Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Наслідки вживання наркотиків

Наркотики - це речовини змінючі свідомість і викликаючі залежність. У цьому їх первинне призначення в розумінні залежної людини.

У природі є безліч ПАР здатних змінювати свідомість, але лише частина з них є наркотиком як таким, а то, що наркотиком не є за визначенням, може умовно вважатися сировиною для виготовлення наркотику. Але не будемо заглиблюватися в цю тему, скажемо лише про те, що наркотики легально використовуються в медицині і ветеринарії.

Схильність до деструктивного використання ПАР закладена в наркомана генетично. В силу особливостей життєдіяльності або умов життя «гена наркоманії» можуть проявитися, а можуть і залишитися прихованими на все життя. Але навіть якщо латентний наркоман прожив нормальне життя і при тому зачав дітей, то їм передадуться «гени залежності» в співвідношенні 1: 3, т. е. Чверть дітей матиме схильність до зловживання ПАР в зв'язку з нестачею гормонів щастя (енкіфомін, серотонін, ендорфін, допамін і інших) і нейромедіаторів, працюючих у відділах мозку, що відповідають за задоволення.

Таке співвідношення обумовлено одноманітністю гібридів першого покоління і законом про розщеплення спадкування рецесивного прізнака.Такім чином, діти, що успадкували від батьків - носіїв «ген залежності» сильно ризикують стати наркоманами або півжиття мучаться від депресій.

Висновок: ми не винні в тому, що ми наркомани. Необхідно відкинути деструктивне, саморуйнівне почуття провини і жити дотримуючись рекомендацій 12-крокової програми.

Наслідки вживання в БПСД сферах

Біологічна сфера

Будь-яка речовина, будь то харчування або наркотик, що потрапила в нашу кров піддається метаболізму (розщеплюванню). За це відповідає печінка і ферменти печінки, що працюють в крові. В результаті роботи ферментів з'являється цілий ряд метаболітів, більшість з яких є отрутами. Отрути отруюють організм на якийсь час, в результаті виникає інтоксикація.

Це важкий стан і є абстиненція або синдром відміни. Для того, що б лікувати такий стан необхідно ввести більш високу дозу наркотику, ніж до абстиненції. В результаті рівень природних (ендогенних) опіатів падає, так як організм перестає їх виробляти самостійно, коли вони надходять із зовні. Так з'являється залежність.

Психологічна залежність рано чи пізно стає фізичною, а саме в той момент, коли розвивається хронічна інтоксикація. Велика кількість отрут і сильнодіючих продуктів розпаду призводить до смерті організму. До того ж більшість наркоманів хворіє на вірусні захворювання, такими як ВІЛ, гепатити та ін. Підсумок завжди один - лікарня, смерть в муках.

Психологічна сфера

Наркотики змінюють свідомість, а значить і світогляд. У зв'язку з цим змінюється поведінка. Всі думки зосереджені на тому як і де дістати наркотик, як його дозувати і де дістати ще. З'являється одержимість цією проблемою. Нічого більше не має такого великого значення, як наркотик. Наркоман живе для того, щоб вбивати себе.

Постійно здійснюючи одні й ті ж вчинки з негативними наслідками наркоман не бачить інших способів вирішення своїх проблем. Наступаючи на одні і ті ж «граблі» наркоман сподівається на інший результат. Це і є безумство.

Залежний не здатний адекватно контролювати свої дії і вживання наркотику. Від страху за те, що наркотик закінчиться або послабить дію залежний вживає все більше і більше, не віддаючи собі звіт про те, що давно вже не їв, не пив, не спав, не мився. Це яскравий приклад некерованості. Одержимість, безумство і некерованість, складаючись воєдино призводять до психозів, розладів особистості і поведінки і розщеплюванню свідомості. Підсумок завжди один - психіатрична лікарня або смерть.

Соціальна сфера

Наркоманія в результаті призводить до повної діссоціалізаціі. Це означає, що наркоман випадає з соціуму, переслідуючи тільки свої інтереси він перестає бути активним членом суспільства, а часто стає навіть загрозою для соціуму. Божевілля полягає в тому, що залежний готовий піти на злочини не дивлячись на наслідки, про які він прекрасно обізнаний, але жага полегшити свій стан. Залежного не зупиняє нічого, хіба що загроза власному життю і то не завжди. Інстинкт самозбереження у залежного пригнічений наркотиком.

Так чиняться злочини та руйнуються сім'ї, в таких середовищах виховуються неблагополучні діти, які перейдуть на зміну нинішньому поколінню наркоманів і алкоголіків. Стрімка діссоціалізація призводить до вигнання з суспільства. Рессоціалізований залежний втілює в собі всі якості, протилежні активному і корисному члену суспільства. У підсумку - в'язниця або смерть.

Духовна сфера

Залежний повністю зосереджений на собі і на своєму пороці. Наркоман повністю у владі диявола. Найвищим благом для залежного є наявність наркотичних речовин, а якщо його багато і в асортименті, то це зовсім блаженство. Нічого більш наркоману не потрібно. Ні сім'я, ні здоров'я, ні соціальний статус, ні діти, ні жінки, ні гроші (в плані накопичення капіталу). Всі його дії і вчинки обумовлені жалістю до себе, егоїзмом і страхом перед завтрашнім днем.

Залежний духовно деградує. Проте наркоман іноді звертається до Бога. Коли дякує за наркотик, який дав йому диявол, коли просить Бога, щоб Бог позбавив його від передозування, коли затримує міліція з вагою в кишені і коли просить позбавити від ломок. Ось і вся духовність залежного.

Висновок

Таким чином наркоман - це особистість, у якої зруйновані всі сфери життя. Наслідки завжди одні й ті ж - в'язниця, лікарня або смерть.

4.6150793650794 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.62 (126 Votes)