Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Реабілітація наркологічних хворих

Концепція програми психосоціальної реабілітації осіб з хімічною і нехімічною залежністю «РеЦеНа» побудована на моделі терапевтичної спільноти. Ми використовуємо 12-ти крокову модель реабілітації та принцип терапії середовищем, здатної груповим впливом змінити стереотип поведінки звернулася за допомогою залежної особистості.

У нас працюють відомі фахівці, які мають вищу освіту, хороший досвід роботи, ліцензії та багато серед них знають, що таке залежність зсередини. Ми використовуємо провідну в світі програму, яка дійсно має властивість впливати на залежність, програму 12-ти кроків. Але ця програма, працює для тих, кому хочеться одужувати. У нас проходять реабілітацію люди слабо-мотивовані жити тверезо. За допомогою роботи досвідчених психотерапевтів - залежні набувають бажання цінувати кожен день життя, любити її і проводити її тверезо.

До програми 12-ти кроків ми додали психотерапію різних напрямків - системно-сімейна, біхевіористична, гештальт, когнітивна, позитивна і клієнт-центрована псіхотерпаіі а також трансактний аналіз.

Психологи та консультанти «РеЦеНа» працюють також з батьками залежних, дають конкретні рекомендації як допомогти своїй дитині і як запобігти зриву. Крім психологічної допомоги, при необхідності медичного втручання, ми можемо надати клієнтам нашої установи консультації та лікування у кваліфікованих наркологів, психіатрів і терапевтів.

Хотілося б ознайомити вас з основними термінами та поняттями, які використовуються в нашій програмі реабілітації.

- основні терміни і поняття в процесі реабілітації

Реабілітаційний центр - стаціонарний заклад, в якому реалізується програма соціальної реабілітації наркологічних хворих.

Ресоціалізація - зміна ставших неадекватними цінностей, норм і відносин людини в відповідно до нових соціальних приписами з метою повторного входження у велике суспільство. Це процес прилучення осіб, залежних від ПАР (психо-актівиних речовин) до соціальних норм поведінки і цінностей, необхідним для успішного функціонування в конкретному суспільстві. Включає соціально-поведінковий, соціально-психологічний і соціально-культуральний аспекти, а також поліпшення якості життя наркозалежних.

Ресоціалізація при девіантній поведінці відрізняється від ресоціалізації здорових людей тим, що у здорових ресоціалізація є сходинкою до більш досконалої внутрішньої організації, в той час як при девіантній поведінці повинна відбутися повна перебудова всіх взаємин людини з навколишнім світом і самим собою.

Терапія середовищем (від франко-англ. Milieu therapy - лікувальний вплив середовища, лікування середовищем) являє собою використання терапевтичного потенціалу взаємодії хворого з оточенням, середовищем. Під середовищем мається на увазі все, що оточує хворого в стаціонарному лікувальному закладі (речі, люди, процеси, події) і є невід'ємним фактором стаціонарного утримання, лікування і реабілітації.

Реабілітаційне середовище - позначення і роль при одужанні

Реабілітаційне середовище - це спеціально організоване середовище реабілітаційного центру, що сприяє корекції поведінки і особистісних якостей в ході спільного проживання і / або діяльності її членів.

Ефективне функціонування реабілітаціооной середовища базується на спланованих спільних заходах, системі традицій, правил і звичаїв, прийнятих персоналом і пацієнтами центрів. До них відносяться загальні і групові заняття, збори, процедури «прийому» і «виписки» з Центру, підвищення «статусу» пацієнтів відповідно до внутрішньої ієрархії, система заохочень і покарань, засновані на принципі психологічного зворотного зв'язку.

Важливий компонент реабілітаційного центру - це використання рольової моделі «позитивного лідера», до якого хотілося б наблизитися, походити на нього або навіть перевершити. В якості рольових моделей зазвичай виступають священики, психологи, соціальні працівники, а також наркозалежні з великими термінами ремісії, волонтери, консультанти і т.д.

Терапевтичне співтовариство (англ. Therapeutiс community) - сконструйована спеціальним чином з-поміж стаціонарного реабілітаційного закладу, заохочує діяльність пацієнтів в рамках соціальних норм і сприяє корекції поведінки і особистості в ході спільного проживання і / або діяльності його членів. Спеціальні навчальні методи застосовуються для подолання почуття залежності пацієнтів, для заохочення у них почуття особистої відповідальності і прискорення соціальної реабілітації. Робота ефективного терапевтичної спільноти будується через особливі спільні заходи і систему прийнятих персоналом і пацієнтами традицій і ритуалів. Це загальні і групові збори, процедури «прийому» і «виписки», підвищення «статусу» пацієнтів відповідно до внутрішньої ієрархії, система заохочень і покарань, засновані на принципі психологічного зворотного зв'язку. У 1953 році термін «терапевтичне співтовариство» було офіційно затверджено Всесвітньою організацією охорони здоров'я при аналізі діяльності міжнародних психіатричних організацій, якими розглядалася можливість реорганізувати психіатричні лікарні в терапевтичні громади (спільноти).

Основна мета програми виходить з передумови, що група, яка перебуває якийсь час разом, є свого роду моделлю суспільної дійсності, що дає всім її членам одноразові можливості модернізації, нормалізації і зміни порочного вигляду і поведінки, вирішення індивідуальних і групових проблем. Конкретні, реальні життєві ситуації, в яких людина бере участь і які переживає, можуть надати йому значний досвід і можливість навчання.

Для того щоб уникнути додаткової шкоди від несприятливого середовища закритого стаціонарного закладу, необхідно все оточення хворого організувати таким чином, щоб воно якомога більше наближалося до «нормального», що і забезпечується в умовах терапевтичної спільноти.

Чаплинський А.В.

психолого-психотерапевт

4.53125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.53 (128 Votes)