Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Хімічна залежністьХімічна залежність - захворювання, хронічне і прогресуюче, що приводить до летального результату. Тому якщо не почати видужувати, не пригальмувати розвиток хвороби, то в підсумку вона призведе до смерті.

Статистика свідчить про те, що за останні десять років ситуація з наркотизацією і алкоголізацією погіршилася, як в нашій країні, так і в усьому світі.

Про хімічну залежність

Після того, як людина перестає вживати, хвороба ще довго нагадує про себе. Суспільство вішає на неї свій ярлик, який не поспішає знімати - наркоман, злочинець, «колишніх не буває» і т.д. Зіткнувшись з подібного роду проблемами залежна людина, довго не може знайти роботу, влаштується в житті, створити сім'ю. Така ситуація дуже часто стає причиною зриву і повернення до колишнього, більш звичного способу життя.

Людина, яка страждає хімічною залежністю зможе залишатися тверезою лише в тому випадку, якщо виключить зі свого життя будь-які види алкоголю і наркотиків. Якщо хтось думає, що «від однієї чарки нічого не трапиться», або "тільки один келих шампанського на Новий Рік і все більше пити не буду", то він помиляється.

Це частина картини хвороби - втрата контролю над вживанням, неможливість зупинитися. Єдиний спосіб уникнути зриву - це не допустити першої чарки (дози.) Це одне з базових правил, яких дотримуються анонімні алкоголіки і наркомани - люди, що працюють за програмою «12 кроків» і багато років зберігають тверезість.

Оскільки я пройшов реабілітацію і знаю що це таке, то деякі мої знайомі мене запитують, а як жити далі після цього? Що робити? Як встояти і не зірватися знову? Ось про це я і хотів поговорити.

Взагалі, реабілітація це дуже класний час! Скрізь вона триває по різному (у мене тривала 6 місяців). І якщо для вас цей термін здається дуже довгим, то я вам скажу, що пролітає взагалі непомітно. Це дуже цікавий період твого життя. Багато людей починають тут працювати вперше в житті (хоча їм по 30-40 років). До цього вони ніколи не працювали, так як або просиділи більшу частину свого життя у в'язниці, або у Мами з Папою на шиї, або все життя крав, хто бухав, хто коловся ... Реабілітація дає хороший поштовх для подальшої тверезого життя. Люди за цей час вчаться жити тверезо, причому навчаються в такому ж тверезому колективі, де немає навіть мату! Деякі залишаються і починають там допомагати людям, новеньким, таким же як і сам був колись, тільки тепер вони допомагають цим людям в якості волонтера, проходять стажування. Це чудовий час, повірте! Найважче після реабілітації - це встояти, не зірватися і не повернутися до колишнього життя!

Як уникнути зриву після реабілітації

  • намагайтеся менше спілкуватися зі старими друзями, які можуть вас збити з пантелику;
  • не перебувати в колі п'ючих або вживаючих наркотики людей;
  • більше проводити час з тими людьми, які теж пройшли реабілітацію;
  • відвідуйте церкву і Бог вам обов'язково допоможе встояти;
  • намагайтеся не залишатися наодинці з самим собою і своїми думками.

І якщо ти полюбив нове своє життя, новий свій стан, полюбив Господа Бога за те, що Він позбавив і звільнив тебе від усіх залежностей, дав тобі порятунок і шанс почати жити заново, по новому, то тоді у тебе все вийде !!!

Так що, у кого є близькі люди, хто потребує свободи, хто хоче жити тверезо, не бійтеся, а відправляйте їх в реабілітаційні центри.

Для допомоги в фізичних наслідків можна звернутися до лікаря-нарколога, а після поліпшення самопочуття необхідно починати працювати про реабілітаційній програмі, такій, як програма «12 кроків».

Хімічна залежність - хвороба хронічна, не буває колишніх алкоголіків і колишніх наркоманів. Період ремісії може тривати десятиліттями, але це період ремісії, а не повного одужання. Але це не означає, що життя скінчилося і більше не має сенсу. Хімічно залежна людина може благополучно жити десятиліттями, але для цього треба не забувати про свою хворобу і дотримуватися всіх правил.

І будь-хто може почати будувати нове життя, в якому є місце здоровим відносинам, яскравим переживанням, хорошому фізичному і психологічному самопочуттю і немає місця алкоголю, наркотикам або азартним іграм.

4.5079365079365 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.51 (126 Votes)