Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування наркозалежності (наркоманії)Перш за все хочеться нагадати про те, що наркозалежність - не згубна звичка і не відсутність сили волі - це смертельне, хронічне, прогресуюче, як правило, невиліковне захворювання, що характеризується нав'язливим характером вживання.

Ця така ж хвороба як ВІЛ, РАК і т.д. Не багато людей усвідомлюють серйозність даного захворювання, найчастіше переважає думка, що «залежність» можна вилікувати просто пройшовши певний Медікоментозний курс лікування наркозалежності і без будь-яких проблем почати побудову продуктивного життя. Насправді все набагато складніше.

У залежної людини за період вживання ПАР (психо-активні речовини) руйнуються чотири основні аспекти в житті людини: біологічний (організм, клітина, генетичний матеріал); психологічний (думки, почуття, поведінка); соціальний (стосунки з оточуючими, в першу чергу - в сім'ї); духовний (зміна системи цінностей закриває людину від допомоги).

Захворювання дуже підступне через те, що на ранній стадії дуже важко переконати хімічно залежну людину в тому що вона знаходяться в проблемі. В період вживання у залежної людини формується певна система переконань, іншим словом «заперечення» своїх проблем.

Період заперечення залежності

«Заперечення» - є частиною хвороби «залежність». Боротися з запереченням дуже складно так як систему оборони, можна зруйнувати тільки зсередини, зовні це зробити просто неможливо. Заперечення відступає з визнанням свого заперечення (активна позиція). Ви визнаєте або допускаєте (цього достатньо) своє заперечення і тоді одужання можливе. Хочеться сказати про те що перший крок до одужання - це визнання своєї хвороби, а також визнання свого безсилля перед хворобою. Також важливий аспект в лікуванні наркоманії розуміння того що одному неможливо впорається з хворобою «залежність». Необхідно розуміти, що починаючи лікування, ми стикаємося з придбаним за довгі роки вживання «залежним мисленням» наркомана і звісно за короткий період часу неможливо змінити мислення і відновити всі 4-и сфери життя, тобто, ПСИХО, СОЦІО, і ДУХОВНО. Тому лікування даної хвороби як правило займає тривалий термін. Посудіть самі, що б до залежної людини прийшла розсудливість, необхідна повна хімічна чистота мінімум від 60-ти до 90-та днів.

Повна хімічна чистота, мається на увазі утримання від будь-яких ПАР, тобто алкоголь, наркотики, нікотин, кофеїн енергетичні напої і так далі. Іншими словами після 2-х, 3-х місяців тверезості раніше залежна людина починає усвідомлювати глибину і серйозність проблеми в якій вона опинилася.

Лікування наркозалежності

У лікуванні наркозалежності для позитивного результату недостатньо надавати допомогу тільки вживаючій людині, важливо паралельно надавати допомогу також близьким і рідним залежної людини, так часто ці люди «співзалежні» з проблемним членом сім'ї. Як відомо що, «співзалежність» також є хворобою. Тому в процесі лікування, у компетентних організаціях що займаються реабілітацією залежних людей, допомогу надають і залежним і співзалежних людям.

На завершення хочеться згадати про те що кинути вживати наркотики - це не проблема, проблема не почати їх вживати знову, але цього можна досягти тільки маючи здоровий, тверезий розум і змінене мислення. Також лікування наркоманії - це кропітка праця і тривалий процес роботи над собою.

4.6825396825397 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.68 (126 Votes)