Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Передозування - причина смертності

Що таке передозування героїном ???

Передозування - це, можливо, основний фактор ризику для людей, що вживають наркотики у формі ін'єкцій. Вона є основною причиною високого рівня смертності серед споживачів героїну в США і інших країнах, рівного, а іноді і перевищуючого статистику смертності від ВІЛ. Але, незважаючи на величезну кількість передозувань, цій проблемі не приділяється великої уваги. У США проводиться дуже мало досліджень феномена передозування і існує лише невелика кількість програм, спрямованих на його запобігання. Тільки зараз проблема передозування починає виходити на перший план. Можливо, це відбувається через те, що нарешті були знайдені більш ефективні способи лікування ВІЛ, і це дало можливість звернути більш пильну увагу на факт небезпеки передозування, або ж причина в тому, що смерть близьких людей від передозування наркотиком стала занадто поширеним явищем.

Для людей, які роблять ін'єкції героїну, передозування - це основний фактор ризику. Її важко уникнути - вона може відбуватися протягом всього часу вживання героїну. Що ж можна зробити? Зараз ми не можемо повністю запобігти передозування, але можемо запобігти летальному результату. Ніхто? не повинен вмирати від передозування героїном, адже ми маємо методи порятунку (штучне дихання) та протиотруту (налоксон). Але тим не менше існує безліч причин, що перешкоджають споживачам наркотику вживати заходів щодо врятування життя. Розуміння цих причин, можливо, виявиться першим кроком на шляху їх усунення.

Розвінчуючи міф про те, з ким і чому відбувається передозування Дослідження, проведене нами недавно в Сан-Франциско серед людей, що роблять ін'єкції героїну, показало, що, всупереч поширеному переконанню, передозування є настільки ж частим феноменом для хронічних споживачів наркотику, як і для недосвідчених . Таким чином, люди, що вживають героїн протягом довгого часу, також не застраховані від передозування. Статистика передозувань та ж сама для чоловіків і жінок. Невірно і твердження, що передозування героїном часто є спробою здійснення самогубства. Насправді дуже рідко люди приймають занадто велику дозу наркотику з метою самогубства; набагато частіше вони просто прагнуть вжити занадто багато, не беручи всерйоз можливості передозування. Людина, приймавша участь в нашому дослідженні, пояснив це так: "Толерантність то зростає, то падає, іноді наркотик менш очищений, іноді він раптом дає більший ефект ... мій досвід показує, що люди, які стають жертвами передозування, не прагнуть до цього, вони просто хочуть отримати більший "прихід" ".

Що перешкоджає звернутися за допомогою в разі передозування Основною причиною, що перешкоджає зверненню по допомогу в разі передозування, є боязнь втручання поліції. Саме тому споживачі героїну побоюються дзвонити в службу порятунку. Насправді, перш ніж звертатися туди, більшість рятувальників постараються повернути людину до життя. Реальна або вигадана небезпека потрапити до в'язниці має великий вплив - прийняття рішень в ситуації передозування. За словами учасників нашого дослідження, що вживали героїн в групі (практика, поширена серед молоді, але не захищає від ризику) і присутніх при передозуванні інших:

"Багато хто просто лякаються і тікають. Я багато разів рятував людей, і вони ставали моїми друзями. Вони вмирали в парках, а їхні друзі втікали, вважаючи, що не можуть викликати поліцію, тому що " сидять на голці " і можуть бути спіймані. Але це нерозумно, адже можна зателефонувати в поліцію з будь-якого іншого місця. Адже якщо ви вижили, це означає, що хтось подзвонив в службу порятунку ".

За даними нашого дослідження, 71% людей, що роблять ін'єкції героїну, були свідками, як мінімум, одного випадку передозування. Це означає, що існує реальна можливість втручання і поруч завжди присутні люди, які можуть вжити необхідних заходів з порятунку життя. Необхідно навчити людей вживати ефективних заходів, зокрема робити штучне дихання. Також споживачам наркотику важливо знати деякі нюанси при дзвінку в службу порятунку. Залежно від того, в якому місті чи штаті ви перебуваєте, диспетчер служби порятунку разом зі терміновою медичною допомогою може викликати або не викликавши поліцію.

Політика і поліція

Знання нюансів при дзвінку в службу порятунку необхідно, але не достатньо. В процесі проведення дослідження ми з'ясували, що в багатьох містах люди, що роблять ін'єкції наркотиків, були заарештовані внаслідок своєї або чийогось іншого передозування. У Санта-Крус споживачам наркотиків приходять повістки в суд, коли ті одужують після передозування в лікарні. Проблема втручання поліції - це, можливо, основна перешкода для запобігання летального результату при передозуванні.

Організатори багатьох програм з обміну голок мають домовленість з правоохоронними органами, згідно з якою поліція не заарештовує людей на пунктах обміну і поруч з ними. Точно так же слід співпрацювати і з поліцією, щоб вони не заарештовували, не обшукували і не притягали до відповідальності споживачів наркотиків, що подзвонили в службу порятунку. Якщо така домовленість буде досягнута, слід поширити серед людей, що роблять ін'єкції наркотиків, інформацію про те, що до них не буде застосовано покарання, якщо вони подзвонять в службу порятунку. Аналіз плюсів і мінусів мінімізації втручання поліції в разі передозувань призведе до економії часу працівників правоохоронних органів і зниження судових витрат. Без співпраці з поліцією доступ споживачів наркотиків до медичної допомоги обмежується, і люди продовжують вмирати.

Хоча в Сан-Франциско залишається ще багато недоробок, там поліція, як правило, не застосовує каральних заходів до людей, які були присутні при передозуванні. На жаль, багато хто до цих пір не вірять в свою безпеку при дзвінку в службу порятунку, так як вони мали певні неприємності, пов'язані з цим, в інших містах. Учасник нашого дослідження розповідає про те, що відбувається в Сан-Франциско в такий спосіб:

"Ми всі опинялися в ситуації, коли будь-хто стає жертвою передозування, а ніхто не хоче, щоб ви дзвонили в службу порятунку, хоча поліція не збирається вас заарештовувати. Вони можуть заарештувати вас тільки в разі, якщо у вас передозування і ви відмовляєтеся їхати в лікарню. Вони роблять це тільки для того, щоб ви зверталися за медичною допомогою. Якщо ви не хочете прибуття поліції, скажіть про це медикам ".

волонтер центру "Рецена"

Що таке передозування наркотиками? 1 частина

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)