Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування тютюнопаління

У сучасному суспільстві існує думка, що тютюн був привезений Христофором Колумбом з Америки. Дійсно, американські індіанці широко використовували тютюн, як в медичних цілях, так і для проведення ритуалів (всім відома трубка миру). Але як стверджують історики, тютюн використовували також і в країнах Азії, ще в шостому столітті до нашої ери. Після того, як тютюн привезли в Європу, продукт швидко став завойовувати собі прихильників. Цьому сприяло, як звикання до тютюну, так і широко поширена чутка про те, що тютюн має лікувальні властивості.

тютюнопаління важко лікувати - тютюн викликає залежність

У двадцятому столітті, кількість людей залежних від тютюну, сильно зросла. Популяризація сигарет придбала величезні масштаби. Віяння моди, або бажання здаватися дорослішими, штовхає підлітків до паління тютюну. Про шкоду сигарет говориться багато, але не всі розуміють, наскільки серйозні проблеми несе за собою тютюнопаління. Багато хто помилково вважає, що куріння тютюну є всього лише шкідливою звичкою, вважаючи, що якщо захотіти, то можна кинути в будь-яку хвилину. Цим помилкою курці виправдовують свою важку залежність від тютюну. Так, з недавнього часу, всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), тютюн був визнаний наркотичною речовиною. Статистика ВООЗ показує, що смертність від хвороб, викликаних курінням тютюну, становить понад 10% всіх випадків смерті серед дорослих. Основним складовим компонентом тютюну, викликає залежність, є нікотин.

Методи лікування тютюнопаління

Існують різні методи лікування нікотинової залежності, такі як, голковколювання, гіпнотичний сон, лікарська терапія. Але лікування повинно обов'язково включати в себе психотерапію, інакше вона буде неефективною. Всі методи, по суті, є допоміжними, основою лікування повинна бути психотерапія.

метод голкорефлексотерапії при лікуванні тютюнопаління

лікування тютюнопаління голковколюванням Метод голкорефлексотерапії широко використовується в східній медицині. Для кожного підбирається індивідуальний курс лікування від тютюнопаління. При цьому враховується стан здоров'я і спосіб життя хворого. Статистика стверджує, що відсоток вилікувалися методом акупунктури, дуже великий. Але, не дивлячись на свою ефективність, лікування може виявитися тривалим. Курс поділяється на кілька етапів, в кожному з яких кілька сеансів. Періодично етапи лікування слід повторювати.

метод лікування тютюнопаління гіпнозом

лікування тютюнопаління гіпнозомЛікування тютюнопаління гіпнозом вважається малоефективним, тому як гіпнотичні стани викликаються далеко не у всіх. Не дивлячись на це лікування гіпнозом все ж ще практикується і багато лікарів вважають його ефективним у разі пацієнтів схильних до гіпнозу.

медикаментозне лікування тютюнопаління

лікування тютюнопаління таблеткамиМедикаментозне лікування застосовується за принципом замісної терапії. Використання лікарських засобів полегшує нікотиновий абстинентний синдром, який виражається непереборним бажанням палити, дратівливістю, головним болем, загальною слабкістю, дискомфортом і поганим настроєм.

В наш час, найбільш дієві препарати в замісної терапії, випускаються у вигляді таблеток, жувальної гумки або лейкопластиру ("Нікоретте", "Корида - плюс"). Також, в лікуванні від тютюнопаління використовуються різні настоянки і полоскання для рота, до складу яких входить ляпіс, танін, і т.д.

дуже важливо в лікуванні тютюнопаління психотерапевтична допомога

психологічна допомогаАле перш за все, потрібна психотерапевтична допомога. Вона повинна бути спрямована на роботу з особистістю, головним завданням є допомога в позбавленні від психологічної тяги до куріння.

Великою ефективністю в лікуванні тютюнопаління користується реабілітаційний центр. Де лікування складається з виховної та роз'яснювальної роботи, переорієнтування інтересів на здоровий спосіб життя, де немає місця цигаркам. І, звичайно ж, успішніше кидають ті, хто мають наполегливість і великим бажанням позбутися згубної захворювання, ті, хто хоче жити і дихати здоровими легкими, а не задихатися від кашлю і бути залежним від тютюнового диму.

4.5371900826446 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.54 (121 Votes)