Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування з низькою мотивацією

Що таке лікування з низькою мотивацією? Є люди, які взагалі лікуватися не хочуть, вони взагалі не визнають свою залежність або їм просто подобається вживати. На першій стадії наркоманії починають пропадати гроші, але проблем зі здоров'ям і міліцією немає, є тільки саме вживання. Дівчина з ним, батьки з ним, мама ще не може сказати ні, що тоді робити? Якщо це літні канікули, а потім потрібно на навчання то можна відправити дитину на реабілітацію на місяць це може бути в примусовому порядку (приїхали, забрали, привезли в центр) , він послухає про залежність, подивиться до чого призвело вживання інших людей і, повернувшись, додому в присутності психолога укладє договір з батьками, що більше не повернеться в вживання. Якщо ж це відбудеться, будуть пропадати гроші значить, він залежний чоловік сам впоратися не може і йому потрібно знову повернутися на реабілітацію.

Після цього він або видряпується, або йому потрібно спуститися на іншу стадію і тоді він вже піддасться лікуванню. Якщо батьки не готові віддати поки дитину на примусове лікування наркоманії. То де які заходи могли б зробити вдома. Це називається - жорстка любов. дитина не може кинути вживати, якщо його все влаштовує, якщо батьки дають гроші годують, одягають. Часто діти влаштовують показовий виступ, як їх кумарить, ламає. "Я хворий мама мені потрібні гроші на ліки я без цього не можу," маніпулюють, що б отримати гроші на дозу є такі 30 літні і 40 річні чоловіки, які весь час за мамою.

Особливості лікування з низькою мотивацією

Тобто треба створити такі умови, де йому не зручно вживати. Перше це напевно, не годувати його вдома. Поставити умову, що якщо він не піде на роботу, то не буде їсти. Найнеобхідніше чай, цукор залишити, а м'ясо, наприклад та інші продукти не купувати. І ще одна важлива умова це віддати цінні речі гроші, комп'ютер, телевізор, золото на збереження кудись, так як наркозалежний винесе все, що тільки може, не давати йому гроші на вживання і зробити, так що б йому було не зручно висіти на вашій шиї, якщо у нього почалися проблеми з роботою, навчанням і дівчиною, потрібно просто відійти в сторону. Тобто поки залежному є, на що спиратися він може опиратися не відчуваючи наслідків. Коли йому немає на кого спертися, він відчуває, що йому погано, що він слабкий і починає звертатися за допомогою. Це на першій стадії.

На другій стадії, коли з'являються проблеми зі здоров'ям дуже важливо прийняти правильне рішення, де лікуватися. Є багато наркодиспансерів, приватних клінік, різних шаманів і бабок які за певну кількість грошей обіцяють позбавити від залежності. У випадках приватних клінік це всього лише зняття фізичного болю і наївні мами і тата вірять їм, однак треба пам'ятати, що легких і швидких шляхів не буває, якщо наркозалежний дає згоду тільки на лікування в наркодиспансері, то цілком ймовірно, що йому це просто зручно. Так на першій стадії людина отримує кайф від не великий дози, на другий ж стадії це ставатиме життєво необхідно, якщо провести детоксикацію, психологічна проблема нікуди не дівається, усвідомлення проблеми відкладається на потім. Якщо швидкий метод лікування, тобто людина не відчуває наслідків, він не усвідомлює, що йому потрібно лікуватися. Після очищення крові, людина знову, може вживати невелику дозу речовини і відчувати кайф. Дитина після подолання фізичної залежності виглядає і відчуває себе бадьоріше, для батьків це є показником, вони навіть не відразу можуть зрозуміти, що їх чадо продовжує вживати. так як він повертається на першу стадію і йому знову добре. Він продовжує вживати, не чуючи наслідків доходить до другої стадії і знову наркодиспансер і так по колу.

Це означає, що він ніколи не дійде до третього ступеня, коли сам зможе звернутися за допомогою. Детоксикація буде корисна, тільки тоді, коли після неї людина погодитися перебувати в реабілітаційному центрі. У центрі є послуги детоксикації і можна спочатку сказати залежному, що він просто їде прокапатися, а потім його вже залишати примусово. Але з часом тверезості до нього почне приходити якась розсудливість, він почне аналізувати ситуацію і себе в цілому, на початку він не бере активну участь в групах, але з часом, дивлячись на інших спрацює ефект дзеркала. Наркозалежний розуміє, що він такий же як і всі і у нього є проблеми і йому потрібна допомога.

Примусове лікування наркоманії, алкоголізму

Якщо людина на третій стадії не бажає лікуватися, а йому просто подобається вживати, то потрібно терміново звертатися за допомогою примусового характеру, тому що може спрацювати вимикач і звертатися за допомогою буде пізно. Була ситуація. коли дзвонив чоловік просив допомогою для своєї дружини, алкоголічки, у якій вже почала розкладатись печінка ходити, вона вже не могла без алкоголю їй знадобилася б реанімація і він просив, щоб взяли її на реабілітацію. однак це вже пізно. Не можна доводити до такої стадії, тобто чекати поки людина буде розкладається і гниє, не варто чекати, що б він звернувся за допомогою, може він просто такий тип людей, які за допомогою не звертаються. Якщо це алкоголік на першій стадії, то допомога взагалі марна, якщо на другій стадії, то з'являються вже якісь наслідки і можна відправити на центр примусово, там уже провести детоксикацію і оточити його спілкуванням на тему, як видужувати. Можливо такий алкоголік на центрі пробуде тільки місяць ознайомиться з програмою, а дійде до дна в наступний раз. Я як психолог радив би не проводити детоксикацію на другій стадії, тобто на цій стадії у людини можуть десь трястися руки, може бути погане самопочуття, але немає гострої абстиненції. Йому краще пережити цей стан запам'ятати, що ось як може бути погано і більше не бажати повернутись в вживання.

На 2й і 3й стадії якщо людина не визнає свою залежність, то його можна лікувати примусово, Бригада хлопців з центру приїде забере, а на центрі консультанти і психологи будуть переконувати, що одужання необхідно, будуть всіляко підбадьорювати, якщо необхідно, лікар проведе детоксикацію. На 3й стадії, дуже важливо вчасно звертатися за допомогою, так як можливий летальний результат. якщо людина на центрі говорить, що усвідомлює свою залежність і вимагає психолога - це може означати що він вимагає до себе уваги і сподівається, що сам психолог здоровий, що він зрозуміє що залежний зовсім не залежний і відправить його додому - це свого роду манипуляторство. Або психолог кожен день буде вислуховувати його дурниці, а той в свою чергу буде жити, як жив раніше. Найефективніша робота психолога в групі. Буває коли реабілітанти просять особисту консультацію, але починають просто розповідати про своє минуле життя, наприклад як вони сумують за своїм минулим життям за всіма цими ... Таким людям просто потрібен слухач. Процес одужання не йде, йому потрібно навчитися говорити це все коротко і в групі. Основне лікування відбувається в групі. Є такий принцип, терапевтичне співтовариство, тобто, якщо говорити коротко, то людині не важливо що б його вислухали, а важливо, що б кожен член групи (Колишній наркоман або алкоголік,) дав зворотний зв'язок, як він виглядає, як розмовляє, щоб вказати на його залежність. Якщо людина знаходитися в запереченні і вся група йому буде говорити ти не одужуєш, така боротьба з заперечення марна, бо він просто заперечує, далі він не приймає, єдиний вихід залишити його в спокої і дати можливість бути присутнім на групах, слухати інформаційні заняття, дивитися на інших. Спрацьовує принцип дзеркала, і він бачить, що і інші знаходяться в проблемі і руйнуеться це заперечення.

4.59375 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.59 (128 Votes)