Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Що таке реабілітаційний центр

Що таке реабілітаційний центр

Реабілітаційний центр - форма проходження реабілітації, при якій обов'язкова умова - наявність колективу або групи, в якій під керівництвом фахівця відбуваються зазначені процеси.

Іншими словами, під час проходження реабілітації відбувається відновлення втрачених навичок, відновлення соціальних відносин, прийняття відповідальності за власні вчинки на себе, відновлення духовних і життєвих принципів.

Чому залежність краще лікувати в реабілітаційному центрі?

Залежність (алкогольна, наркотична) -це хвороба, первинна, прогресуюча, рецидивна, смертельна. Людина, яка систематично вживає психо-активні речовини, є залежним. В результаті зловживання, у людини формується стійка фізична і психічна залежність з розвитком абстинентного синдрому.

За час вживання у залежної людини руйнується чотири сфери життєдіяльності: здоров'я (похмілля, ломка, ВІЛ - інфекція, гепатит, серцево-судинні захворювання, і.т.д.), психологічний стан (дратівливість, агресія, замкнутість, самотність і багато іншого), соціальні взаємини (з усіма в сварці, друзів немає, особистих взаємин немає), і духовні принципи (якщо не крав, то тепер витягує все, може підняти руку, обзивати і ображати).

Звичайно, можна лягти в наркологічну клініку, за тиждень прокапатися, і повертатися додому. Але в 99,9% випадків, людина, через невеликий проміжок часу повертається назад в вживання. Чому?

Для того, щоб лікувати залежність, в першу чергу, людину необхідно вирвати з соціуму, і обмежити його у вільному пересуванні, ізолювати від старого кола спілкування. Друге, це утримання від вживання. Але при утриманні необхідно працювати з людиною, інакше просте утримання переростає в тривале і більш бурхливе вживання.

реабілітаційний центр

фото: реабілітаційний центр

В наш час, різноманітність реабілітаційних центрів вражає уяву, це і робота по 12 крокової програмі, духовні центри, соціальні, трудові. Який вибрати Вам, вирішуйте самі.

Як ми лікуємо залежність в нашому реабілітаційному центрі:

Наш центр працює за програмою 12 кроків, в якій найголовніший крок є 1 крок-визнати своє безсилля перед залежністю. Багато хто приїжджає на реабілітацію без усвідомлення своєї безпорадності, і наше завдання донести головну думку цієї програми.

Наш термін реабілітації розрахований на один рік, 6 місяців реабілітація, 6 місяців рессоціалізація. На перший погляд здається що це дуже довго, але в лікуванні залежності є свої важкі моменти. Наприклад, через 3 місяці хімічної чистоти настає переломний момент, коли відбувається внутрішня боротьба «залежного я» і «тверезого я».

Це момент, коли людина вибирає тверезість, вчиться справлятися з тягою до вживання, вчиться розпізнавати як виявляється хвороба. Такі періоди пост-абстинентного синдрому будуть гостро протікати до року тверезості, з періодом в три місяці, і краще за все, якщо їх проходити в тверезому суспільстві, серед людей які розуміють тебе, тому що самі це проходили.

Для поліпшення якості одужання нашим психотерапевтом було розроблено «робочий зошитодужуючого чоловіка», де підібрані письмові роботи, які актуальні саме на цей період реабілітації. У них людина прописує все своє життя, і за допомогою групи, вона аналізує свої вчинки, дії, переоцінює своє майбутнє.

У нашому центрі працюють фахівці, які знають про цю хворобу залежності, тому, що самі були в цій проблемі, а хто краще зрозуміє залежного так, як тільки такий же залежний. Але на даний момент, наші співробітники мають термін абсолютної хімічній чистоти, від 1 року до 7 років, і ми ділимося своїм досвідом. Наші консультанти вчилися в спеціалізованій школі по хімічній залежності, а психологи мають психологічну освіту.

У нас кожен день проходять групи психотерапії в різних напрямках. Це і арт-терапія (лікування мистецтвом), игротерапия, психотерапія з глибинними проблемами по методу гештальтгрупп, системно-сімейні психотерапії, спільне терапевтичне співтовариство, і багато інших.

На кожен день у хлопців складено розпорядок дня, за яким вони живуть.

 • ми вчимо хлопців брати відповідальність за свої вчинки і життя на себе.
 • ми постійно спостерігаємо за одужанням кожної людини, не залишаємося байдужими до їх проблем.
 • ми вчимо їх проходити складні життєві ситуації без вживання алкоголю або наркотиків, допомагаємо відновити взаємини з рідними і близькими людьми, допомагаємо побачити своє майбутнє і йти до нього.

Багато хлопців, які приїхали на реабілітацію, не вміють нормально розмовляти, нормально висловити свої думки. Реабілітація, це складний терапевтичний процес для кожної людини, схоже з маленькими дітьми, які навчаються заново все робити, заново жити.

У реабілітаційному процесі, ми зачіпаємо всі чотири сфери життя залежного. Здоров'я відновлюється завдяки хімічній чистоті, спортивних заходів, спільним походам в баню. Ми граємо в футбол на стадіонах, спільно з іншими організаціями, влаштовуємо турніри.

ребцентр футбол

Щорічно, три рази на рік, у нас проходять терапевтичні табори, де збираються понад 500 людей видужуючих алкоголіків і наркоманів. До нас приєднуються зірки кіно і театру, спортсмени такі як: Ксенія Рапопорт, Микола Валуєв, Олексій Лисенков, Сергій Безруков і дуже багато інших. Таких таборів як у нас, немає ні у кого.

Ми організовуємо творчі вечори, де хлопці можуть проявити себе і свою фантазію, ставлять сценки, придумують гри, влаштовують КВН, танцюють і співають. Адже хімічно залежні хлопці дуже творчі, у них дуже сильний внутрішній потенціал.

Центр реабілітації - зустрічі

Після реабілітації хлопці переходять на наступний етап - рессоціалізацію. Цей етап необхідний для зміцнення тверезості. Можливо Ви запитаєте: "Чому?"

Рессоціалізація

Хлопці, проходячи реабілітацію, були обмежені у свободі пересування, і практично ізольовані від зовнішнього середовища, за цей час вони мінялися, вчилися проходити складні моменти в житті, вчилися радіти і розчаровуватися без вживання ПАР. Але закінчивши реабілітацію, вони виходять у відкритий соціум, де на кожному кроці продають алкоголь, завжди при сильному бажанні можна знайти і наркотики, де часто зустрічається несправедливість.

І вони повинні адаптуватися до оточення, починають застосовувати отримані знання, пробувати свої сили, використовувати свій потенціал. На цьому етапі вони можуть стажуватися, поїхати в різні школи, а їх у нас три (медіа-школа, школа з зовнішньої роботі, школа консультантів з хімічної залежності). При цьому, людина не залишається одна, за нею так само спостерігають фахівці, за її психологічним станом, її діями, і в потрібний момент коректують, щоб уникнути зриву.

Наші поради:

При лікуванні залежної людини необхідно дотримуватися деякі рекомендації. В першу чергу, потрібно знати, що:

 • залежність хвороба сімейна, і якщо ваша дитина почала одужувати, то це ж просто необхідно робити і батькам або родичам залежного.
  Для цього потрібно відвідувати групи для співзалежних, на яких ви будите вчитися спілкуватися зі своїм родичем. Не забувайте, що 70% зривів відбуваються саме через саботаж батьків. Відомо безліч випадків, коли першими починали одужувати батьки, а потім вже і їх син.
 • не треба недооцінювати залежність, це дуже страшна і підступна хвороба. Якщо ви помітили що ваші син або дочка зрідка вживають будь-які наркотичні речовини, не вважайте це просто пустощами або примхою, залежність формується вже після першого прийому ПАР.
  Бийте на сполох, шукайте інформацію, дізнавайтеся про те, з чим Ви зіткнулися. Не залишайте цю проблему без уваги, у залежної людини два шляхи-або в'язниця, або могила. Тому, діяти потрібно відразу і миттєво приймати правильні рішення.
 • запам'ятайте, що залежність, і алкогольна та наркотична, це хвороба, яку неможливо вилікувати, вона залишиться з людиною на все життя. Не можна одужати, але можна одужувати. Одужання-це шлях, по якому потрібно рухатися завжди вперед, найменша зупинка може повернути чоловіка назад, в вживання.
 • якщо Ви зіткнулися з цією бідою, телефонуйте і консультуйтеся з нами. Разом ми знайдемо рішення, яке підійде саме у вашому випадку. Ми допомагаємо повернути чоловіка до нормального життя, побудувати сім'ю, і жити тверезо і щасливо. У нас багаторічний досвід плідної роботи з залежними людьми, у нас реально є результати.

Ми не обіцяємо, ми просто робимо!

4.376 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (125 Votes)