоманії. Коли ми чуємо слово «примусово», у нас мимоволі в підсвідомості виникають асоціації, пов'язані з законом про права людини. Ми починаємо міркувати: «А чи законно це?» І сьогодні, питання про примусове лікування наркозалежності, дуже актуальне.

Чиновники все ще розмірковують над тим, чи приймати закон про примусове лікування наркоманії чи ні. Забуваючи про те, що наркозалежність, в першу чергу, смертельна хвороба і на кону стоять людські життя.

Для багатьох з тих, хто зіткнувся з важкими наслідками залежності від наркотиків, примусове лікування здається єдиним виходом із ситуації. Це стосується в основному сімей, Скандали, сварки і небажання наркозалежного добровільно пройти курс реабілітації, часто викликають у його рідних лише одну думку: змусити його лікуватися проти волі.

Умовити наркозалежного пройти курс реабілітації досить складно, але реально. Якщо рідним це не вдається, то можна звернутися в наш реабілітаційний центр.

Фахівці нашого наркологічного центру виїжджають на дім за першим дзвінком, для мотивації наркозалежного. Така робота зазвичай дає позитивний результат, і наркозалежний визнає необхідність пройти курс реабілітації. Йому потрібно тільки допомогти побачити, як насправді погано йдуть у нього справи, і які серйозні наслідки приносить його вживання. Він повинен зрозуміти, що насправді з ним відбувається. Треба поставити його в такі умови, щоб він зрозумів, що допомогти він повинен собі сам. Тоді реальність почне повертатися. У наркозалежного має прокинутися бажання видужувати. І це все залежить, багато в чому, від рідних і оточуючих його людей. А наш реабілітаційний центр, в свою чергу, надасть весь комплекс послуг для проходження лікування від наркозалежності.

Наші реабілітаційні центри

На сьогоднішній день більшість наркозалежних намагаються впоратися зі своєю проблемою самотужки. Але лікування наркоманії просто неможливе без кваліфікованої допомоги. Ми маємо величезний досвід роботи залежними людьми. Наші реабілітаційні центри існують більше 10 років, ми маємо єдиний в Україні такий високий показник в одужанні. Це хороша статистика, хлопці пройшовщі реабілітацію в "Рецена" мають тривалу ремісію, створюють сім'ї, влаштовуються на роботу, багато хто залишається працевлаштовані нашою організацією, де заробляють гроші в тверезому колективі.

Центр реабілітації спеціалізується на допомозі самим алкозалежним і наркозалежним, їх сім'ям, людям страждаючим від ігроманії і токсикоманії. Наші центри займаються реабілітацією не тільки в Україні, але і в Росії, Білорусії, Болгарії, Німеччині, Молдови і навіть в Ізраїлі.

Ми застосовуємо 12 - крокову програму і різні види психотерапій, в основному біхевіористичну терапію, (behavior - від англ. поведінка, т. ж. Поведінкова терапія) т. ж. Реабілітація в нашому центрі носить психо-соціальний характер. Лікуванням займаються висококваліфіковані фахівці: психологи, і психотерапевти, а тако ж консультанти з хімічної залежності, які знають про цю проблему бо самі пройшли через залежність і завжди готові Вам допомогти.

реабілітаційний центр РеценаРеабілітаційний центрРеабілітація наркоманів

РЕЦЕНА з радістю готова піти на зустріч всім хто потребує допомоги і підтримки. Реабілітаційні центри надають комплекс послуг, який включає в себе не тільки лікування наркоманії, реабілітацію і подальшу соціальну адаптацію, а й безкоштовні групові семінари для батьків і близького оточення наркозалежних, а також безкоштовну консультаційну лінію.

Наші програми реабілітації включають в себе також і медікоментозне лікування, виведення зі стану фізичної залежності (детоксикацію), а також ряд адаптаційних програм. Основною перевагою нашого підходу є те, що методи успішно скомбіновані і взаємодіють між собою.

До нас звертається величезна кількість людей, з проханням повернути їх до нормального повноцінного життя в реальному світі. Ми на сьогоднішній день чітко усвідомлюємо і в відкриту говоримо, що наркозалежність - це хвороба! Її необхідно лікувати! І ми готові вам показати, що наркоманія виліковна!

Лікування наркоманії, алкоголізму це не лише відмова від вживання хімічних речовин, це процес поліпшення якості життя, зміни цінностей, поглядів і прагнень жити новим, вільному від наркотиків і алкоголю життям!

Наша мета полягає в тому, щоб найпередовішими і ефективними методами психології і психотерапії допомогти подолати психологічну залежність від наркотиків чи алкоголю і повернути любов до життя і бажання жити!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)