Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

лікування наркоманії ребцентр

1. Лікування наркоманії в реабілітаційному центрі «РЕЦЕНА», особливості:

- центр реабілітації «РЕЦЕНА» має хорошу статистику видужуючих наркозалежних, приблизно 30% з 100% не повертаються до вживання, інші 30% періодично вживають, ще 30% зриваються і повертаються на відновлення, 10% не піддаються лікуванню;

 

- реабілітаційний центр використовує мультидисциплінарний підхід.

Працюють різні фахівці наркологи, психологи, психотерапевти. Також, клієнти нашого центру можуть без проблем отримати юридичну консультацію. При гострій необхідності клієнтів нашого центру оглядає терапевт;

- центр реабілітації використовує, як і психологічний підхід так і медикаментозне втручання. При необхідності нарколог нашого центру може надати послуги детоксикації, кардіостимуляцію, ввести необхідні заспокійливі засоби, і т.д.;

- після реабілітації наші клієнти можуть бути працевлаштовані організацією;

- реабілітаційна програма центру «РЕЦЕНА» враховує такі етапи реабілітації, як:

 • Подолання постабстінетного синдрому (детоксикація або психотерапія)
 • адаптація
 • реабілітація
 • стажування
 • ресоціалізація
 • Навчання на спеціальних школах
 • Робота над симптомами зриву
 • Реалізація, підтримання тверезості;

- наші центри реабілітації знаходяться в різних регіонах України, є центри різної спрямованості: VIP-центри, центри примусових заходів медичного характеру, реабілітаційні центри для людей старшого віку, програми для ВІЛ - інфікованих і т.д.

- реабілітація доступна для будь-якого контингенту. Якщо у клієнта немає можливості оплачувати дороге лікування - адміністрація центру знаходить відповідний центр або ставить на чергу на пільгове місце.

2. Переваги лікування наркоманії в реабілітаційному центрі

На сьогоднішній день центри реабілітації настільки стали популярні, що очі розбігаються при величезному виборі. Важко зрозуміти, що саме підходить, де буде краще, в чому власне різниця лікування.

Від деяких історій про умови або програми реабілітаційних центрів волосся на голові дибки стає. І розумієш, що спочатку по телефону давалася зовсім інша інформація і інші обіцянки. Давайте спочатку розберемося: в чому різниця - клініка, реабілітаційний центр і наркологія або наркодиспансер.

Наркологія або наркодіспаснер

Установа медико - психологічна, основний ухил - це медична допомога. Тут видаються заспокійливі, снодійні, наркотичні препарати, антидепресанти або транквілізатори. На певні аналізи, такі як аналіз крові на ВІЛ, гепатит, флюрография - ви можете розраховувати. Але якщо ви хочете лікувати організм комплексно - УЗД, кардіограма, терапевт, невропатолог - це не за адресою.

Найголовнішим недоліком наркології є те, що залежні навіть там вживають, їм приносять наркотики. Не рідко наркодиспасер є тим місцем, де можна познайомитися ще з великою кількістю наркоманів, подружитися, поділитися досвідом і разом продовжити вживання.

Лікування ведеться тільки медикаментозно, а причина вживання психологічна або навіть психічна. Тому ні про яке одужання не може бути й мови. Залежні зазвичай з радістю лягають в відділення для того, щоб поправити здоров'я і знизити дозу. Після детоксикації вживати стає ще легше. Кров чиста, тепер наркоман буде якийсь час відчувати кайф від наркотика, та й доза менше. Чи варто лікуватися в наркодиспансері? Тільки якщо за цим слідуе реабілітація. Інакше в такому лікуванні просто немає сенсу.

За 28 днів лікування в наркодиспасері батьки зазвичай з радістю починають вірити дітям. Дають нові обіцянки, заохочують, роблять покупки, починають довіряти. Чому б і не пролікуватися? Таке лікування наркоманії на руку самому наркоману, а головне ніяких змін, тому що сама людина не змінюється.

Клініка, наркоклініка

Це комфортні умови перебування. Клієнти проходять детоксикацію, тільки не в лікарняних палатах, а в затишному приміщенні. З'являються світлі думки, мрії і бажання. Пацієнта ознайомлюють з 12-ти кроковою програмою, терапією. Клієнта не змушують лікуватися, не утримують силою. При першій кризі (а саме ця криза чи то в три місяці, чи то у слабо-мотивованих на місяць тверезості) клієнт залишає клініку. Ніякого насильства. Недолік у тому, що таке лікування лише знайомить людину з програмою, створює йому комфортні умови і пацієнт починає себе відчувати як в санаторії. Він не працює над собою. Хочу - роблю, не хочу - не роблю. Клініка - це один з перших кроків до одужання. Ефекту як такого немає. Щоб одужувати - треба постійно повертатися. І тут два варіанти: чи клієнт вмирає від наркотиків, чи закінчуються гроші на лікування.

Реабілітаційні центри

Розрізняють декілька видів реабілітації: трудова, соціальна, амбулаторна, духовна і т.д. Сучасні реабілітаційні центри дуже відрізнятися один від іншого.

- духовні реабілітаційні центри акцентують свою увагу на віру в Бога.

Вся порожнеча, яка утворилася після прийому наркотичних і алкогольних речовин заповнюється молитвою читанням Біблії. Насправді для багатьох відчайдушних наркоманів і алкоголіків це єдиний вихід. Реабілітація в таких центрах найнижча по оплаті, так як весь персонал працює безкорисливо, і тримає їх на цьому місці роботи тільки віра в Бога і любов до людей.

Недоліків таких центрів є кілька. Деякі люди просто не вірять, і не будуть вірити. Через нестачу програмних груп та психотерапії зриваються видужуючі, це так звані «віруючі зриви». Такі зриви супроводжують тих, хто втратив свою розсудливість в вірі. Наприклад, залежний каже: «куплю наркотики - і не вживу, мене Бог зупинить», - залежний купує наркотики і вживає бо він наркоман і не може втриматися.

- програма 12 кроків

У той час 12-ти крокова програма говорить про те, що наркозалежний не може впоратися з цією проблемою ні як і ніколи. Тому моментів зіткнення з наркотиком і з друзями, з якими ти вживав раніше - веде до зриву. Психотерапія з даним клієнтом, які говорить: куплю і не вживу »буде полягати в тому, щоб викрити підсвідому тягу до вживання і подолання такого стану.

12-ти крокові реабілітаційні центри мають абсолютно різні напрямки. Одні лікують 28 днів, інші 2 роки. І кожен переконує у своїй правоті. Лікування, яке триватиме 28 днів не може бути ефективним. При першій кризі наркоман зірветься. Реабілітаційні програми, на яких продовжують палити або пропагують замісну терапію - звичайний бізнес. У залежних немає тоді ніяких претензій.

Курити - дали, замісну терапію (це легальний наркотик) дозволили - ось рай, а не лікування. Залежний, який дає собі розслабитися з сигаретою, дозволяє собі бути залежним від чого-небудь скоро зламатися зовсім. Відомий факт, що нерідко наркозалежні стають алкоголіками. Залежний не може курити або пити по святах. Він не може бути звичайною людиною. Якщо звичайна людина закурить і не вколеться, то у залежного все взаємопов'язане. Курить - значить дозволяє своїй залежності прогресувати. Дозволяє в одному, незабаром стає рабом у всьому. Реабілітаційні центри, що працюють по 12-ти кроковій програмі повинні стимулювати залишати будь-який вид залежності - чай, алкоголь, легкі наркотики і куріння.

- трудова реабілітація

Відсутня психотерапія, 12-ти крокова програма та духовність. Хлопці працюють і таким образів оплачують свою реабілітацію.

Звичайно існують реабілітаційні центри де панує хаос - безлад в роботі, відсутність консультантів, застосовуеться фізична сила ... Тому ми радимо ознайомлюватися з центром куди потрапляє ваша дитина заздалегідь, і обов'язково приїжджати раз на місяць на батьківський день.

- реабілітаційні центри змішаного типу

Існують центри змішаного типу - мають і 12-ти крокову програму, працює психотерапія, хлопців стимулюють до духовності, але до неї не примушують. До таких реабцентрів ставитися і наш. Також у нас є такі центри, де є всі найкращі умови для реабілітації, що по суті нагадує клініку. Але з клієнтами працюють довше і при їх бажанні залишити лікування так просто не відпускають. Тільки якщо людина знаходитися в здоровому глузді і його батьки згодні на його приїзд додому ми з радістю передаємо мамі дитину.

Переваги реабілітаційного центру:

 • психологічна допомога
 • комплексний підхід до лікування
 • людина опрацьовує свої комплекси і страхи
 • в центрі домашній затишок, а не лікарняні палати
 • залежний живе з 12-ти такими ж людьми як він, не рідко зустрічаються конфлікти. За допомогою цих притирок між клієнтами змінюється характер, ламаються колишні переконання, з'являється смиренність. Хлопці стають товариськими без допінгу і відкритими без алкоголю.
 • залежного вчать брати відповідальність. Вся робота по дому виконується залежними: хтось кухар, хтось черговий, одні прибирають перший поверх, інші - другий ... Кожен несе відповідальність за свою частину роботи. Посади змінюються щотижня. Безвідповідальне ставлення карається (написання рефератів, вчення віршів, перепис книг), відповідальність заохочується (виїзд з центру на вихідний з консультантом, проведення закупівель на центр, відвідування музеїв і театрів, баня, кіно).

3. Ефективне лікування наркоманії. Ефективність лікування в реабілітаційному центрі

Коли ми говоримо ефективне лікування, ми повинні розуміти кілька речей - це процес, а не миттєва дія, це взаємна робота батьків і консультантів центру, це кординальна зміна поглядів на життя, інтересів і особистості в цілому.

Одужання - це процес тривалий

Багато мам коли бачать напис на табличці «допомога наркозалежним» або рекламу реабілітаційного центру - дзвонять з проханням закодувати, вигнати порчу по фотографії, за тиждень лікування змінити свідомість людини, вселити гіпнозом .... Одужання не буває швидким. Якщо кодувати - це тимчасово, мало того залежність нікуди не дінеться навіть на короткий час, вона проявляється в інших речах.

Наслідки кодування бувають настільки жалюгідні, що ведуть до непоправних речей. Залежному варто один раз розчаруватися в лікуванні, щоб потім все життя дорікати маму або маніпулювати через цю ситуацію, говорити що результату від лікування не буде.

Процес одужання має свої етапи і свої кризи. 90% відсотків успіху реабілітації залежить якраз не від залежного, або навіть не від нас, нас, лікуючих його. Успіх залежить від того чи змінили свою поведінку батьки. Якщо ваша дитина продовжує вас дурити, обкрадати, маніпулює і ви дозволяєте це робити знову - нічого не зміниться. Поки ламають свій характер діти, важливо батькам помінятися.

Одна знайома мама мені сказала, що якщо всіх батьків посадили б в тюрму і діти зрозуміли, що їхнє життя тільки в їх руках - вони б одужали. Вони б усвідомили, що грошей немає, ніхто з тюрми не викупить і їм самим треба вміти жити і крутитися. Кожен наркоман як би негативно до життя він не ставився - він хоче жити. У більшості випадків ті, хто ріжуть собі вени - знають хочуть і вірять, що їх відкачають і тепер будуть більше жаліти. Це звичайна дитяча істерика.

основа ефективного лікування - взаємна робота батьків з консультантами

Іноді буває так, що мами і татусі настільки співзалежні, що хочуть управляти всім процесом реабілітації і вважають що у них на це є право. Головне вони вірять в результат. Така поведінка називається контролюючою. Потрібно вміти відпускати дітей. Примусьте себе почути про те. Як вам потрібно змінитися і працювати над цим. Більшість мам не чують. Саме тому дітям простіше почати все з нуля не в своєму місті, навіть без грошей, тільки б не жити з мамою, яка пиляє його день і ніч.

Взаємна робота батьків з консультантами - це спілкування, прийняття спільних стратегій одужання. Наприклад, консультанти вчать не бути марнотратними, не витрачати багато грошей, не маніпулювати батьками. Мама не працює над собою і висилає постійно гроші. У слідстві чого у залежного складається думка, що консультанти погані, вчать дурному батьків.

Мама не вміє не піддаватися на маніпуляції і коли не будь піде настільки на поводу у дитини, що зможе сама забрати його з лікування або поставити в пріоритеті речі, які зірвуть зі шляху тверезості дитину. Так наприклад батьки часто забирають з процесу реабілітаційного рідних на море відпочити (на кшталт він на центрі перевтомився), або істерично просять терміново зробити зуби після чого весь процес реабілітації побудований не на групах корисних для одужання, а на розклад до стоматолога. Всі нюанси потрібно обговорювати з консультантами центру. Приймати спільні рішення і здійснювати об'єктивний план дій.

4. Реабілітація - це кардинальна зміна

Звичайно всі шість місяців реабілітації можна робити вигляд, що працюєш над собою а всередині не змінюватися, залишатися незмінним. Це легко визначити. Видужуючий не тільки поправляється, гойдається, багато їсть і весело сміється, добре міркує - він змінює свою поведінку і ставлення до себе, людям і світу. Видужуючий наркоман або алкоголік вчитися прощати і прощає, стає менш конфліктним, говорить про свої думки і почуття, стає менш агресивним, вміє правильно, спокійно реагувати на непередбачені обставини. Ефективне лікування несе в собі переломний характер, змінюється особистість.

Той, хто потрапляв під вплив - вчитися вести за собою, підлеглий вчитися підкоряться перед тим ким потрібно, покликаний керувати ставати не тільки владним але і смиренним, адже все одно кого-то потрібно прислухатися ... Лікування стає ефективним коли людина не боїться змінюватися, робить те, чого раніше не робив, дізнається більше про себе, не зациклюється на собі а починає служити іншим. Найголовніше в соціальній реабілітації - знаходити рівновагу в соціумі. Навчитися розбиратися в людях. Дружити з видужуючими. Не піддаватися на тиск думки інших. Бути твердим і йти за своїм спонсором - довгий час тверезою людиною.

5. Ресоціалізація після лікування наркоманії: як? Навіщо? Чому?

Ребцентр - це сам по собі парник. Реабілітанти вчаться жити тверезо, але насправді у них немає справжніх ситуацій сприяючих до зриву. Наприклад, вони не спілкуються зі своїми друзями, у них немає доступу до грошей, аптекам і магазинам, вони завжди під наглядом. Багато хлопців після реабілітації пробують жити використовуючи лише частину програмних рекомендацій. Тоді потрібна поруч така людина, яка підхопить і направить в правильне русло.

На реабілітації хлопці привчені прислухатися - тому на ресоціалізації їм не так складно почути старшого консультанта і піти в правильному напрямку. Таку функцію не можуть нести батьки. Так як батьки не можуть визначити твереза або не твереза дитина, вони схильні бачити гірше, принижувати і дорікати і часто їх співзалежність зводить і дітей і їх самих з розуму.

На ресоціалізації видужуючі мають доступ до телефону і грошей. Вони можуть самі пересуватися по місту. У них більше вільного часу. Він вчаться жити не в парнику а в соціумі. Правильно планують час, розподіляють витрату грошей, реально стикаються з бажанням випити і можливістю це зробити і вчаться долати такі труднощі.

Ресоціалізація передбачена для того, щоб хлопці могли також стажуватися на центрі. Стажер вчитися говорити заповітне слово «НІ». Коли реабілітант-новачок просить покурити - стажист пробує сказати ні, і пояснює чого тому треба кинути курити. В цей час стажист сам затверджується в своїй позиції. Якщо з якоїсь причини стажист не може сказати ні (важко відмовити, не може пояснити) - його підтримують і вчать це робити. Так як говорити «НІ» наркотику і алкоголю - це найважливіше що потрібно вміти робити.

На ресоціалізації хлопці проходять спеціальні школи та семінари, які допоможуть їм знайти своє місце в житті, визначитися подальшою професією і знайти хобі. Ресоціалізація - це етап самореалізації.

Реабілітанти на ресоціалізації продовжують писати письмові роботи, проходити профілактику зриву, проводять групи, на яких діляться почуттями і думками, підтримують один одного. Велику частину часу вони проводять самостійно, але все ж їх не нав'язливо, але постійно контролюють. На даному етапі одужання з реабілітантами, а вірніше випускниками реабілітації, також працюють і директор центру, і консультанти і психотерапевти. Цей етап важливий для кращої адаптації до тверезого життя. Це пристосування колишнього наркомана жити по новому - не розслаблятися, робити корисне, трудитися і продовжувати працювати над собою.

4.6171875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.62 (128 Votes)