Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Інтернет залежність

Проблема інтернет залежності з'явилася з високим зростанням популярності всесвітньої мережі Інтернет. В даний час засоби масової інформації та Інтернет відіграють велику роль в житті людини і, безсумнівно, істотно впливають на психічний розвиток людини, іноді віртуальне життя замінює реальне, не кажучи вже про те, що простори Інтернету містять величезну кількість сцен насильства, що породжує зростання рівня агресії молоді.

Дослідження також показали, що соціальні мережі негативно впливають на імунну систему організму, що розвивається, на гормональний баланс, роботу артерій, і особливо на процеси мислення. Все це говорить про те, що негативний вплив соціальних мереж, особливо актуально в сучасному світі.

Термін «соціальна мережа» був введений в 1954 році. Що означає он-лайн сервіс або веб-сайт, призначені для побудови, відображення і організації соціальних взаємовідносин. Згідно зі статистикою, більшість людей проводить в мережі більшу частину свого вільного часу.

Цю звичку сміливо можна віднести до шкідливих, тому як бажання людей завжди бути «онлайн» призводить до залежності, до гальмування розумового розвитку, або навіть до зомбування, не кажучи вже про те, що багатогодинне просиджування перед комп'ютером згубно впливає на фізичний стан організму. Психіатри вбачають схожість у інтернет залежності з надмірним захопленням азартними іграми. зі зниженим рівнем самоконтролю, що загрожує витіснити нормальне життя.

Різка відмова від інтернету викликає у таких людей тривогу. Багато опитаних проводять в Інтернеті більше часу, ніж це допустимо, але, не дивлячись на це, ніхто не вважає себе залежним.

- основні симптоми інтернет залежності

  • ви безпричинно перевіряєте електронну пошту;
  • вхід в інтернет без потреби;
  • скарги навколишніх на те, що ви занадто багато часу проводите за комп'ютером;
  • втрата відчуття часу;
  • спілкування з людьми он-лайн більше, ніж при особистій зустрічі;
  • ігнорування своїх обов'язків, пропуск зустрічей, прийому їжі, обмеження сну, в зв'язку з поглибленям в інтернет;
  • вхід в Інтернет з метою уникнути проблем або заглушити почуття безпорадності, провини, тривоги або пригніченості;
  • входження в інтернет потай від своїх рідних, що супроводжується відчуттям полегшення або провини;
  • поява втоми, дратівливості, зниження настрою при припинення перебування в мережі і величезне бажання повернуться за комп'ютер;
  • заперечення наявності залежності від соціальних мереж;

Якщо у людини є від трьох і більше ознак, можна припускати наявність інтернет - залежності.

У людей, що перебувають в соціальних мережах, відбувається взаємообмін енергіями. Будь-яка подія, що привернула нашу увагу, або дає нам енергію, або забирає. Будь-який взаємообмін це, по суті своїй, точка впливу на нашу енергію. Взаємовідносини і обмін енергіями, є такою ж залежністю для людини, як і наркотики.

- визначення залежності

Залежність, як визначення в медичному сенсі, це нав'язлива потреба у використанні звичної речовини, зі зростаючим звиканням до неї.

Психологічна залежність від соціальних мереж на обличчя, людська душа потрапила ще в один наркотичний стан нереального, ілюзорного життя.

І головне - перебування в мережі дає відчуття перебування в «потоці» - повне занурення в дію з виключенням з зовнішньої реальності з відчуттям перебування в іншому світі, іншому часі, іншому вимірі. На мій погляд, саме цей стан схожий на стан наркотичного сп'яніння, що описується наркоманами.

- як звільнитися від інтернет залежності

Найпростіший і доступний спосіб рішення інтернет залежності - це придбати любов до здорового способу життя, почати спілкування з живою природою, з людьми, не через комп'ютер, це, як правило, виводить людину із залежності. Головна мета - залежній людині необхідно повернутися в реальне життя.

Для цього підійде все, що подобається, захоплює, викликає позитивні почуття. У кого-то це спорт, у інших - творчість, цікава робота, хобі, любов. У цьому нелегкому процесі важлива підтримка близьких людей, а при необхідності і психологічна допомога. Будь-яку хворобу залежності можна і потрібно лікувати методами психотерапії. У випадках, коли є порушення психіки (депресія, роздратування, агресивність), можливе застосування медикаментозного лікування. Але найкраще звернутися до фахівців, в реабілітаційний центр, де людям допомагають позбутися від різних залежностей психологи і психотерапевти.

І треба пам'ятати, що краще запобігти залежність на початковій стадії, тоді з'являється більше шансів на повне одужання.

4.7540983606557 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (122 Votes)