Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування наркозалежності в реабілітаційному центрі

Для всіх нас є очевидним, що наркоманія це залежність, яку вкрай складно побороти. Коли людина вирішується стати на шляху одужання як йому, так і його близьким буде дуже важливим знати, що може стати перешкодою в лікування наркоманії, що можна чекати від залежного, і головне як себе з ним вести.

Реабілітаційний центр - це мабуть найкраще місце для розв'язання проблеми залежності від психоактивних речовин, але так, як вживання алкоголю і наркотиків сильно впливає на психічний стан, то виникають деякі перешкоди при лікуванні залежності.

Головними перешкодами в реабілітаційному процесі є мислення і поведінка залежного, тобто його звичне ставлення до себе і навколишнього світу. Реабілітаційний процес розділяється на роботу з чотирма сферами життя людини такими, як: біологічний стан, психологічний, соціум і духовність. Кожна з цих сфер частково відповідає за поліпшення життєдіяльності будь-якої людини і тому, їх відновлення займає тривалий час, велика частина якого йде на придушення психологічних переконань залежної людини.

В даному випадку переконаннями є придбані за час вживання психоактивних речовин дефекти характеру, тобто негативні риси характеру, які важко подолати самостійно. Багато з них це лише наслідок залежності.

У список негативних рис характеру відносяться до залежних людей зазвичай входять такі, як: критиканство, злостивість і нетерпіння. Зазвичай постійно перебуваючи в колі видужуючих людей, негативні риси характеру втрачають свою силу і людина швидко стає доброзичливою і чуйною.

Жалість до себе і звинувачення оточуючих перешкоди, подолавши які людина одужує швидше

Залишаються, однак, такі дефекти характеру, подолання яких без групи і консультантів центру практично неможливі. Гострішими і проблемними дефектами вважаються жалість до себе і звинувачення оточуючих у своїх бідах, а все через те, що вони навіть після закінчення вживання наркотиків, алкоголю - приживаються в розумі залежного і можуть залишатися пріоритетними почуттями. Ці дві якості дуже схожі один з одним і проявляються вони в основному від того, що людина перестає брати відповідальність за свої дії. І найкращий час і місце для зміни характеру залежного це час лікування наркозалежності в реабілітаційному центрі.

Так, саме безвідповідальність є першою причиною прояви жалю до себе і звинувачення інших у тій чи іншій ситуації. Це говорить про розвинене почуття неприйняття себе і навколишнього світу, яким він є. У залежних людей жалість володіє ще однією якістю, яка під час вживання якраз і не дає людині можливість усвідомити від чого саме в його житті так багато проблем. Це непорушна перепона з жалості і звинувачення і є та ширма, яка приховує від залежного всю реальність наркозалежності.

Вважається, що ці почуття мають такий контроль над психікою людини тільки через те, що їх можуть підживлювати близькі люди залежної людини, тобто співзалежні. Найчастіше, люди з порушеною психікою залежать від думки оточуючих людей і це не дає їм правильно сприймати себе і з'являється постійне відчуття, що все відбувається набагато гірше, ніж могло б бути і як правило, як ми вже говорили, людина звинувачує всіх крім себе, переносить з себе відповідальність.

приклад типова ситуація: молодий хлопець стабільно вживає наркотичні препарати або різко втрачає роботу, його звільняють і також різко з'являються проблеми з грошима. Хлопець починає замислюватися чому так сталося, в якийсь момент він і розуміє, що вживання у цьому винна, але все-одно знаходить себе жертвою. Згодом ця думка поглинає його, близькі люди в це час замість здорової мотивації, тільки ще більше поглиблюють його стан апатії своїми словами про його провину.

Пізніше приходить образа за себе на всіх навколо, йому здається, що все несправедливо по відношенню до нього і його життя, як ніби це все спеціально змовилися проти нього. Після цього, хлопець озлоблено піднімається з колін і починає звинувачувати в звільненні свого директора і товаришів по службі, а своїх близьких в нестачі любові і розумінні, але себе, як причину всього що з ним відбувається, він таким на жаль не бачить.

Ось це і є яскравий приклад деструктивного мислення залежної людини, яка ще не усвідомлює своєї хвороби і продовжує чинити опір правді.

Навіть перебуваючи на реабілітації, залежний не може самотужки протистояти такому мисленню, він по просту не помічає своєї неправоти і скоєних ним помилок. Такі ж помилки, часто допускають і батьки пацієнта, по тому як є співзалежні і звикли по своєму реагувати на емоції наркозалежного, будь-якій людині досить важко змінити своє ставлення і поведінку до звичних ситуацій.

Реабілітація наркоманії - це програма лікування наркоманії (наркозалежності), яка вміщує в собі і лікування залежних людей і допомогу їх близьким, тобто співзалежних, щоб курс лікування проходив, як можна успішніше.

Ми вже з'ясували які дефекти найбільше можуть перешкодити плідності реабілітаційного процесу і тепер варто дізнатися, як же запобігти зриву, який є наслідком жалості і звинувачень. Існує кілька дієвих рекомендацій, які будуть корисні, як реабілітантам так і його родичам.

Перший етап одужання від наркоманії в реабілітаційному центрі

В першу чергу хочеться розповісти про перший етап реабілітації - це час після-абстинентного синдрому, під час якого наркоман перебувати в стані "ломки" і він буде робити і говорити все, що завгодно аби його відпустили додому, але все це буде відбуватися тільки заради одного - вживання наркотиків. У цей момент не дивлячись на його жалісливі благання, батькам, родичам не можна йти у нього не приводу.

Навпаки, треба постаратися тримати тверду позицію налаштовану на подальше перебування залежного в реабілітаційному центрі для повноцінного одужання від наркоманії (наркозалежності). А реабілітантам же треба усіма силами взяти волю в кулак і перетерпіти синдром відміни, яким би важким він не був. Адже, чим більше себе жалієш, тим гірше себе почуваєш.

Другий етап одужання від наркоманії в реабілітаційному центрі

Як правило це перший-другий місяць лікування наркоманії, коли жалість перетворюється в обвинувачення і навіть погрози своїм близьким людям. Залежний починає по трохи усвідомлювати наслідки вживання і намагається знайти причину таких змін в його житті, тобто винного і найчастіше увага приділяється недостатньо добрим стосункам рідних людей до залежного.

Саме свою сім'ю алкоголік або наркоман буде вважати найбільшим ворогом. Коли настає цей момент спілкування реабілітанта з сім'єю краще скоротити до мінімуму, а якщо і говорити то на теми віддалені від проблем і вживання наркотиків. Важливо, не сприймати близько до серця будь-які твердження і загрози, адже насправді це промовляє хвороба, яка хоче наблизити залежного до вживання.

Тоді ж пацієнтові необхідно заспокоїтися і поглянути на свої провини вчинені в минулому і усвідомити всю важливість проблеми.

Третій етап одужання від наркоманії (наркозалежності) в реабілітаційному центрі

Рекомендацією в нелегкому шляху одужання від наркоманії стане мотивація і батьків і дитини що проходить реабілітацію. Кожен з них через 3-4 місяці реабілітації наркоманії починає бачити позитивні зміни, які дають ілюзію повного лікування і те, що вже можна повертатися в звичайне середовище і продовжувати своє звичне життя.

Але це глибока помилка, якими б не були зміни, вони недостатні для повернення до колишнього життя. Обом сторонам програми реабілітації необхідно побороти тугу один за одним і переконати себе, що це тільки початок одужання, адже розсудливість повертається тільки після 4-го місяця лікування. Будь-яка нудьга повинна долатися сильним завзяттям вперед і щирою ретельністю роботи над собою.

Період розпачу або коли лікування наркоманії здається непосильною ношею

Не можемо не згадати, що є період, коли докладені зусилля до зміни себе здаються марними і нікому не потрібними і тут свою роль зіграє жалість до себе. Залежній людині в цей період потрібна підтримка, а також пояснення, що все що він робить - він робить для себе і ніхто не зобов'язаний йому завжди говорити "Дякую!".

Але батьки не повинні погоджуватися з його думкою, досить буде просто розуміння, що йому не легко і слів що скоро буде краще.

Рессоціоалізація - дуже важливий період при лікуванні наркоманії

Ще, одним з основних періодів є рессоціалізація (повернення людини в соціум). Під час неї людина хоче наповнити свій світ безліччю речей, які не завжди корисні для одужання від наркоманії. Такі речі як: комп'ютер, часті покупки дорогих речей, постійне відвідування розважальних центрів і багато іншого.

Найчастіше цей список в розмові з батьками оголошується у вигляді ультиматуму, на який батькам категорично не можна погоджуватися.

Після несхвалення в хід йдуть одночасно і жалість до себе і звинувачення батьків. Спочатку залежний починає бідкатися, що всі ці речі йому просто необхідні і він їх заслужив так, як пройшов реабілітацію і йому за це покладається винагорода.

Насправді, давши йому все що він хоче він плавно почне забувати про свою головну мету тверезості.

В цьому випадку найкращою відповіддю буде тверде "Ні!" і пояснити йому, що всі його образи за не виконані побажання вигадані ним самим, це всього лише примхи хвороби.

І звичайно, найголовнішим і правильним аспектом одужання є саме здорове ставлення в сім'ї, без взаєморозуміння будь-яка мета буде залишатися недосяжною.

Волонтер реабілітаційного центру

4.3622047244094 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.36 (127 Votes)