Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Види лікування наркозалежності

Сучасне суспільство в даний момент сильно займається проблемою наркоманії. З цієї причини в світі чимало людей різних напрямків і спеціальностей зайняті пошуком ефективних і надійних методів лікування страшної недуги під назвою - залежність.

На сьогоднішній день вже представлено кілька видів лікування, які мають свої результати і певну історію боротьби з наркоманією.

Кожен вид відрізняється своєю власною методикою і підходом до пацієнта. Найпопулярнішими вважаються такі види, як різні реабілітаційні центри для наркозалежних, наркологічні диспансери, замісна терапія, психіатричні лікарні, кодування, народна медицина, детоксикація і т.д.

Види лікування наркоманії:

1.Детоксікація, транквілізатори, антидепресанти.

При зверненні до лікарні або до нарколога, першим, що пропонують - це лікування різними медичними препаратами. Метод детоксикації організму застосовується для зняття абстинентного синдрому (фізичних болів і ломок). Пацієнту пропонується пройти курс лікування або в спеціалізованій клініці або вдома, який складається з медикаментозних крапельниць і подальшого вживання різних мікстур та медичних препаратів. Лікування подібного типу домагається очищення крові від залишків наркотичних речовин і виведення токсинів з організму.

Також пацієнтом приймаються препарати з групи сильних заспокійливих, антидепресантів і знеболювальних, щоб привести в норму психологічний стан пацієнта і заспокоїти його на час синдрому відміни наркотика.

Такий образ лікування досить популярний, т. я. чоловік практично повністю звільняється від фізичних проявів хвороби і у нього знижений рівень емоційних перепадів властивих періоду абстиненції. Але не вважається достатньо ефективним для тривалих ремісій. Залежній людині, щоб зробити кардинальні зміни у своєму житті, мало буде тільки подолання фізичних відчуттів, йому знадобиться і психологічна допомога його психіці.

2. Лікування наркоманії на дому, народна медицина, цілителі.

Звернення до народних методів лікування властиво рідним і близьким вживаючої людини. Їм хочеться швидко і самостійно позбавити хворого від залежності. Багато мам і бабусь йдуть до народних цілителів та екстрасенсів, щоб ті в свою чергу зняли «пристріт» або прибрали прокляття з їхньої дитини. Часто практикується лікування наркоманії і викочування яйцем по фотографії. А скільки рецептів мазей і настоянок на травах, виписаних з журналів, газет і почутих від самопроголошених лікарів існує для лікування наркозалежності.

Також є більш прості методи, застосовувані при фізичних ломках такі, як масаж, теплі ванни для ніг або поступове зниження дози вживаного наркотику, але таких дій не вистачає навіть для тижневого утримання від наркотичних речовин. Всі старання цих людей марні, будь-яка подібна допомога при наркоманії просто марна.

Буває, що близькі люди наркомана не бачать іншого виходу, як грубі фізичні впливи на залежного. Сюди можна віднести примусову повну ізоляцію від друзів або рукоприкладство (побиття людини до втрати свідомості), щоб він засвоїв позицію його батьків проти вживання ним наркотиків. Хоч це і не самий гуманний метод, але деяким допомагає позбутися від вживання, змінюючи його на страх перед батьками і зіпсованими сімейними відносинами.

3. Санаторії. Робота з психологом.

Відпочинок в престижних санаторіях теж практикується, як спосіб лікування залежності. Множинні процедури у вигляді розслаблюючих масажів і сірководневих ванн повинні забезпечити зняття фізичної напруженості. Після починаються заняття йогою і аутогенні тренування (аутотренінг, самонавіювання) - це самостійне зняття психологічної напруги отриманого шляхом пережитого стресу. Або одиночна робота з психологом для звільнення внутрішніх емоцій людини. Для позбавлення від стресу і зменшення невротичного стану пацієнта цього вистачає, а для боротьби з тягою до наркотику - мало, тому відбуваються рецидиви.

4. Замісна терапія.

Замісна терапія - це більш популярний серед наркоманів метод лікування, в якому є свій секрет. Замісної вона називається тому, що чоловік перестає вживати звичний для себе наркотик, замінюючи його препаратами, які йому дають в лікарні: метадон, бублеморфін, метадол.

Насправді, кожен з цих препаратів є синтетичним аналогом опійних наркотиків, і також сильно викликають звикання і сильні фізичні наслідки. Людей просто пересаджують з одного наркотику на інший.

5. Реабілітаційні центри.

  • А). Трудові центри.

У наш час чимало благодійних фондів допомагають і наркозалежним, створюючи для них спеціалізовані реабілітаційні центри. Трудовий - безкоштовний тип центрів, куди наркоман може приїхати змінюватися, тільки з власної волі. Завдання людини полягає лише у фізичній праці, наприклад підробки на будівництвах або допомога на самому центрі. Гроші, отримані за працю, йдуть на його проживання в центрі. Залежний приймає для себе тверде рішення позбавитися від тяги до наркотику розвитком сили волі. У багатьох, виходить, подолати тягу і залишатися тверезим після відходу з центру.

  • Б). Світські центри. Програма «12 кроків».

Соціальні, тобто світські центри, також мають тривалий досвід роботи з залежними людьми і у них є не погана результативність в боротьбі з хворобою. На таких центрах в якості лікування використовують програму «12 кроків», яка навіть не мотивованим на одужання людям дає можливість усвідомити свою хворобу і навчитися її долати. Розклад для видужуючих зроблено так, щоб було достатньо часу і на психотерапевтичні групи, на роботу над собою і для проведення спільного дозвілля. Реабілітація проходить, півроку і пропонує почати нове життя, залишившись при організації і допомагати іншим людям, видужувати. Великій кількості залежних припадає до душі саме такий образ лікування.

  • В). Духовний центр.

На духовних центрах до залежності підходять більш ніж серйозно, вважаючи її, як хворобу душі. Наркоманія руйнує всі сфери життя і по - цьому фахівці таких центрів працюють одночасно з біологічним, психологічним, соціальним і духовним станом людини. Протягом реабілітації в людях відроджуються моральні і духовні принципи. Всі етапи реабілітації на духовному центрі побудовані на вивченні програми «12 кроків», яка показує шлях із залежності і дає віру в майбутнє. Основним принципом такої реабілітації є мотивування залежних людей, видужувати і вести правильний і здоровий спосіб життя. Пройшовши реабілітацію, люди з великим натхненням починають жити заново і духовні лідери з центру ім в цьому допомагають.

  • Г). Православні центри.

Це один з видів добровільних центрів, в яких обов'язкова віра в Бога. На деяких з таких центрів теж бувають програми лікування подібні «12 кроків», але зі своєю методикою. Залежній людині пропонують віру, як порятунок від хвороби і це дає позитивний результат. На прикладі біблії людям показують, яким має бути справжнє життя і прищеплюються правила моралі і високої моральності. По неділях хлопці ходять до храму на служіння. У таких центрів є свій відсоток видужуючих, адже люди знаходять мир і любов у своєму серці.

6. Клініки з використанням радикальної методики.

Існують приватні клініки та оздоровчі центри, в яких використовують не стандартні методи і способи лікування наркозалежності. З клієнтами цієї клініки працюють фахівці в області гіпнозу, які пропонують виконати процедури, як рефлексотерапія, кріогенна фізіотерапія, ксенонова терапія або операція на мозку у вигляді заморожування «центру задоволення».

Чи є результат після таких процедур? Відповіді на це питання немає, т. як вся інформація в таких клініках закрита і за її межі не поширюється. Єдині відгуки, які можна почути - це здивування від такого роду методів і порушення психіки клієнтів.

7. АН. Спільнота Анонімних Наркоманів.

Дуже поширеними є спільноти АН (Анонімних Наркоманів), які добре підштовхують до лікування від залежності. Це звичайне зібрання людей залежних від наркотичних речовин для ознайомлення зі своєю хворобою і обговорення свого стану, щоб не було зриву. Саме з відкриттям таких зборів з'явилася програма «12 кроків» і люди, які тривалий час перебувають в співтоваристві АН, називаються «кроковики». Свій відсоток одужання в цій організації теж є, але для тривалості своєї тверезості люди присвячують дуже багато часу роботі по кроках і постійним відвідуванням зборів АН.

8. Наркологічні диспансери. Психіатричні лікарні.

Наркологічні диспансери - це перше місце, куди зазвичай звертаються наркомани та їхні близькі люди. У надії, що їм там допоможу, вони дають згоду на різноманітні «кодування», «підшивки», «25 кадр» і нав'язування установок проти наркотиків. Ефективність такої методики є, але вона не тривала. У кожної є свій термін дії, який озвучується пацієнтові і як тільки він закінчується, приходить вживання.

Ще пропонується лягти на стаціонар в наркологію, де людині роблять крапельниці і дають медичні препарати, під дією яких він не може бути в тверезому стані, і немає різниці ступеня сп'яніння від наркотиків і цих препаратів. Також і в психіатричних лікарнях з наркомана перетворюють людину, яка більше не зможе жити без певних таблеток або уколів, адже психіка під час лікування може бути зруйнована раз і на завжди.

9. Монастирі. Церковні храми. Релігія.

Деякі залежні люди шукають порятунку в релігіях, йдучи і просячи допомоги в церквах і монастирях. У таких місцях з радістю приймають абсолютно всіх людей, які потребують підтримки.

Методом лікування наркозалежності є повна ізоляція від суспільства і навколишнього світу, щоб у людини не було ніяких спокус. Люди довгий час проводять в роздумах про своє минуле, в медитаціях і молитвах про прощення.

Сповідь і покаяння всіх своїх гріхів багатьом приносить звільнення і віру в виправлення своїх помилок. Для деяких не знаходиться іншої можливості, як залишитися назавжди в монастирі і жити за його правилами.

Підсумок

Тут представлені найпоширеніші і популярні методи лікування наркоманії, але насправді їх набагато більше. При зіткненні людини з цим поняттям він може кидатися з крайності, в крайність, пробуючи різні способи лікування, перебувати в ремісії і повертатися до вживання.

За світовою статистикою, найбільший відсоток одужання і багаторічних ремісій має лише один різновид лікування - це проходження повного курсу реабілітації і ресоціалізації на центрі із застосуванням і поглибленим вивченням програми «12 кроків».

4.5271317829457 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.53 (129 Votes)