Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

ребцентр, наркодиспансер, наркоклініка

На сьогоднішній день, в засобах масової інформації, існує безліч пропозицій по лікуванню наркоманії та алкоголізму.

Це і сучасні клініки з сучасним обладнанням і новітніми методами лікування, і різні реабілітаційні центри, і кодування, підшивки, гіпноз, "бабки-шептуни", які по фотографії вилікують від усіх хвороб.

Що краще, клініка або реабілітаційний центр?

Але коли сім'я стикається з цією хворобою-хімічної залежності, від нестачі знань родичі можуть тільки погіршити становище, намагаючись самостійно вилікувати залежного. І тут ми розглянемо два види лікування, лікування в наркодиспансері, клініці і реабілітаційних центрах, розберемо їх плюси і мінуси.

- лікування наркоманії в наркоклініці, наркодиспансері

Коли сім'я стикається з залежністю, найчастіше вони відразу ж звертаються в клініку, так як вважають, що тривале лікування в реабілітаційному центрі їм не потрібно, тут же необхідно зняти "ломку" і все буде добре, що більше ніколи наш родич не повернеться до вживання .

Саме так багато і думають. Найчастіше, коли з залежністю стикаються вперше, рідні шукають клініку з найкращими умовами, де є дорогий ремонт, обслуговуючий персонал, окрема палата з телевізором. Звичайно, для наших дітей нічого не шкода, і лікування в таких клініках коштує не дешево.

наркоклініка

джерело: panoramio.com/photo/23176316

У більшості випадків вважається, що перемогти залежність можна просто прокапавшись в наркології - що по суті означає зняти абстиненцію. Для залежної людини-це найстрашніше, то чого дуже бояться. І звичайно ж, в наркології ставлять крапельниці, уколи, таблетки. За тиждень людину виводять з абстиненції, і відпускають додому, при цьому не кажучи про іншу "сторону медалі".

Багато лікарів-наркологів не говорять родичам, що цього лікування недостатньо, що хімічна залежність-це хвороба чотирьох сфер.

Хвороба біологічної, психологічної, соціологічної і духовної сфери. Біологічна сфера -загальний фізіологічний стан, психологічна сфера - стан психіки, соціологічна - спілкування з родичами, друзями, духовна сфера - руйнування всіх принципів, як приклад - ніколи не крав, а тут почав все з дому витягувати, продавати.

Після крапельниць все одно залишається тяга, і великий ризик, що людина повернеться до вживання. Практично всі, хто проходить детоксикацію, повертаються назад в вживання. Для чого це робиться? Для того, щоб заробити грошей на нещасті людей. Наркоманія, на жаль одне з найпоширеніших захворювань.

Що стосується звичайних наркодиспансерів - це найгірші умови, що я зустрічала. Такі наркології, де в одній палаті перебувають до семи, восьми чоловік. І навіть коли в наркологію крім родичів нікого не пускають, хлопці і там дістають наркотики, дзвонять щоб привезли, роблять "коней" -це нитки або мотузки, які спускаються через вікно, внизу прив'язують наркотики, і таким чином піднімаються наверх. Так що, як говориться: "хто шукає, той завжди знайде."

Так само хочеться зауважити, що раз хімічна залежність хвороба чотирьох сфер, то і лікувати треба усі чотири сфери, не тільки зняти ломку, не тільки лікувати у психолога або психіатра, не тільки йти до церкви або монастиря, окремо лікувати не вийде!

І будь ласка, не вірте тому, хто вам буде говорити, що ми вилікуємо в клініці, у нас різні масажі, трави, йога, голковколювання і т.д. Найчастіше - це розвід на гроші.

Давайте тепер розберемо реабілітаційні центри, в чому їх плюси і мінуси.

- лікування наркоманії в реабілітаційному центрі

Від різноманітності та кількості пропонованих реабілітаційних центрів губишся у виборі, і як же розібратися, який центр реабілітації краще, який дійсно може допомогти?

>Рецена - лікування в реабілітаційному центрі

дивитися більше фото реабілітаційного центру

Дуже часто зустрічаються реабілітаційні центри, де програма заснована на духовної частини, як програма 12 кроків, читанні Біблії, духовної літератури, залучення людей до Церкви і Бога. Саме з боку Біблії і духовності будується весь виздоровітельний процес, пояснення проблеми і відновлення духовних цінностей.

- лікування наркоманії виключно в християнських ребцентрах

Багато батьків відправляють своїх дітей в монастирі. Але цей метод не досить ефективний. Чому? Як уже я згадувала вище - наркоманія та алкоголізм хвороба чотирьох сфер життя, і тому лікувати необхідно всі чотири сфери, а не одну з них.

Як показує практика, приблизно 90% пройшовших реабілітацію в християнських ребцентрах зриваються, і повертаються в вживанні.

Періодично вони повертаються на відновлення, тримаються короткий період часу і знову зриваються, і можливо, вони навіть самі не розуміють, що з ними відбувається.

- лікування наркоманії через трудотерапию

Є реабілітаційні центри, де одужання побудовано на трудотерапії. Що це таке? Людина, яка проходить реабілітацію постійно працює в центрі. Це може бути птахоферма, корівник, свиноферма, будь-яка фабрика або підприємство. Відповідно, кошти надходять в організацію, на руки гроші не даються, тільки на найнеобхідніше.

Таким чином, людина забезпечує собі прожиток і проживання, але фактично грошей він не бачить. Уявіть собі, у залежної людини змінено мислення, і ранні підйоми вранці, недоїдання, втома, негативні емоції-це те, що сприяє зриву. Людина може тільки озлитися і від образи повертається в вживання. Можна сказати, що праця облагороджує людину, але не у випадку наркомана або алкоголіка.

- ребцентри де б'ють і принижують особистість

Більш страшно, коли людина потрапляє в ребцентр, де використовуються методи побиття, приниження і знущання. Так, і таке теж є. На жаль, те що відбувається там важко описати словами. За найменший непослух людину можуть посадити до підвалу, побити до напівсмерті, дівчаток поголити налисо. Всіляке приниження, образи, погрози, які перетворюють людину в "загнаного звіра", злого, ображеного, приниженого. Може хтось із батьків і вважає, що "клин клином" вишибають, дурь вибити, але це не працює.

- лікування наркоманії за програмою 12 кроків

За час роботи і знайомства з різними ребцентрами, я зупинюся на програмі "12 кроків". Методи, за якими працюють саме ці центри, відповідають вимогам в лікуванні хімічної залежності. Це і відновлення здоров'я, шляхом відмови від усіх видів хімічних препаратів, відмова від сигарет, алкоголю і наркотиків.

Також і заняття спортом, відвідування бані, футбол, басейн. На центрі включена обов'язкова робота психолога або психотерапевта, арт-терапевта, які допомагають вирішити глибинні проблеми, що тягнуться з дитинства, або важкі переживання, які вони не можуть вирішити самі.

спорт в ребцентрі

Є великий блок інформаційних занять, на яких діти дізнаються, що таке хвороба залежність, дізнаються про всі її проявах, як вона протікає і чого слід побоюватися. Найцікавіше, що залежній людині може допомогти така ж залежна людина, яка вже пройшла реабілітацію, і знаходитися в стійкій ремісії. Ні хто так не зрозуміє залежного, як тільки такий же, як він.

Тому на таких центрах реабілітації працюють консультанти, які знають проблему зсередини, і навчалися в "школі з хімічної залежності". Сама реабілітація допомагає відновити все чотири сфери людини. Духовні принципи відновлюються в міру того, як людина починає виносити з себе все, що накопичилося за час вживання, і отримує взамін позитивну інформацію.

Він вчиться спілкуватися в соціумі без агресії, злості, вчиться довіряти людям, відкриватися, допомагати. Опрацьовуючи кожен крок в програмі "12 кроків", у залежного змінюється мислення, відбувається дуже сильна переоцінка цінностей. Найбільша боротьба-це боротьба з самим собою. І повірте, що їм дуже важко навчитися робити те, що звичайним людям здається банальною річчю. Я не скажу, що всі 100% потрапили на реабілітацію в "12 кроковий центр" одужують, немає, але та статистика, яка є, говорить про позитивні результати.

Не варто пускати на самоплив цю хворобу, варто боротися за свого рідного людина, не впадати у відчай, не опускати руки. Не помиліться у виборі лікування, ця помилка може дорого коштувати. Звертайтеся за консультацією, ми разом знайдемо вихід.

Адже немає таких проблем, які не можна вирішити, разом ми можемо багато чого!

4.6346153846154 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.63 (130 Votes)