Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Що важливо знати про наркозалежності

Наркозалежність - це серйозна хвороба, через яку люди, молоді люди вмирають. Передозування, аварія, збила машина, стрибнув з вікна, через галюцинації кинувся під поїзд, СНІД, цироз і гепатит - методи, якими вбиває наркотик.

Тому потрібно поспішати. Ми не знаємо, що буде завтра: в'язниця, хвороба, злодійство у рідних і близьких, зрада і розчарування ... Час працює не за нас, а проти. Ні в якому разі не відкладайте лікування залежного!

Що важливо знати про наркозалежності

Багато батьків, а також і самі залежні, коли розуміють, що знаходяться в проблемі - хочуть розв'язати цю проблему швидко. Вибирають не тривале, анонімне лікування, щоб ніхто не дізнався. Час на лікування не може бути швидким. Потрібно визнати реальність і вирішиться на тривалий процес лікування наркозалежності. Безумовно потрібно відновлювати здоров'я, зняти ломку, відновити здоровий сон, поповнити вітаміни. Але найважливіше відновити психіку, поліпшити психологічний стан. Для цього мало буде місяця або двох. Для цього лікування потрібно буде відкласти роботу, навчання, сім'ю та інші питання. Але тільки так у вас є шанс вибратися з цієї залежності живим.


Найпоширеніша ілюзія наркомана: «я зможу сам». Не вірте тим хто так говорить. Це не правда. Якби наркомани самі могли боротися з проблемою - наша країна не були б такої залежною. Таблеток від наркоманії також не існує.

Як людина закодувався, також може і розкодуватися. Ви можете, звичайно, пробувати різні методи, адже треба набити багато шишок в лоб, перш ніж прийти до правильного рішення. Однак пам'ятайте, що потрібне комплексне і кваліфіковане лікування наркозалежності, потрібна допомога фахівців!

Допомога спеціаліста - це не консультація психолога по телефону, або навіть зустрічі з психотерапевтом 2-3 рази в тиждень. Справа в тому, що наркозалежний, не може себе контролювати, чи організувати себе. Як ви собі це уявляєте?

Людина в проблемі, "в русі наркоманському", друзі і у нього такі ж, все його життя крутиться навколо наркотиків. І раптом він мотивує себе, не вживає і ходити до психолога 3 рази в тиждень. Це брехня і самообман.

Ефективне лікування наркозалежності не може бути швидким

Для того, щоб кинути, потрібно багато попрацювати: ізолюватися від свого оточення, (батьки, друзі, сім'я, дівчина, робота, навчання, проблеми та борги); пройти детоксикацію (очистити кров від хімічних речовин і безболісно пройти етап "ломки"); відновити психологічну рівновагу, пристосуватися до тверезого способу життя (2 міс), знайти причини вживання, намагатися над ними працювати; налагодити відносини з сім'єю; розставити правильно пріоритети; навчитися дотримуватися рекомендацій, які приведуть до тверезого життя; знайти себе; самореалізуватися; переглянути своє життя - комплекси, реакції на обставини, страхи, постаратися знайти і проаналізувати свої невдачі, виявити їх коріння, виробити модель поведінки, яка виключає повторення цих помилок і т. д. Справжні одужання тривають довго.

У ідеалі це 1 рік при організації, 6 місяців безпосередньо реабілітація в стаціонарі, потім програма ресоціалізації та потім постійна робота над собою разом зі своїм лідером або спонсором.

Одужання починається з того, що ми не розуміємо як себе вести і що нам робити і звертаємося за допомогою.

Практичні кроки для одужання

 • Перше що потрібно робити - це зателефонувати. Якщо ви не знаєте, що вживає ваш родич, як з ним розмовляти, що потрібно зробити в тій чи іншій ситуації - просто зателефонуйте консультанту центру. Вас безкоштовно проконсультують. Дадуть літературу, яку можна читати.
 • Якщо ваш родич не має бажання лікується - не потрібно впадати у відчай. Ми працюємо і з мало-вмотивованими клієнтами. Вмовляємо залишитися, розважаємо, вислуховуємо. Аби був тверезий.

Коли ви розумієте, що потрібно діяти - потрібно діяти.

Марно чекати випадку. Адже для наркозалежного життя може обірватися в будь-яку секунду. Та й ваше життя на волосині, зіткане з клаптика нервів. Як можна жити спокійно, закривати очі, ховатися, приховувати проблему - коли все залежить від того, хто тверезий і розсудливий, тобто від вас. Не тверезий не може аналізувати ситуацію, що склалася, йому добре і зручно так як є.

Рідко наркозалежні хочуть щось міняти. Так як він або ще кайфує від вживання і його все влаштовує, або ж змирився, що це його діагноз і це зараза назавжди, або кине тільки тоді коли помре. Це вже ті хлопці, які бачили все і пройшли все.

Отже коли потрібно починати діяти і як діяти правильно?

Діяти потрібно постійно, як тільки ви побачили проблему. Не можна все пускати на самоплив. Якщо ви побачили, що ваш син або дочка вживає план (конопля, канабіс, дурь, ганч, трава, марихуана, зеленка, ганджубас), і не знаєте як реагувати. По-перше: потрібно реагувати - мовчання означає згоду. Звичайно я говорю, о здоровій сім'ї де батьки подають хороший приклад, і самі не захоплюються алкоголем або наркотиками. Якщо ж в родині є проблеми з цим все набагато складніше. Спочатку треба кинути батькам.

Отже, як правильно реагувати на куріння плану:

- не можна допускати думку в собі самому, що це нормально, така молодь. План курити це ненормально. Поширено, але не нормально - як гомосексуалізм, вбивства, насильство та інше. Не бійтеся реагувати. Просто озвучуйте свої почуття - про те що впали мрії, про те що ви не розумієте чому.

Не можна тільки плакати в подушку і таїти мовчання. Потрібно говорити що відчуваєте. Якщо спливають ситуації, коли вас обдурив ваш син або дочка, а ви свято вірили йому - говоріть! Йому потрібно знати, що ви не дура (розумієте що до чого), і що у вас є почуття. Тоді він буде розуміти, що його поведінка не заохочується. І добитися від вас позитивного ставлення буде не легко. Ваша дитина повинна відчувати провину, повинен знати, що розчарував вас.

 • ваша дитина буде доводити, що це нормально, говорити, що всі так роблять, знайде безлічі доказів як бути вам і що робити йому, що у нього все в порядку. Може дорікати вас, прищеплювати почуття провини. Вам не можна приймати його слова близько до серця, адже це просто захисна реакція. Не можна слухати образи - їх потрібно припиняти. Працюють тільки ваші два слова - так чи ні. Вступати в тривалі дискусії марно. Залежний завжди виграє в суперечці.
 • якщо є батько і вжив син (йому мало років, було б добре застосувати і фізичну силу. Не кажу про ремені або про побої. Важливо показати, що не син володіє ситуацією або головний в будинку, але батько. Тоді син буде боятися красти з дому або приводити друзів в будинок.
 • якщо немає батька і вжив син, потрібно перестати боятися втратити його. Іноді корисно вигнати з дому, не вирішувати проблем з міліцією, навчанням, роботою, боргами і т. далі. І тоді, коли син відчує, що відповідальність лежить на ньому, за всі дії йому ж (а не вам), і прийдется відповідати - він перестане шкодити собі
 • якщо вжила дочка - однозначно ситуація важча. Для сина важливий батько, для дівчинки і мати і батько. Іноді є сенс взяти усе під контроль. Навчання, особисте життя. Ну якщо це зробити занадто пізно, дівчинка може втекти з дому і жити з хлопцем, потрапити в ситуацію гірше колишньої. Як і для хлопчика і для дівчинки спочатку важливо поміняти коло спілкування, відпочити з батьками, спілкуватися з сім'єю, нести відповідальність перед сім'єю. Відчувати себе коханими і прийнятими.
 • важливо скоротити покупки для підлітка і фінансові витрати. Він (вона) не заслужили. Не повинно усе з неба падати. Покажіть, що ваше чадо втратило довіру. Гроші тільки на проїзд. Бутерброди з собою. В іншому випадку гроші підуть на пиво, план і сигарети. Припиняйте навіть куріння. Навіть якщо якийсь час дитина буде і чинити опір, і продовжувати в тому ж дусі - з часом він зрозуміє що це не його і треба жити в світі з батьками. Те чого ви дозволите бути - то і буде. Будьте сильні та відважні!

Якщо загострилося вживання наркотиків і алкоголю

Якщо ваш син або дочка вживає давно не план, то мова не йде про кишенькові гроші або повернення належної кількості уваги. На такі ваші загрози або вчинки ви не почуєте нічого крім сміху і принижень. Вам варто самим почати вивчати все про хвороби наркоманії: читати і ходити на групи для батьків. Так ви подолаєте цю проблему швидко.

Батьки які вирішують як і раніше займатися своїми справами, закривати очі і ховати голову в пісок, як страус - залишаються непокараними поведінкою своїх дітей. Не ігноруйте те, що відбувається. Наркоманія рухається від стадії до стадії і є таке розуміння як точка неповернення, коли нічого неможливо зробити. Також кожен день ви ризикуєте втратити сина або дочку від передозування, вуличних переробок, автокатастрофи та інше. Дійте!

 1. Повинні знати всі родичі і діяти потрібно спільно. Якщо ви виганяєте з дому, бабуся (або хтось інший), не повинна відкривати свої двері. Інакше вона стає пособником в його залежності.
 2. Повинні знати про проблему всі у кого ваша дитина може позичити гроші від вашого імені і не давати і не вірити, про все говорити вам особисто.
 3. Вдома не повинно бути золота, грошей і техніки яку можна винести і продати.
 4. Не можна давати гроші, годувати вітамінами, вставляти, зуби лікувати печінку. Лікуйте причину. Інакше слідства будуть з'являтися кожен день нові.
 5. Не можна одягати в нормальні, дорогі, речі. Їх можна продати або обміняти на наркотики.
 6. Не можна довіряти.
 7. Не можна погоджуватися на прокапування, детоксикацію без подальшої реабілітації. Це безглузда трата часу, грошей і сил
 8. Не можна переривати лікування і чекати додому сина \ доньку яка \ який не пройшли курс до кінця.

Жорстка любов. Шекспір говорив: "Щоб добрим бути, я повинен бути жорстокий". Щоб допомогти своїй дитині потрібно мати стійкий характер, віру і строгість. Не можна бути слабким. Коли ви слабшає - ви даєте грошей, і цим заохочуєте вживання. Ніколи наркоман не кине вживати поки не бачить наслідків, поки немає проблем. Найчастіше, батьки настільки втягнуті в проблему, що не дають впасти дитині. А як він пройме, що потрібно підніматися? Вибратися з цієї трясовини можна лише відштовхнувшись від дна, але до дна ще треба дійти. Не заважайте йому! Інакше будете все життя допомагати йому колотися.

Першим кроком для батьків є визнати проблему, і звернутися за допомогою. Ну далі без стійкості характеру і твердості, мужності не обійтися. Обов'язково прийде період докорів і маніпуляції; багатообіцяючих слів і обіцянок. Наркомани прекрасні актори, вправні брехуни, психологи і маніпулятори. Це так проявляється хвороба. На жаль всі без винятку брешуть і маніпулюють батьками так, як це їм потрібно.

Завжди є можливо відправити на реабілітацію залежного, підібрати разом з психологом влаштовує вас і вашої дитини програму для одужання. Центрів дуже багато: закриті і відкриті. Курортні чи ні, за кордоном або в Україні ... Навіть можна вибрати середу в яку легше буде проходити реабілітацію ваша дитина, тобто коло видужуючих.

Лікування наркозалежності проходить по декількох програмах. Використовується програма 12 кроків, системно-сімейна психотерапія та гештальт. Інші елементи курсу реабілітації (кінезіотерапія, арт- терапія, духовно-моральний розвиток особистості, творчі групи, спорт, лазня і т. П.), Є другорядними.

4.6356589147287 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.64 (129 Votes)