Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Реабилитация наркозависимого в РЕЦЕНЕ

Є 3 стадії розвитку хвороби. Коли людина починає вживати наркотики або алкоголь він не усвідомлює наскільки не може радіти і розслаблятися без хімічно активних речовин. Якщо говорити про алкоголь - алкоголік не може відсвяткувати свято без спиртного, але при цьому на першій стадії, він не відчуває залежність від цієї речовини. Скажімо в Україні і Росії тверезих людей майже немає, всі наші свята: Новий Рік, день народження - супроводжуватися п'янками. Прийнято вважати, що без алкоголю ми не можемо розслабитися, спілкуватися. Це не правильно, це і є залежність, коли людина не вільна, вона не може святкувати, не використовуючи алкоголь.

Є свої етапи, коли людина вживає тільки на вихідних, вона на одному етапі алкоголізму. Людина, яка весь час п'є - на іншому етапі алкоголізму. Якщо людина хоч раз зіткнувся з хімічною речовиною байдуже уколовся, випив таблетки або понюхав, то він на все життя стає залежним. Є чимало прикладів, коли молоді люди 15-ти років, в школі, пробують якісь препарати, і їм уже назавжди стає не цікаво просто випити пива, вони знають, щось є, щось більше, ніж пиво.

План - чи є він наркотиком?

Багато хто задає це питання. Є! Тому що з нього починається вхід в залежність і називається, початком вживання. Що таке план, чим він небезпечний? Наприклад, мама вчить дитину, що вживати наркотики це погано. Дає установку: наркотики вживати - це шкодить здоров'ю і це руйнує особистість. Ну і там Петя, навчаючись в 9 класі вирішується спробувати план, друзі йому порадили і тут він усвідомлює, що здоров'я у нього відмінне пам'ять не погіршується тиск не підвищується і все, що говорила мама виявляється брехня. План, як такої не має сильної фізичної залежності, якщо його палити кілька разів в день дійсно, людина втрачає пам'ять, починає погано розуміти, деградує, починає погано вчитися - але вона не ставати інвалідом, немає гнійних абсцесів, відсутня яскраво виражена фізична залежність, ломка . В період абстиненції просто поганий настрій. Але при цьому, план назавжди ламає страх перед вживанням, страх взагалі перед наркотиком. У будь-якого незалежної людини є страх вколотися є страх пустити собі в вену, який о препарат, що може змінити свідомість. Але це нормальний живий страх. Адже не відомо, що і в якій кількості, я запускаю собі в кров, чужорідна речовина, наслідки можуть бути дуже різними - алергія, несумісність, зараження крові, передозування. У багатьох виникає страх, але ті, хто спробував план і, який переконався, що ні чого поганого не відбувається. Чим більше він починає зустрічатися з планом, тим більше часу він проводить за курінням цієї речовини - руйнується межа. Тобто, йому одного разу, не страшно стане спробувати, щось серйозніше плану. А ось якщо вколеться, хоча б раз в житті - просто не можливо зупиниться, є люди, які, якимось дивом (один на мільйон), кидають вживати самі. Це жінки які перемикають свою увагу на материнство і перестають вживати наркотики, або чоловік що влаштовується на роботу, яка його сильно мотивує. Але протягом усього життя ми не можемо сказати, що ця людина ні коли не повернеться до вживання. Він може кинути на 20, на 30 років, але ми не бачимо його в старості, можливо, людина перетвориться не в наркомана, а в алкоголіка, або на трудоголіка, але все рівно, все це закінчується залежністю. Варто один раз вколотися, або понюхати, активну хімічну речовину і не можливо, не стати наркоманом.

Стадії залежності

Є вхід в залежність і є свої 3 стадії. Чим характеризує 1 стадія? Якщо це наркоманія, людина починає вживати наркотики легко. Студенту - легко здавати іспит під психостимулятором, взагалі може ні чого не вчити, він настільки розкріпачений, що може знайти будь-яку тему з учителем. Наркоман на першій стадії вживання може активно розмовляти, знайти спільну мову абсолютно з різним контингентом людей, у нього підвищуватися емоційні і психологічні можливості, він стає більш комунікабельним, розкутим. Ті комплекси, які, можливо, були в дитинстві просто глушить вживання. Він одягає так звані, рожеві окуляри і на все дивиться просто. Підвищується працездатність, статевий акт стає тривалим, якщо у нього є дружина, або дівчина секс може тривати кілька годин, на першій стадії, все прекрасно. Наркотик відкриває двері в нове життя, де все просто.

Якщо ми говоримо про алкоголь, то відбувається те ж саме. Чоловіки ставатимуть Дон Жуанами, їм легко завоювати жінку, алкоголь не викликає абстиненції, на ранку не трясуться руки, але на другій стадії алкоголік починає випивати кожні вихідні, а то й частіше. У алкоголіка підвищується толерантність до дози, що таке толерантність це терпимість, алкоголік може пишатися я можу випити два літри самогону та мені не чого, наркоман може пишатися я можу вколоти п'ять кубів ширки і мені ні чого. На цій стадії людина починає відчувати, що у нього з'являються певні наслідки, він розуміє, що з наркотиком краще, ніж без нього. У нього з'являється абстиненція, але не сильна (не супроводжується відмовою нирок розладів шлунка і так далі), просто сильно змінюється настрій, депресія, апатія або на оборот радість, людина відчуває залежність, але заперечує її. Алкоголік випиває 2 літри самогону, ловить білочку починає битися на вулиці, бити дружину, але так само заперечує, що виною цьому алкоголь. Він починає виправдовувати себе, що світ до нього не справедливий, життя не так крутитися навколо нього, як би йому хотілося.

На 2 стадії з'являються проблеми зі здоров'ям, але ці проблеми поки не сильно значні. 3 стадія це коли з'являються серйозні проблеми зі здоров'ям, з'являються синдром абстиненції (у алкоголіка починатися тремтяти руки, він погано думає, зявляеться не толерантне ставлення до доз тобто, вистачає стопки і алкоголік розуміє, що він ні який, може здійснювати безрозсудні вчинки валятися на підлозі і так далі ..). Починаються проблеми зі здоров'ям, міліцією, відвертатися рідні, у наркомана на 3 стадії починається лікування в наркодиспансері, звернення в реабілітаційні центри, так само з'являються проблеми з міліцією, відвертаються друзі, дружини і дівчата. Після 3 стадії настає дно, коли людина помирає. Іншими словами на 3 стадії з'являються гострі наслідки, на 2 не гострі, на 1 наслідків немає. Часто задаеться питання як же бути, якщо людина звертається за допомогою на першій стадії? Чи має сенс тоді лікування? Не має. Хоча лікування має сенс завжди, на приклад надходить 17 річний хлопчик, у якого трапилася передозування, і він вже має проблеми з психікою, якщо він продовжить вживати, то проблеми погіршаться. Йому необхідно лікується, або його переслідує міліція, знаючи, що його батьки забезпеченні люди. Для першої стадії реабілітація може тривати місяць, людина ознайомився з програмою, подивився на інших і сказавши, що він не такий втрачений, махає ручкою і йде. І так як це 17 річний хлопчик він може не повернутися в вживання, перерости. Є ж 17 річні хлопці, у яких вже 3 стадія. Вік не показник. Бувають же випадки, коли дівчина звертається за допомогою, розповідаючи, що її обранець пропадає ночами, вони плутають зраду з вживанням. Їм простіше вірити, що їх обранець гуляє в клубах, випиває алкоголь або вживає, ніж те, що він змінює, хочеться його кудись відправити, щоб він змінив ставлення до сім'ї. У таких випадках реабілітація наркоманів не потрібна, а потрібна допомога сімейного психолога.

Так ось на 1 стадії, людина може побути місяць і виїхати і йому знадобиться час, щоб досягнутий якогось дна і повернуться на 2 або 3 стадії. Стоїть спірне питання людина може знаходиться на 3 стадії і не відчувати? Так як рідні "заносили йому попу на поворотах". Вони бачили наслідки вживання і намагалися вберегти чадо, беручи наслідки вживання на себе, не даючи дитині зрозуміти на якій стадії він знаходиться.

На 2 стадії лікування так само не прогресує людина може пробути усі 6 місяців. Спостерігати за оточуючими переймаючись їх історіями про вживання і може, перебуваючи на 2 стадії переконати себе, що вже досяг дна, особливо це стосується творчих людей, на реабілітації модно бути закінченим наркоманом навіть якщо він вживав зовсім мало, але в оповіданнях починає перебільшувати наслідки вживання, він психологічно опиняючись на 3 стадії. Буває, коли людина знаходиться між 2 і 3 стадіями, але залишає собі місце на останній укол. Після реабілітації він не може собі в нутрії сказати, що йому наркотик набрид. Але каже, я ще раз уколюсь. У таких випадках часто буває, що люди часто зриваються, лякаються і тікають відразу на відновлення, воно триває вже не 6 місяців, а менше, так як людина вже знає програму, але це знову ж таки не завжди. 3 Стадія це коли людина відчуває наслідки і йому наркотик, або алкоголь вже набрид, але зараз така проблема в Росії і Україні, що наркоман ще визнає свою проблему, алкоголік ж ні. Дуже рідко, коли він може сам звернеться за допомогою, особливо до рідних сказати, я алкоголік, мені потрібна допомога. Тоді батьки просять співробітників центру приїхати, забрати і закликати до примусового лікування. І якщо не допомогти на 3 стадії, то може бути пізно. Це вимикач, який не видно нікому. Одна стадія може перейти в іншу протягом одного дня.

Був випадок на реабілітації, коли у хлопця була серйозна проблема з ногою, вона гноїлося він уже майже не ходив, його відпустили додому, його питали "невже ти не хочеш жити? Тобі ж можуть відрізати ногу?" На що його відповідь була "ні чого поживу з однією ногою, я більше хочу вживати." Такі люди вже досягли свого дна, але вони не зупиняться навіть якщо у них не буде двох ніг. Лікування можливо, коли людина падає, вдаряється об дно і починає підніматися. Тут є свої стадії одужання, якщо йому не боляче, то лікування не можливо. Ні хто б не кинув вживати наркотики або алкоголь, якби не було боляче, тому що це кайф, якби не було наслідків, ні хто б не кинув вживати. Часто батьки беруть проблеми на себе, вони вирішують питання з міліцією, виплачують кредити і так далі. Роблять все щоб їх дитина не відчувала біль, а той в свою чергу не працює, йому зручно вживати і він не відчув, як боляче падати і ні коли не зрозуміє, що йому треба лікується, тому що мама завжди намагається врятувати цю ситуацію, спрацьовує клацання , коли йому стає все рівно і він знає, що мама все рівно не залишить. Тобто найбільш прогресивне лікування - це 2 яка переходить в 3 стадії, або 3 стадія.

Якщо людина знаходиться на 3 стадії то це можливо буде не перша реабілітація наркозалежного, він може уникнути зриву хіба що, залишившись при центрі, працюючи консультантом, або волонтером, або кимось іншим, але це і кілька випадків. Вони можуть зірватися рано чи пізно, потім відновитися і то відновлення можливо, якщо батьки перестануть потурати своїм дітям. Вирішувати їхні проблеми, влаштовувати на роботу і т.д. Є один вислів, чому не придумали в'язницю для со-залежних? У ній не потрібно було б лікувати наркоманів і алкоголіків. Якщо закрити батьків. Спробувати закрити тих людей, які весь час вирішують ці проблеми, весь час несуть на собі ці наслідки. То алкоголік або наркоман відчує, що він сам відповідальний за своє життя, йому потрібно лізти і виживати, тоді він швидше почав би брати відповідальність на себе і звертатися за допомогою

4.7916666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.79 (120 Votes)