Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Центр для наркозалежних закритого типу

Багато хто задає питання - берете ви на реабілітацію без бажання? Як ви їх утримуєте? Чи застосовуєте ви фізичну силу? А що якщо втече? А чи сильно на мене образитися дочка, якщо я її почну лікувати без бажання?

У нас проходять реабілітацію люди, мало мотивовані одужувати, або які не хочуть одужувати взагалі. Справа в тому, що у кожного залежного бувають періоди, коли йому набридло все: не хочеться лікуватися, змінюватися, працювати над собою. Хочеться все кинути. І це і є основна причина залежності - егоцентризм, неусвідомленість дій, відсутність контролю над собою. Якщо ви хочете відправити до нас на реабілітаційний центр мало мотивовану людину, то вам потрібно знати кілька речей:

  • наш центр не спеціалізується на примусовому лікуванні. У нас немає охорони, немає електрошокерів і підвалів. Ми не застосовуємо фізичну силу.
  • На жодному з наших центрів не буває більше трьох слабо мотивованих клієнтів в групі. Інакше вся група перестане одужувати. Суть нашої методики - взаємодопомога, зворотний зв'язок видужуючих, мавших певний досвід в одужанні. Якщо усі захочуть колотися і пити, то неможливо буде тільки психологами і психотерапевтів налагодити атмосферу в групі. Для групи важливі видужуючі, які показують собою позитивний приклад і самі одужують.

Якщо на одному з центрів збереться велика кількість людей, які знаходяться там без усвідомлення - вони можуть підняти бунт, почати голодувати, нападати на консультантів, - робити все, щоб їх випустили. Якщо ж є ті, які самі пройшли через наркоманію і алкоголізм і собою показують позитивний результат програми - залежний починає розуміти, що заважає йому лікуватися тільки заперечення проблеми, він зрозуміє що тут він не дарма і це йому тільки на користь.

- У центрі не застосовують фізичну силу, так як це тільки озлобить наркозалежного і дасть привід не одужувати а засмучуватися. Звинувачувати в своїх проблемах інших.

Особливості центру для наркозалежних закритого типу

Центр для наркозалежних закритого типу не має подібності з наркологією - тут все по домашньому. Кімнати затишні, є квіти, килими, гарний інтер'єр. Все зроблено для хлопців так, щоб вони не відчували себе як у в'язниці. Живуть і харчуються тут за розпорядком дня. Меню відмінне. Кожен день хлопці отримують все, що їм необхідно для відновлення організму. Готують вони самі. Є кухар - він вибирається щотижня. Є чергові. У кожного реабілітанта є своя відповідальність по дому. Це виховує їх порядність, дисципліну. Обстановка нагадує психологічний дитячий табір.

Є групи які реабілітантами відвідувати необхідно - це профілактика зриву, СТС з співробітниками (група яка дає можливість кожному реабілітанту висловити невдоволення і неприязні до консультантів і керівництва, з'ясувати побутові проблеми), інтервізії (план одужання на наступний тиждень), письмові роботи, зарядка, психотерапія , підсумки дня і тижня, фільмогруппи.

Є групи присутність на яких за бажанням - всі позапланові групи, які проводяться в особистий час, духовну освіту, перегляд релігійних фільмів (Жанна Д'арк, повчання духовенства Православне Церкви, Патріот, Острів, Ноїв ковчег і т.д.).

Вихід за межі центру можливий тільки в супроводі консультанта. Якщо клієнту необхідно відвідати лікаря - прийом організовується на центрі. Приблизно раз на місяць, (якщо немає гострих скарг), пацієнтів центру оглядає лікар-терапевт, при необхідності, центр відвідують - нарколог, психіатр, кардіолог, медичний психолог і психотерапевт, хірург. При скаргах більш серйозного характеру, ми веземо клієнтів в лікарню, де їх супроводжуємо і коригуємо лікування.

Приблизно на третьому місяці реабілітації видно подальший прогноз щодо клієнта центру: буде він вживати чи ні, наскільки рішучий у своїх переконаннях, «слабкі місця», що в подальшому може посприяти зриву залежного. На цьому ж терміні (в залежності від переконань) реабілітанту починають довіряти, доручати більш серйозні відповідальності і відпускати самостійно з грошима в соціум. Це можуть бути закупівлі продуктів на центр, особисті закупівлі клієнта, За всім цим процесом спостерігають фахівці, які в цій галузі працюють не один рік. Він повністю віддає звіт коли і кому можна довіряти і за яких обставин. Ми враховуємо усе.

Паралельно з реабілітацією самого залежного, ведеться лікування співзалежності. Справа в тому, що марно лікувати залежного, якщо його близьке оточення не знає як, чим і коли вони можуть посприяти зриву свого родича. Для цього ми даємо направлення на анонімні групи взаємодопомоги, семінари, проводимо особисті консультації і при потребі організовуємо психотерапію з батьками і дітьми. Адже у кожної сторони є свої очікування від реабілітаційного процесу, і кожен повинен бути задоволений.

Лікування проводиться анонімно

Щотижня співробітники центру збираються на інтервізії і супервізію. Тут відбувається з'їзд всіх фахівців, які знаходяться при центрі. Враховується абсолютно кожна група і поведінку клієнта поза груп. Ми обговорюємо протікання лікування кожного члена організації, виробляємо нові стратегії, вибираємо перспективні методи впливу на залежність.

Ми робимо все, для того, щоб навіть невмотивовані люди ставали мотивованими і зацікавленими в тверезому житті. На виході з реабілітації кожен випускник має плани, цілі, завдання які він вирішує і досягає в перебігу певного часу. Ми не кидаємо зв'язок з реабілітантами. Продовжуємо їх підтримувати, навіть якщо реабілітація була перервана передчасно. Центр працює досить довго, (8 років) для того щоб виробити свою програму лікування і психологічного впливу на залежність, яка приносить максимальний відсоток одужання серед алко та наркозалежних людей.

4.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (124 Votes)