Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

В наш час, в ЗМІ, досить багато інформації про наркоманію, про наслідки вживання, про те, як ця хвороба розвивається. Ми знаємо досить багато, але хтось замислювався про те, звідки з'явилися наркотики, хто їх винайшов і для якої мети? Ні? Багато з вас можуть сказати, що абсолютно все одно звідки сталася ця погань, а кому-то може бути це цікаво. І ця стаття саме про походження наркотичних засобів. Заглянемо в історію.

Опіум - історія появи.

Назва "опіум" походить від грецького "opium" - сік. Британський єгиптолог Р. Томпсон в 1924 р повідомив про згадування в давньоєгипетських рукописах процедур збору і медичного використання опіуму. Як приклад він наводить текст такого змісту: "Рано вранці стара жінка, хлопчики і дівчатка збирали сік на розрізах (макових капсул) невеликою залізною ложечкою і потім переносили його в горщик для їжі".

Опіум - історія появиОпіумОпіум - наркотик

За даними істориків Іудеї, в Біблії згадується сік маку. Так, в декількох уривках Старого Завіту можна зустріти слово, відповідне давньоєврейському "голова" і може означати головку маку. У Талмуді, цих зборах релігійно-етичних і правових положень, що склалися в IV-V століттях до н. е., і містить донаукові відомості з медицини, є одне посилання на опіум, виражене словом грецької етимології - "ophion" (пор. грец. - opium).

Але крім опійної наркоманії в стародавньому світі вже зустрічалися і інші форми прагнення одурманюватись різними отруйними речовинами. Опіум мав ще однією корисною в деяких випадках властивістю - заглушати голод, практичне застосування якого виявилося дуже доречним для мусульман, серед яких завжди знаходилося кілька людей, важко переносивших тяготи суворого місячного посту, відомого під назвою «рамадан».

Початок чисто медичного застосування опіуму можна почати вести від "батька медицини" Гіппократа (440-377 рр. До н. Е.). В його працях згадуються властивості 300 лікарських рослин, в тому числі там є посилання на речовину, звану "меконіном", якоій приписано наркотичну дію. Більш певна згадка про Чумацький маковий сік можна знайти у Теофраста (близько 350 р. До н.е..). У його вживанні "меконін" достовірно позначає опіум і рекомендується при очних хворобах і психічних розладах.

В епоху хрестових походів християнських військ в Палестину опіум як лікарської засіб, мабуть, починає потроху проникати в Європу.

Відомий середньовічний лікар Табернемонтанус навіть написав цілу книгу під назвою "Magsamensaft" ("Сік макового насіння"). У ній він вказував на необхідність застосування цього зілля в чітко визначених випадках і не радив зловживати ним. Перший медичний препарат, спеціально виготовлений з опіуму, прописав хворому в п'ятнадцятому столітті знаменитий Парацельс.

Не дивлячись на тисячолітнє використання снодійного маку і його препаратів, у жодному науковому трактаті з перерахованих вище не згадується про якісь токсичних впливах опіуму і не дається розпізнавальних описів можливої наркоманії. Мабуть, рівень розвитку медичних знань того часу не дозволяв повною мірою усвідомити проблему наркоманії.

Наступна згадка опіуму в людській історії є в описі спроб колонізації Китаю Великобританією. Саме тоді, за численними історичними свідченнями, Англія налагодила масовану поставку наркотику на територію Китаю, вивозячи натомість матеріальні цінності, золото і хутро. Крім того досягалася і побічна військова мета - розпад китайської армії, тому що куріння опіуму прийняло в Китаї воістину широкий розмах.

З метою позбутися розтлінного впливу опіуму китайський імператор в 1839 році в Кантоні почав масовану операцію з конфіскації і знищення запасів опіуму. Колоніальні судна з вантажем наркотику топили в морі. Це, можна вважати, першою, в історії людства, державною антинаркотичної програмою. Однак, такі дії китайської влади не зустріли розуміння у англійських колонізаторів, і у відповідь на такі дії Великобританія прислала колоніальні війська для захисту своїх судів. Зіткнення на цьому грунті відомі в історії як опіумні війни. Китай, однак, зазнав в них поразки від колоніальних військ і змушений був підкоритися. За умовами Тіенсінского договору 1858 року Китай офіційно був змушений погодитися імпортувати опіум, але при цьому міг встановлювати великі мита.

Перемога таким шляхом принесла колосальні вигоди колонізаторам і, зокрема, величезні прибутки отримали члени Британської королівської сім'ї. Дуже скоро, китайці почали переорієнтувати своє сільське господарство з вирощування чаю і рису на макові плантації.

Однак, в реалізації антинаркотичної програми в 1905 році, Китайський уряд прийняв програму поетапного заборони опіуму, яка була реалізована протягом десяти наступних років. Боротьба з наркоманією досі залишається одним із пріоритетних завдань державної політики КНР - в даний час там одне з найжорсткіших антинаркотичних законодавств.

Морфій - історія появи

Вперше морфін був виділений німецьким фармакологом Фрідріхом Сертюрнером з опіуму, в 1804 році. Саме Сертюрнер дав морфіну його назву по імені бога сновидінь в грецькій міфології - Морфея, сина Гипноса, бога сну.

Морфій - історія появиМорфійМорфій - наркотик

Морфін був першим алкалоїдом, отриманим в очищеному вигляді. Однак поширення морфін отримав після винаходу ін'єкційної голки в 1853 році. Він використовувався (і продовжує використовуватися під суворим контролем) для полегшення болю. Крім того, його застосовували в якості «лікування» опіумної та алкогольної залежності. Широке застосування морфіну під час Американської громадянської війни, за припущеннями, призвело до виникнення «армійської хвороби» (морфінової залежності) у понад 400 тисяч осіб.

У невеликих кількостях морфін також утворюється в ході деметилювання кодеїну, яке відбувається всередині печінки людини. Даний процес відбувається після застосування кодеїн-містяших препаратів

У 1874 році з морфіну синтезували діацетілморфін, більш відомий як героїн.

Морфінова наркоманія (морфінізм) з'явилася незабаром після того, як був винайдений метод застосування морфію шляхом підшкірного впорскування. Том де Квінсі залишив есе «Сповідь англійця-опіомана» (1822), в якому детально описав, як розвивається морфінова наркотична залежність. В кінці XIX століття німецькі солдати і офіцери, які поверталися з франко-пруської війни 1870-1871 року виявлялися морфіністами чи не в половині випадків. Багато солдатів в умовах військових дій кололи собі морфін, який став в той час доступним і модним стимулюючим і заспокійливим засобом. У 1879 році в одній з робіт з'явився опис хвороби, що отримала назву «солдатською». У той час майже будь-які хвороби в американській армії лікували опієм. У 1880 році на міжнародній конференції було заявлено про появу нової хвороби «наркоманія», викликаної зловживанням наркотичними речовинами.

На початку XX століття багато лікарів ставали морфіністами. У лікарському середовищі існувала думка, що лікар, який розуміє згубність морфінізму, здатний при необхідності самостійно застосувати морфій для себе, уникаючи згубної пристрасті завдяки інформованості. Практика показала, що думка ця було помилковою. Михайло Булгаков (автор оповідання «Морфій») деякий час був морфіністом, проте повністю вилікувався від наркоманії завдяки самовідданій допомозі своєї першої дружини. Лев Толстой в «Анні Кареніній» описує, як головна героїня пристрастилася до морфіну після того, як його вперше застосували до неї для полегшення болю при других пологах. Відомим морфіністом був Герман Герінг, поранений 9 листопада 1923 року, однак він згодом вилікувався від цієї пристрасті.

gering-morfinistbulgakov-morfenistEdit-morfenistvisozkiy-morfinist

Чимало творчих особистостей скочувалися в пастку морфінізму. Так, Едіт Піаф в кінці життя була змушена вдаватися до ін'єкцій навіть під час своїх виступів. До числа жертв морфію можна віднести Володимира Висоцького.

До синтезу героїну морфін був найбільш поширеним наркотичним анальгетиком в світі.

Амфетаміни

Наступний етап в застосуванні наркотиків ознаменувався виділенням з мексиканських кактусів в 1896 році речовини мескаліну. А в 1919 році мескалін був отриманий хімічним шляхом за допомогою синтезу, хіміком Е. Спатом.

амфетаміни історія виникненняАмфетамінАмфетаміни

Мескалін був першим галюциногеном який був отриманий як чиста речовина, Доступна для вивчення станів «розумових ілюзій» та інших змін чуттєвого сприйняття, що викликаються хімічним шляхом.

Крім того, почали з'являтися і інші речовини, що синтезуються хімічним шляхом, наприклад, амфетаміни, які на думку дослідників і витіснили кокаїн з застосування. У 1940 році над Англією збили німецький літак і виявили у льотчика кілька шматочків цукру, просочених амфетамінами. Відразу після цього, Королівські ВПС почали вивчати їх дію, для застосування в бойових операціях, зняття втоми і піднятті працездатності. Однак, по другому пункту досліджень згоди знайдено не було.

Незважаючи на це, амфетаміни міцно прописалися у військовій справі. Під час В'єтнамської війни, американські військовослужбовці спожили більше амфетамінів, ніж всі британські і американські збройні сили разом узяті, під час Другої світової війни.

Крім того, вживання амфетамінів росло і в американському суспільстві. Водії вантажівок в 1930-х роках активно вживали бензедрин («Бенні» на жаргоні того часу) для підвищення опірності втоми і підняття працездатності. Все це тривало до кризи збуту амфетамінів, коли торговці, зрозумівши, що на цьому можна заробити, почали потихеньку скорочувати пропозицію (при зростаючому попиті) і роздувати ціни.

Це призвело до фінансових проблем у людей, регулярно вживаючих амфетаміни, що штовхнуло багатьох з них на злочинну стежку. Саме це, на думки деяких досліджень, привело до визнання вживання амфетамінів антисоціальним явищем. Їм зайнялося Федеральне бюро по боротьбі з обігом наркотиків. Крім того, є думка, що саме амфетаміни, а аж ніяк не канабіноїди привели до сплеску вживання героїну в США в 1950-х і в Європі в середині 1960-х років. В результаті всього цього, в кінці кінців, амфетаміни потрапили під заборону.

Ми написали історії появи декількох наркотичних речовин. З історії видно, що вчені і лікарі, які винаходили ці препарати, навіть і не підозрювали, що їх препарати будуть формувати хімічну залежність. Хтось хотів створити ліки від усіх хвороб, хтось підвищити трудову і розумову діяльність, але, як говориться: «Благими намірами вимощена дорога в пекло». Ось і пекло, більша половина молоді є наркозалежними людьми.

А, так звані вчені, досі винаходять хімічні речовини, які незрозуміло з чого складаються, і які не піддаються лікуванню.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)