Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування наркоманії: програма 12 кроківНаркоманія, в наш час набула, катастрофічних масштабів і стала світовою суспільною проблемою номер один. З кожним роком все більше людей страждають залежністю від наркотичних речовин.

Що ж підштовхує людей до такого непоправного кроку, як вживання наркотиків. Одні, таким способом, напевно хочуть піти від повсякденних проблем, інші з цікавості - відчути щось нове, забуваючи про те, що вживання наркотичних речовин є, по суті, самогубством.

Про хімічну залежність

На жаль, хімічна залежність - хвороба хронічна, не буває колишніх алкоголіків і колишніх наркоманів. Період ремісії може тривати десятиліттями, але це період ремісії, а не повного одужання. Але це не означає, що життя скінчилося і більше не має сенсу. Як людина, хвора на астму, може жити повноцінним життям, просто пам'ятаючи про свою астму і дотримуючись всіх необхідних рекомендацій, так і хімічно залежна людина може благополучно жити десятиліттями, але для цього треба не забувати про свою хворобу і дотримуватися всіх правил.

Кожна хімічно залежна людина рано чи пізно намагається припинити вживання ПАР. Так, дійсно самостійно перестати пити або приймати наркотики часом практично неможливо. Для допомоги в полегшенні фізичних наслідків можна звернутися до лікаря-нарколога, а після поліпшення самопочуття необхідно починати працювати по реабілітаційній програмі, такій, як програма «12 кроків».

Програма дванадцять кроків повністю написана в книзі «Анонімні Алкоголіки» в 1939 р Також в ній наведено звернення до самих залежним, їх родичам і колегам з корисною інформацією про те, як допомогти позбутися від залежності.

12 кроків - програма духовного переорієнтування для залежних від алкоголю, наркотиків. Метою є визнання своєї залежності, безсилля перед нею і розуміння, що тільки Сила, більш могутня, ніж наша, може позбавити нас від залежності. На основі програми була створена так звана Міннесотьська модель лікування наркоманії. Де передбачається присутність на групах професійного психотерапевта.

Програма реабілітації 12 кроків

12 кроків:

 1. Ми визнали, що ми безсилі перед хворобою залежності, визнали, що ми втратили контроль над собою.
 2. Прийшли до переконання, що тільки Сила більш могутня, ніж наша власна, може повернути нас до розсудливості.
 3. Прийняли рішення доручити нашу волю і наші життя турботі Бога, як ми Його розуміли.
 4. Глибоко і безстрашно оцінили своє життя з моральної точки зору.
 5. Визнали перед Богом, собою і будь-якою третьою людиною справжню природу наших помилок.
 6. Повністю підготували себе до того, щоб Бог позбавив нас від всіх цих дефектів характеру.
 7. Смиренно просили Його видалити наші недоліки.
 8. Склали список всіх тих людей, кому ми заподіяли шкоду, і сповнилися бажанням відшкодувати їм усім збиток.
 9. Безпосередньо відшкодовували заподіяний цим людям збиток, де тільки можливо, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або кому-небудь іншому.
 10. Продовжували самоаналіз і, коли були неправі, одразу визнавали це.
 11. Прагнули шляхом молитви і роздуми поглибити наш усвідомлений зв'язок з Богом, як ми розуміли Його, молячись лише про знання Його волі для нас і про дарування сили для цього.
 12. Переживши духовне пробудження, як результат цих кроків, ми прагнули нести це послання алкоголікам і застосовувати ці принципи у всіх наших справах.

Першим, кому допомогла програма впоратися з залежністю, можна вважати напевно американського вченого, одного із засновників програми 12 кроків, страждаючого від алкоголізму. У 50-і роки минулого століття, європейські вчені (психологи, наркологи), запримітивши ефективність програми, стали застосовувати її у своїй практиці. Пізніше про 12-и крокову програму дізналися і в країнах СНД.

В даний час центр реабілітації наркозалежних "Рецена", вдосконалює програму 12 кроків, де залежні люди, у співпраці з психотерапевтами та консультантами з хімічної залежності, борються з недугою.

За час існування реабілітаційного центру "Рецена" в співдружності з іншими центрами реабілітіціі для наркозалежних та алкоголіків пройшли програму близько 3000 чоловік. Близько 1500 з них знаходяться в стійкій ремісії. Ці дуже значні показники в такій складній галузі діяльності, як реабілітація наркоманів і алкоголіків, є безсумнівним приводом для гордості об'єднання проекту "Рецена" в цілому.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)