Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Презентація програми реабілітації

Чим «Рецена» відрізняється від інших програм реабілітації, яку ми використовуємо методику? Програма, на якій ми зупиняємося - це 12 кроків. І чимало завзятих крокової запитують, чому ви не курите, чому так мало працюють по кроках, чому у вас немає 30 психотерапій в тиждень, а тільки одна в день. Програма 12 кроків ґрунтується на відношенні один з одним, рівний рівному. Ми взяли за основу 12 кроків ми над ними працюємо, відпрацьовуємо кожен крок. В інших центрах дозволяється куріння, лайка матом, примусово не забороняється в надії, що людина вийшовши з центру сама прийде до розуміння, що потрібно кинути палити. А ми ж вважаємо, що людина після 3х місяців реабілітації все одно не кине курити і куріння в подальшому може призвести до вживання і це правда. 12 ти крокова програма передбачає що в одному середовищі, можливо, це буде реабілітаційний центр, будуть знаходитися люди з однаковою залежністю, які своїм досвідом будуть допомагати один одному. Тобто це зворотний зв'язок, як ми виглядаємо, як ми говоримо, як видужуємо, як з боку проходить процес нашого одужання, це думка оточуючих нас людей, то слова які підштовхують нас до ідеї, що б почати одужання.

 

Програма 12 кроків

12ти крокова програма визнана в усьому світі самою діючою, але її по-різному усі трактують. Насправді 12ти крокову програму створили ченці, але ніяк не Білл і Боб які взяли цю програму і стали будувати групи по ній. Насправді 12ти крокова програма це не реабілітація - це просто групи.  Чому кажуть, що ми опираємося на 12 ти кроках? По-перше, 12 ть кроків не належить ніякій організації, а центр не може не належати організації, а по-друге це принцип анонімності, а на реабілітаційному центрі люди живуть, пліч-о-пліч один з одним, в будь-якому випадку знають імена один одного. Конфіденційність - якщо у нас залежний не видужує, то ми зобов'язані повідомити його батькам що дитина не видужує, цим порушується конфіденційність. Справжня 12-ти крокова програма це групи, однак, групи людина відвідує не кожен день, а часто раз в тиждень він не може поміняти або змінити, щось в собі єдине, що він робить - це може висловитися. А в центрі 12ти крокової програми ми додали: психотерапії, системно-сімейним підходом, поведінкову терапію, тобто спостерігаємо за поведінкою, коли ми в закритому приміщенні відбуваються побутові моменти, сварки, конфлікти ми в них втручаємося (психолог або консультант) які курирують поведінку реакцію побутових моментів.

Наприклад, варять гороховий суп, а кому-то цей суп не подобатися, він думає, що тут немає любові, а раз варять його не любимий суп і збирається їхати додому, тут вже простежується робота з комплексами з знехтуваністю, з якоїсь причини. Тобто за засобом побутових моментів дістаємо ці комплекси і працюємо з ними. Робота над дефектами характеру та ж гештальт терапія. Працюючи також по гештальт терапії, що б людина взяла на себе відповідальність і за своє життя, тобто що б він не перекладав відповідальність за своє вживання, за сім'ю і взагалі на інших і працюємо, також що б у людини з'являлися свої цілі, мрії до яких він стрімко йшов.

Тривалість реабілітації

Тобто наш центр ця реабілітація 6 місяців, де людина працює по 12 ти крокам себе аналізує. Після реабілітації є ре-соціалізація 6 місяців цей період дуже важливий тому на реабілітації наркотиків і алкоголю немає на відміну від наркології, де можна скинути мотузку і затягнути все необхідне залежному. І людина перебуваючи на реабіліонном центрі навіть якщо йому захочеться вживати він не буде вживати. Ре-соціалізація як папірець з показником готовий залежний жити в соціумі чи ні. На ресоціалізації з'являється більше свободи, людина ходить з телефоном, консультант, психолог, директор може спостерігати за ним, з ким він спілкується, чи спілкується він зі старими друзями чи ні, так як це людина вже знає через інформаційні заняття, що про минуле спілкування потрібно забути. І ось прийшла свобода виникла ситуація, що людина прийняла неправильне рішення і тут він аналізує, у нього з'явилися негативні почуття він захотів вживати, він не розвивається, стоїть на місці, все, тому що він поговорив з друзями. Тут з'являється консультант розуміє причину симптому зриву і розбирає ситуацію показує людині, на скільки той об'єктивно і якісно може жити в соціумі, коли у нього є свобода вибору.

Ре-соціалізація - дає можливості навчатися в різних школах: консультант з хімічної залежності, школа з внутрішньої і зовнішньої роботи, робота мас-медіа, бізнес школа. Все це робиться для того, що б після і закінчення повного курсу, один рік, людина могла вибрати собі рід діяльності і місто в якому він знаходитися або в який він повернеться і знайти там вид діяльності при організації, працювати з тверезими людьми, мати дохід і будувати сім'ю в тверезому суспільстві. Так само важливо знати, чому саме рік? Тому що через пів року людина ще зривається, йде на поводу своїх слабкостей. Взагалі розсудливість з'являється від року, а в ідеалі після трьох років тверезості. Але перший рік найкритичніший він багатий на кризи. Кожні три місяці трапляється криза дуже важко переламувати себе, і починати одужувати. Після року тверезості криза стає менше, тобто в такому спостереженні людина вже не потребує. Також зірватися після року тверезості вже складніше, тобто зрив після року це усвідомлене, прийняте рішення. Тобто якщо наркоман до року в тверезості йдучи на точку, не усвідомлює що він втрачає маму родичів і т.д. то після року з'являється розсудливість і йде зважування. З цього до року цей час, де ми супроводжуємо наших клієнтів в найвідповідальніший період їх одужання. У кризові моменти коли він може втратити свою тверезість просто через якихось дрібниць. Перший рік дуже важливо знаходиться поруч з людиною бути в програмі.

4.656 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.66 (125 Votes)