Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування наркоманії всіх видів

Або як виявити наркомана?

Що робити коли не знаєш що робити? У багатьох батьків виникають підозри, і сумніви щодо тверезості своєї дитини, але як дізнатися?

"..... Підкажіть мені, що робити. Мій син, за останній рік, сильно змінився, став замкнутим, додому приходить, майже не розмовляє зі мною. В очі не дивиться, пробігає швидко в кімнату і сидить там. Одного разу я помітила , що він прийшов не тверезий, а алкоголем не пахне, придивляюся до рук, але і проколів немає. Бачу, що що щось відбувається, але не знаю що. Може він наркоман? Підкажіть, будь ласка, що мені робити в цій ситуації ..... "

Такі питання дуже часто зустрічаються від батьків в листах і телефонних консультаціях. Ми постараємося вам розповісти про те, які наркотики бувають, як вони діють, і що відбувається з людиною, після того, як він починає їх вживати.

Які бувають наркотики і як вони діють на людину

- "прості" наркотики

Почну з найпростіших, про які говорять, що вони нешкідливі (не вірте цьому, нешкідливих наркотиків не буває, вони всі викликають залежність), це марихуана, гашиш, курильні суміші. (Слова синоніми: план, анаша, драп, трава, зелень, дурь, Марьіванна, солома, кріп, джа, ґандж, ганджубас).

Дуже часто підлітки починають саме з таких видів наркотиків, починаючи від раза в тиждень і періодично збільшуючи дозу і частоту застосування, доходить до щоденного куріння (зустрічаються випадки, коли "травичка" замінюює звичайні сигарети).

Ефект, який виробляють ці наркотики полягає в тому, що хлопці починають сміятися над всякою нісенітницею, яка для звичайної людини нічого не означає, і часто цей сміх істеричний. Коли ейфорія трохи відходить, у людини з'являється відчуття сильного голоду. Зазвичай, прийшовши додому, споживач "накидається на холодильник", і може з'їсти нереально багато, особливо сладкого.Також дуже багато п'є рідини, тому що знижується слиновиділення і людину дуже сушить. При цьому очі "накуреної" людини червоні, з розширеними зіницями, реакція загальмована, перепади настрою

Якщо ви помацаєте його пульс, він буде прискорений (норма - 60-80 ударів в хвилину). При диханні з рота може пахнути солодкуватим, нетютюновим куривом. Через пару місяців: погіршується пам'ять, з'являється покашлювання, починаються часті застуди.

При курінні "травички" зустрічаються і передозування, хоча і рідко. Зазвичай такий стан супроводжується блювотою і галюцинаціями. Звикання до таких видів наркотиків відбувається повільніше, ніж до інших. Але "травичка" являє небезпеку тим, що вона стирає межі страху перед будь-якими іншими наркотиками, і якщо людина боялася шприців, то покуривши, такий страх зникає. І, відповідно, всі безросудні вчинки відбуваються з цієї ж причини (хуліганства, крадіжки, спрага легких грошей, перший сексуальний досвід, бійки і.т.д.).

- "важкі" наркотики

Тепер перейдемо до виду наркотиків, які називаються "важкими", вони поділяються на швидкі (психотропні речовини), і повільні (з розряду опіумних наркотиків).

- "повільні" наркотичні засоби

Почнемо з повільних. У їх групу входять такі наркотики як: героїн, макова соломка (ширка), метадон. Так само сюди можна віднести лікарські препарати, які містять в своєму складі кодеїн, це можуть бути як таблетки, так і різні сиропи, які без рецепта можна придбати в будь-якій аптеці. Є так само препарати, які застосовуються в лікуванні онкології (трамал, трамадол), дістати їх трохи складніше, але можливо.

Всі ці препарати і наркотичні речовини швидко викликають хімічну залежність, практично через 4-5 прийомів.

Навіть якщо людина спочатку вживає два рази на місяць, то мине небагато часу, і це перетвориться в щоденне вживання. Всі вище перераховані види наркотичних речовин викликають "ломки" - це больові відчуття в усьому тілі, ломить ноги, руки (відчуття, ніби викручує), болять всі внутрішні органи, нежить, сильно сльозяться очі, може бути блювота, сильні болі в області попереку, присутнє сильне чхання. Ці симптоми дуже схожі на ознаки застуди, може навіть бути невелика температура. Але всі ці симптоми проходять моментально, варто тільки вколотися або прийняти будь-якої препарат.

Ломки можуть тривати від трьох днів до трьох тижнів, в залежності від дози, і тривалості вживання. Як можна обчислити, чи вживає ваш родич наркотичні речовини? По-перше, це самопочуття, якщо з ранку може бути присутні нежить, слабкість, чхання, сльозяться очі, дратівливість, апатія до всього того, що відбувається. Але якщо вдень або ввечері вийшло вжити, то всі ці симптоми змінюються хорошим настроєм, самопочуттям.

Постійний характерний свербіж обличчя і носа супроводжується "почухіваням". Обличчя приймає "землистий" колір. Залежний швидко худне. Очі, при цьому, стають "як скляні", зіниці звужені, з сірникову головку або ще менше. Зараз наркозалежні придумали, як розширити зіниці, можна намазати очі спеціальними свічками або закапати краплями, і зіниці розширюються. Але якщо подивитися на світло, зіниці не звужуються, залишаються такими ж, і при цьому, очі усе одно скляні.

Якщо залежній людині не вдалося вжити, то вона залишається "на кумарі" -це поняття наркоманів, то вночі буде безсоння, сильне потовиділення з неприємним запахом, і перераховані вище симптоми. Якщо наркоман вжив і прийшов додому ... Зверніть увагу на його поведінку, рухи можуть бути уповільненими, він на ходу може "засипати", або присівши на диван, він як би буде засипати, періодично прокинувшись і продовжуючи розмову. Може споживати велику кількість води, так як дуже сильно хочеться пити, голос стає з хриплуватістю, розмова уповільнена, багато курить і при цьому теж як "засинає", такі моменти називаються "встромляє, закипає". Теж може бути блювота, особливо після того як поїсть або багато вип'є води. Може несподівано почати робити прибирання або прання, домашні справи.

- психотропні наркотики або "швидкі" наркотики

Тепер перейдемо до психотропних речовин, або, іншими словами, "швидкостям". До таких видів наркотиків відносяться амфетамін, метамфетамін, кокаїн, первітин (гвинт), солі, є види таблеток, таких як екстазі і.т.д.

Як можна визначити, чи вживає людина психотропи? Тут важливо зауважити, що ці види наркотиків дуже сильно впливають на психіку, від їх вживання так само швидко формується залежність, тільки немає фізичних "ломок". Споживач таких наркотиків може не спати цілодобово, постійно щось робить, постійно в русі. Раніше такі наркотики вживали перед походом на дискотеку, так як, вони надавали сил, людина могла протанцювати всю ніч, без зупинки. Коли баловство переростає в залежність, споживач може знайти собі заняття і сидіти над ним годинами, а то і цілу добу, наприклад, малювання, прибирання квартири може перетворитися в цілий ремонт, і.т.д. Характерні ознаки-це сильно розширена зіниця, майже на повні очі, що не реагує на світло, не звужується. Змінюється міміка обличчя, зазвичай це помітно по щелепі, створюється враження що людина або постійно жує, або водить щелепою в різні боки. Так ж, перебуваючи під дією наркотиків, у людини присутня сильна дерматоманія (іншими словами, вона постійно щось колупає у себе на обличчі, руках, та й взагалі на всьому тілі). У споживачів такого виду наркотиків присутня манія переслідування, параноя, галюцинації. Іноді створюється враження, що людина зійшла з розуму.

Наведу приклад з життя дівчини. Вона потрапила в притон, в якому було дуже багато тарганів. Провела там деякий час, просто потрібно було спокійно вколотися. Прийшовши додому, у неї з'явилася параноя, що вдома у неї теж повно тарганів, і вона почала їх труїти дихлофосом. Батьки були в шоці від її поведінки, а вона доводила їм що у них в квартирі таргани. Після чергового "марафону" - так називається час, скільки діб людина вживав і не спав (приклад: я марафонив цілий тиждень-це значить що він вживав цілий тиждень, був в русі, не спав.), споживач відсипається, може проспати добу і більше. Як сказано вище, психотропні речовини сильно впливають на психіку, і дуже часто, якщо вчасно не зупинити цей кошмар, молоді люди поподают в психіатричні лікарні, з різними діагнозами, психічні розлади, шизофренії, нервові зриви, важкі депресії, манії преследованія.І що дуже сумно, багато хто не може повернутися до повноцінного життя, так і залишаються в стінах лікарень, або перетворюються в "рослини", за якими доглядають батьки.

Якщо ви помічаєте якісь ознаки у ваших родичів, терміново звертайтеся за допомогою. Зараз існують різного роду тести, але вони не дають 100% результати. Точно може показати тільки аналіз крові, що проводиться в спеціальних лабораторіях. Але не кожен залежний погодиться робити такий аналіз. Тому, телефонуйте і консультуйтеся з тими, хто знає про хімічну залежність не з чуток.

Лікування наркоманії після виявлення наркозалежності

P.S. Чим раніше ви зможете виявити і розпізнати проблему тим раніше можна її виправити - почавши лікування наркоманії. І тим менше буде негативних наслідків для організму і здоров'я як самого залежного, так і вашого.

Проблема батьків в тому, що вони не хочуть вірити навіть коли мають підозри. Простіше вірити у всяку нісенітницю і дозволяти себе обманювати, ніж визнати що твій син наркоман. Ми закликаємо вас не боятися, вірити, що вихід є. Лікування наркоманії можливо. Це можемо підтвердити ми і наші родичі. (Всього понад 5000 чол. Мають стабільну тверезість від 1 року і до 8 років).

Телефонуйте наші психологи та консультанти завжди раді вас вислухати і дати консультацію з будь-якого цікавого для вас питання.

4.5340909090909 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.53 (132 Votes)