Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Реабілітація без користі

Зараз багато залежних і їх близькі обізнані про всілякі методи лікування алкоголізму і наркоманії, а також про популярну програму "12 Кроків", яка є основою лікування наркоманії і алкоголізму в реабілітаційних центрах "РеЦеНа".

Ця організація багатьом людям відома по зростаючій статистиці видужуючих і за кількістю залежних які залишаються в довгій ремісії. На сьогодні це понад 1000 осіб по України.


Співробітники реабілітаційних центрів - це завжди кваліфіковані фахівці волонтери (майбутні соц. працівники) і психотерапевти, всі ці люди усіляким чином намагаються допомогти алкоголікам і наркоманам знайти первісну причину їх вживання і працюють над симптомами можливого зриву, після рецидиву. Саме такими принципами керуються люди що присвятили себе допомозі іншим.

Реабілітація - це, найчастіше, самостійний вибір іншого життя залежною людиною.

Реабілітація, лікування наркоманії без користі, якщо людина не мотивована на лікування

Усвідомлення проблеми це хороша мотивація для ефективного лікування наркозалежності (наркоманії) та успішного проходження всього реабілітаційного процесу. Кожен реабілітант розуміє, що змінити себе і своє життя це нелегкий шлях, який пройти без чиєїсь допомоги неможливо. Але часто так виходить, деякі батьки або родичі залежного потребують пояснення консультантами їм їх обов'язків в процесі лікування.

Адже близькі теж мають психологічне відхилення - співзалежність - і звичне ставлення до залежного часом сильно шкодить його одужанню і може спровокувати нервозність і емоційний зрив. Такі моменти важливо опрацьовувати ще на початку лікування, щоб ніхто не міг негативно вплинути на психологічний стан пацієнта.

Реабілітація, лікування наркозалежності без користі, якщо близькі не розуміють своєї ролі в процесі одужання залежного

В процесі реабілітації хлопці не просто позбавляються фізичної тяги до психоактивних речовин, але і відновлюють свій психологічний стан, роблять кроки для налагодження свого соціального життя і набувають моральні і духовні принципи, які в майбутньому допоможуть не зробити колишніх помилок.

Подібний шлях вимагає великої кількості старань і підтримки з боку, але все ж після проходження повного курсу реабілітації людина повинна бути самостійною і приймати вірні рішення не потрапляючи під вплив сторонніх людей, ким би вони йому не припадали.

Так, як неодноразово були випадки, що самі батьки або кохана людина наполягали на якнайшвидшому поверненні залежного додому, як-би для допомоги родині або продовження навчання і роботи. Але якщо задуматися про наслідки завданих цим від'їздом, то вийде, що всі ті кошти, сили і час були витрачені даремно і навіть більше.

Реабілітація марна, якщо списувати з рахунків особисту відповідальність залежного

Бувають випадки, що по приїзду перших порах людина ще дотримується основних правил програми, щоб не допустити думки про вживання, але з часом знову опинившись у побутовій рутині людина втрачає пильність і допускає момент, щоб розслабитися і дає собі шанс знову спробувати наркотик. Такі випадки зазвичай закінчуються якщо не передозуванням, то летальним результатом, так як організм відвик від речовин подібного походження і різко відкидає вживану речовину. Але всі знають, наркотик сильніше!

Прикладів подібних ситуацій так багато, що це навіть лякає, з цього здійснюючи наступний крок слід добре задуматися про його правильність. Як уже було згадано, добровільна мотивація залежного на лікування це основний пункт в ефективності проходження реабілітації та хотілося б звернутися до вас шановні батьки: не варто недовірливо ставитися до нової поведінки свого чада, у кожного є шанс на виправлення, але також не варто і йти на поводу у його, здавалося б, розумних ідей і побажань.

Взаємини між залежним і співзалежними протягом усього реабілітаційного процесу повинні показувати доброзичливу зацікавленість, а не маніакальну захопленість 'наболілими' питаннями.

Реабілітація, лікування наркоманії - ефективні коли рідні розуміють як потрібно себе вести і що говорити залежному

Також хочеться розповісти про ймовірні розмови, що не напучують на одужання, а навпаки штовхають на негативні думки. Хорошим прикладом може бути розповідь про кохану дівчину, яка хоче, щоб хлопець скоріше повернувся. Почувши такі вісті, пацієнт все більше часу буде прибувати в думках про дім, про дівчину і швидше за все захоче поїхати додому не пройшовши реабілітацію до кінця.

Наступні події нам уже відомі і думаючи, що все-таки є люди, які знову не почали вживати, ви помиляєтеся. Їдучи додому, кожен залежний мріє про інше життя і вважає, що все буде інакше, не так, як раніше, а приїхавши швидко засмучується. Адже за час реабілітації змінюється тільки він, а не весь навколишній світ і люди в ньому.

У реабілітаційному центрі часто проходять зустрічі з провідними психотерапевтами, які дають корисні рекомендації як реабілітантами, так і родичам залежної людини.

Одним з найважливіших пунктів у здорових сімейних взаєминах є розуміння, що залежна людина під час вживання наркотичних і алкогольних препаратів не здатна впоратися зі своїм розумом і лише частково несе відповідальність за події, що відбуваються в його житті. Але разом з тим, потрібно відзначити, що саме виховання дитини відповідає за його майбутнє життя.

Якщо людина все-ж зіткнулася з проблемою наркоманії або алкоголізму, то причину варто пошукати в її дитинстві. Тобто факти вказують і на причетність батьків до хвороби свого чада. У такій ситуації необхідно зосередити свої сили на прощення один одного за все раніше сказані слова і скоєні вчинки, і звичайно-ж відтепер обходитися без звинувачень.

Адже залежність - це хвороба руйнуюча все на своєму шляху, а не допомагаючи один одному ми допомагаємо їй вносити свої біди в наші життя і життя наших близьких людей.

Надмірна опіка батьків як перешкода успішної реабілітації

Зазвичай, коли батьки дізнаються про вживання наркотиків вони намагаються захистити дитину від спілкування з його друзями і коли у них це не виходить відразу стають видні недоліки виховання. Надалі довгі роки в муках і лікування в реабілітаційному центрі, після якого мама з татом засмучені собою намагаються надолужити згаяне. Вже дорослий і самостійний чоловік повернувшись додому, відчуває не просто підтримку, а необмежену розпещеність.

Увага батьків буде виражатися не тільки у всіляких подарунках і послугах, але і в надприродному переживанні і контролі залежного. Подібна поведінка буде нагадувати догляд за ще зовсім маленьким малюком і це неправильно, адже кожен повинен стати самостійним і брати відповідальність за себе. Після такого "теплого прийому вдома" залежність знову зіграє свідомістю людини і допоможе маніпулювати родичами, що без вже всяких підозр зроблять будь-яке прохання і цим же приведуть його до чергової можливості вживати від якої відмовитися зовсім неможливо.

Актуальна інформація про залежність

Через багато років після появи реабілітаційних центрів щороку складається статистика не тільки позитивного результату лікування і одужання хлопців, а й тих випадків, коли згубна сила залежності здолала людину і повністю заволоділа її життям.

Багато молодих людей не встигають навіть створити свою власну сім'ю і народити дітей, страшні фізичні і психологічні захворювання, а також смерть наздоганяє алкоголіків і наркоманів, найбільше у віці 24 - 32 років.

Щоб сказати, що у них було життя потрібно абсолютно не розуміти всю тяжкість шляху пройденого ними і їхніми рідними. На превеликий жаль відсоток рецедивів після проходження повного курсу лікування пов'язаних з поганими і не налагодженими відносинами в родині складається більш, ніж 37%, а не проходячи всю програму реабілітації він збільшується до 62%.

Ці, зовсім не оптимістичні цифри можуть підтвердити побоювання всіх батьків, які не знають, що чекає їх дітей в світі. Тому, варто не упускати шанс у розумінні, чим живе ваша дитина і які його захоплення, щоб максимально знизити ймовірність його знайомства зі всілякими забороненими речовинами.

Волонтер реабілітаційного центру

4.6062992125984 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.61 (127 Votes)