Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

алкоголізм

Пити чи не пити? Над цим питанням рано чи пізно замислюється кожен. Найчастіше п'ють через те, що не бачать сенсу і цілі, а ще через боягузтво вирішити свої проблеми.

Вже не є чимось незвичайним те, що зараз можна вільно побачити дітей з пляшкою пива або горілки.

Що й казати, алкоголізм стрімко молодшає і перетворюється в таку пандемію як туберкульоз.

Однак алкогольну епідемію можна все ж ще зупинити - шляхом запобігання її поширенню і лікуванням залежності від алкоголю. Безумовно варто тверезо оцінювати людині своє становище, не вживати спиртне якщо у нього в родині є залежні. Не варто забувати, що лікування алкоголізму досить складний процес. Порада одна, не можете володіти собою - утримуйтеся від вживання.

- причини алкоголізму

Причин чому люди починають безконтрольно пити багато, одна з них, і мабуть найголовніша, бажання піти від реальності, від своїх проблем. Як правило чоловіки знімають стрес за допомогою алкоголю (жінки частіше "заїдають" чимось солодким). Представниці "слабкої статі" підсаджуються на алкоголь під час робочих або жіночих посиденьок. Підлітків до вживання спиртного підштовхує інтерес і бажання бути дорослим. А ще - великий вибір алкоголю і його доступність.

Ще б пак, навіть зараз, коли ціни стрімко зросли навздогін за доларом - горілка, пиво і інше "пійло", все одно доступніше для більшості населення ніж, скажімо, м'ясо або масло.

У зв'язку з цим, згадався один цікавий випадок.

Якось в гості до моєї подруги приїхав знайомий з Данії. Пішли вони разом за продуктами в найближчий супермаркет. Здавалося б, чим може європейця здивувати звичайний магазин? Коли він потрапив в лікеро-горілчаний відділ, його здивуванню не було меж: він в житті не бачив такої кількості і різноманітності спиртних напоїв. Однак коли дізнався, скільки в перекладі на євро варто все це «добро», заморський гість був просто шокований. Коли трохи отямився, почав фотографувати стелажі, заповнені горілкою, коньяком і іншими пляшками, і відправляти друзям в Данію - боявся, що не повірять йому на слово.

алкоголь

Подив іноземного гостя цілком зрозумілі, адже в європейських країнах міцні спиртні напої коштують дуже дорого (там тільки пиво продається за доступними цінами). Максимум, що може собі дозволити представник середнього класу в тій же Данії або Німеччині - замовити в барі кілька "дрінків" (порція спиртного в середньому 20-25 грамів).

А що у нас? Закладені дешевою і доступною «градусною» продукцією величезні вітрини - так би мовити, гуляй, душа! Тому незважаючи на закони, покликані обмежити споживання алкоголю населенням, пересічні росіяни і українці, на жаль, пити менше від цього не стали - навпаки. Безробіття, конфлікти в родині, нездійснені надії, інші складні життєві обставини на тлі різноманітності і доступності спиртних напоїв спільно роблять свою чорну справу - штовхають людей різної статі, соціального походження і віку в прірву алкоголізму.

Відповідно до загальноприйнятих міжнародних норм, вимираючої вважається нація, яка вживає понад 9 л чистого спирту на душу населення на рік. Рівень споживання алкоголю в Україні на сьогоднішній день є одним з найвищих в світі і фактично становить близько 20 літрів спирту на душу населення на рік (офіційна статистика повідомляє про 12-13 літрів). У Росії цей показник ще вище.

лікування алкоголізму

- факти про жіночий алкоголізм

Лікарі-наркологи з тривогою констатують: алкоголізм серед жінок набуває загрозливих масштабів. Так, якщо 10 років тому співвідношення чоловіків і жінок, хворих патологічною залежністю від алкоголю, приблизно було 1:12, зараз - 1: 4. Причому регулярно заглядають у чарку не тільки жінки, що знаходяться в самому низу соціальних сходів, а й цілком успішні і заможні представниці прекрасної статі.

Щорічно зловживання алкоголем губить людей, в тому числі понад 40 тисяч українського населення. Четверта частина цих випадків відбувається в результаті гострого отруєння спиртними напоями підпільного виробництва, а ще чверть смертей є результатом серцевих нападів та інших серйозних хвороб, викликаних систематичним вживанням алкогольних напоїв!

- чи можна уникнути алкогольної залежності?

На жаль, ніхто не застрахований від страшної хвороби під назвою алкоголізм. Іншими словами, кожен, хто регулярно вживає спиртні напої, ризикує стати залежним від чарки. Дійсно, алкоголіками не народжуються - ними стають поступово, чарка за чаркою, пляшка за пляшкою. Жорстока правда в тому, що жінки спиваються удвічі швидше за чоловіків ..

Високі шанси незабаром опинитися на дні алкогольної прірви мають і діти тих, хто страждає від цієї залежності.

Найбільше занепокоєння викликає те, що алкоголізм з року в рік молодшає. Так, якщо в радянські часи вживати спиртні напої починали не раніше 20 років, то зараз зустріти 13- 14- річного підлітка з пляшкою пива зовсім нескладно. Починається все, як правило, з так званих слабоалкогольних напоїв. Спочатку молодь залучають різноманітні "шийки", "лонгери" і енергетичні напої. Останні, до речі, містять слабкі наркотики. Поступово молодь переходить на більш міцні алкогольні напої

- алкоголізм "молодшає"

Чому молоді люди п'ють? За словами самих підлітків, для того, щоб подолати сором'язливість, стати схожими на дорослих. Виникає цілком закономірне питання: хто продає молоді усі ті зілля? Зокрема, в Україні існує сувора заборона продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів відповідно до ст.15 - 3 Закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"

молодіжний алкоголізм

Виконуючи норми цього закону, у великих торгових мережах спиртні напої, в тому числі і пиво неповнолітнім не продають. Тому вони купують їх в дрібних магазинах або кіосках, а також «з рук» - у літніх жінок, які заробляють собі на життя, продаючи підліткам пиво. Цікаво, що співробітники міліції, не дуже часто реагують на подібні порушення.

"Майже п'ята частина опитаних нами підлітків відверто зізналися в тому, що хоча б раз на тиждень, в основному у вихідні, напиваються", - зазначила керівник правління Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка Ольга Балакірєва.

Серед молоді 14-18 років - вже майже 40 відсотків тих, хто регулярно вживає спиртні напої. Це дослідження проводиться не вперше, і результати його свідчать про те, що вживання алкоголю дітьми і підлітками набуває масового характеру і перетворюється на стиль життя молодого покоління.

- алкоголізм у нас в крові?

Небезпечний міф. Нерідко озвучуються думки про те, що пристрасть до алкоголю в українців і росіян - в крові. Але це - дуже небезпечний міф. Історичні факти свідчать про те, що традиція все і всюди, так би мовити, приправляти горілкою не настільки «древня», як нас в цьому запевняють.

Так, дослідження раннього періоду християнської Русі доводять, що в ті часи тверезість була національною рисою наших предків. Вона передавалася з покоління в покоління через цінності сімейного та християнського виховання. У книзі І. Прижова "Історія шинків в Росії в зв'язку з історією російського народу" говориться, що «... пияцтва в домосковскій Русі не було як пороку, який роз'їдає народний організм».

Наші предки вживали тільки слабоалкогольні напої: мед, пиво, квас, міцність яких не перевищувала 1-6%. Так тривало аж до середини XVI ст., Коли в Європі став поширюватися алкоголь ("зелене вино"), одержуваний шляхом перегонки. Але продавали його частини іноземці тільки. Церква рішуче забороняла вживати спиртні напої і тим більше у виготовленні. Тому заняття виноторгівлею було для православної людини найостаннішою, ганебною справою.

- реклама двигун алкоголізму?

Моральне зубожіння, планомірне знищення інституту сім'ї, економічні негаразди та пов'язане з цим наростання соціальної напруженості з одного боку, агресивна реклама "легкого життя", неробства, розваг з келихом вина - з іншого привели до деморалізації суспільства. Наша країна, на жаль, поступово перетворюється в ринок збуту тютюнових виробів іноземного виробництва і дешевих алкогольних напоїв. Тому приказка "Якщо щось відбувається, значить, це комусь вигідно" виникла не на порожньому місці.

Відповідь на питання, кому це може бути потрібно, треба шукати в тих, кому належать спирт-заводи, магазини лікеро-горілчаних виробів, читати між рядків законодавчих актів, прийнятих з цього приводу. Наприклад, Верховна Рада України погодила внесення змін до згаданого вище Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", спрямовані на посилення контролю за їх реалізацією неповнолітнім. Начебто і добре, але не дуже дієво. Принаймні з огляду на кількість підлітків, які регулярно вживають спиртні напої, і роблять це абсолютно відкрито, в громадських місцях, ніби кидаючи виклик суспільству.

Величезні білборди із зображеними на них пляшками з горілкою всіх мастей, яскрава реклама по телебаченню, спонукають: "Пий, веселися, розважайся ..." До речі, реклама, на думку молоді, не в останню чергу спонукає до вживання алкоголю. Компанії, що виробляють спиртні напої і тютюнові виробі, це розуміють і вкладають в "розкрутку" своєї продукції скажені гроші. Вони стають спонсорами теле- і радіо-трансляцій значних спортивних та музичних подій, завдяки чому отримують вільний доступ до широкої громадськості споживачів і безперешкодно зомбують їх, спонукаючи їх до неробства і пияцтва.

Соціологи стверджують, що проблема дитячого і підліткового алкоголізму, зокрема є наслідком відсутності централізованої політики в сфері роботи з молоддю, а також відповідного сімейного виховання, які повинні бути спрямовані на популяризацію здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок. Від того нація і деградує, втративши свої ціннісні орієнтири, зате маючи вільний доступ до допінгу ...

- знайдемо вихід разом!

Що робити, щоб захистити наших дітей, наше майбутнє від тотального сп'яніння? По-перше, заборонити рекламу алкоголю і тютюну. На думку фахівців, необхідно також підвищувати акцизний збір на цей товар, від чого буде рости і ціна, або ж ввести так званий "податок на задоволення», щоб зробити алкогольні і тютюнові вироби недоступними для підлітків.

До того ж без проведення масової профілактично-роз'яснювальної роботи серед молоді на позитивні результати не доводиться розраховувати.

здоровий спосіб життя

Бувають випадки, коли людині просто необхідна професійна допомога, тоді необхідно звертатися до фахівців, адже лікування алкоголізму можливо, хоча і вимагає неймовірних зусиль.

Не менш важливі і сімейні цінності. Так, якщо дітей виховувати на духовних ідеалах, вчити їх любити і поважати старших, вчити, і в першу чергу на власному прикладі, здорового способу життя, у нас буде майбутнє. Але починати духовне і фізичне оздоровлення нації потрібно вже зараз і в першу чергу - з самих себе. Бувають випадки, коли людині просто необхідна професійна допомога, тоді необхідно звертатися до фахівців, адже лікування алкоголізму можливо, хоча і вимагає неймовірних зусиль.

Кондратьєва Юлія

4.6062992125984 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.61 (127 Votes)