Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Популяризація наркоманії

Наркотичний вибух відбувся. Кількість наркоманів в нашій країні зростає в геометричній прогресії. Наша держава поступово перетворюється в черговий ринок для наркобаронів. Коли говорять про "епідемії наркоманії" в світі, багато хто вважає, що нас проблема не стосується.

Ми намагаємося не помічати її або просто не хочемо. Думаючи, що це не наша проблема. Мовляв, з цим злом успішно боремося, а партії наркотиків, які затримують спецслужби, - це в основному транзит з Афганістану до країн Євросоюзу.

Однак статистика свідчить про інше: рівень наркоманії, в нашій країні, зростає з року в рік. Чому зростає вживання наркотиків? Для початку розглянемо біологічну сторону проблеми.

- причини зростання вживання наркотиків

Так ось, вживання наркотичної речовини приносить задоволення, в 10 разів (!) Перевищує всі існуючі біологічні механізми і джерела. Людині стає настільки добре, що вона буде будь-яким способом прагнути до повторення такого відчуття, ніби йдучи від світу проблем. Це один момент в популяризації наркотиків. Інший в тому, що засоби масової інформації формують громадську думку, яка направлена на споживче ставлення до світу.

Про те, що потрібно завжди прагнути до отримання задоволень, і поспішати насолоджуватися, поки молодий. Наркоманію прийнято вважати хворобою молоді. Молодь взагалі втратила будь-який інтерес до духовної сфери.

молодь алкоголь, наркотики

На жаль, наркотики були присутні в суспільстві завжди. У тому чи іншому вигляді. Так само популяризація наркоманії відбувається через помилковий поділ на «легкі» та на «важкі» наркотики. Різниця між ними лише в тому, що від «важких» вмирають швидше. Це те ж саме, якщо порівнювати, що більш вбивче, пістолет або автомат? Знати про проблему наркоманії звичайно треба, але для запобігання повальної наркотизації необхідні ще й дії.

- лікування наркоманії, реабілітаційні центри

Зараз відкриваються реабілітаційні центри по всій країні, які проводять курс лікування наркоманії і алкоголізму по 12-ти кроковій програмі. Програма «12 Кроків» вважається одним з найбільш важливих досягнень людини в 20 столітті. Тому, що саме завдяки цій програмі повернулися до нормального життя сотні тисяч наркозалежних.

Реабілітаційний центр "Рецена"

фото: центр реабілітації "РеЦеНа"

Але робота з викорінення наркозалежності матиме успіх лише тоді, коли рідні та близькі стануть допомагати залежному встати на шлях одужання. Але на жаль, багато людей, може бути і не усвідомлюючи того, що самі сприяють розвитку наркоманії.

Наприклад, піддавшись спокусі і купивши за безцінь річ у наркомана, ми тим самим наближаємо його до смерті.

- співзалежність

Але часто рідні наркозалежного, намагаються самостійно подолати хворобу. Але від свого незнання проблеми, тільки погіршують ситуацію, що склалася. Існує такий термін - співзалежні. (Читати про співзалежності докладніше)

Це особлива поведінка близьких, яка сприяє розвитку залежності. Бувають навіть випадки, коли у сина-наркомана ломка, і мати їде купувати йому "дозу". Хто по-справжньому любить своїх дітей, хто дійсно хоче їм допомогти, той почне виконувати рекомендації "дванадцяти крокової» програми, яка допомагає жити тверезим життям. А взагалі, правильне ставлення суспільства до наркоманії дозволить вирішити дуже багато проблем.

Головне не сидіти склавши руки. Людей, які порвали з наркотичним минулим і здобули тверезе нормальне життя, стає все більше. Звертаюся до всіх хто потрапив у біду: не сидіть і не мовчіть, шукайте допомогу. Не опускайте руки, звертайтеся до лікарів, в громадські організації, вони можуть вам допомогти.

4.359375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.36 (128 Votes)