Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Примусове лікування наркоманіїЗвичайно займається! Де ви бачили наркозалежного або алкозалежного який з величезним бажанням кидає вживати наркотик або алкоголь ?! Таких хлопців один на мільйон. До речі кажучи, з тими хто приїхав на реабілітацію з величезним бажанням видужувати проблем набагато більше, так як з часом вони досить швидко приходять до переконання, що раз вони такі герої змогли приїхати самі і прийняти таке рішення, то значить вони впораються самі і без реабілітації.

- Що вважається примусовим лікуванням наркоманії?

Для початку я б хотіла процитувати, то, що про це говорить програма центру:

«Добровільна згода участі пацієнтів в реабілітаційному процесі передбачає наявність письмової згоди або договору підписаного під час вступу до центр.

Як правило, добровільною згодою на лікування і реабілітацію передує цілий ряд життєвих ситуацій, різних форм впливу на пацієнтів, які, змінюючи їх мотивацію, фактично змушують звернутися за допомогою. Цими факторами може бути сім'я, адміністрація за місцем роботи, правоохоронні органи, особистісні психогенні причини, пов'язані з важкими наслідками залежності від психоактивних речовин або алкоголю, безвихідність, страх та ін. Тому, абсолютно справедливо існує розуміння, що найчастіше спочатку на предреабілітаціонному періоді «згоду» на участь у програмі відновлення має добровільно-примусовий характер з переважанням його примусової складової. Але по мірі відновлення, коли духовні орієнтири все більше зміцнюються в світогляді і призводять до зміни мотивів на відмову від вживання починає переважати добровільна згода. Доводиться констатувати, що лікування та реабілітація не обов'язково повинні бути добровільними для того, щоб залишатися ефективними ».

Тобто, примусовим лікування наркоманії вважається тоді, коли рішення про проходження реабілітації йому нав'язується. У багатьох хлопців рішення лікуватися не приходить, так як їм зручно вживати. Батьки за нього вчаться в університеті, дають гроші, вирішують проблеми з міліцією - навіщо йому кидати? Такий наркоман або алкоголік не відчуває наслідків вживання і не бачить проблему. Тоді зазвичай рішення про реабілітацію приймається батьками. Деякі мами і тата вирішуються вигнати своїх дітей з дому, бо впевнені що це єдиний шанс.

Коли чадо приходить на поріг дому - рідні забороняють увійти, не дають ні грошей, ні їжі і кажуть: «Я тебе сильно люблю, саме тому так з тобою звертаюся. На мою підтримку можеш розраховувати, коли станеш на шлях одужання. Додому пущу тільки після проходження курсу реабілітації ». Таку поведінку батьків ми називаємо жорсткою позицією, іншими словами - вміння говорити немає. У такому випадку лікування буде нести добровільно-примусовий характер. Звичайно залежний може злитися і ображатися, так як йому вже неможливо маніпулювати рідними, але з часом психологи центру допомагають зрозуміти і пробачити близьких і відновити відносини.

На мій погляд, краще вибрати примусове лікування наркоманії - чим допустити смерть своєї дитини від наркотиків. Щоб правильно поводитися при такій мотивації, необхідно спілкуватися з психологом центру, адже для кожного випадку потрібен свій особливий підхід, кожен наркоман індивідуальність. Одного можна вигнати з дому, іншому необхідно просто позбавити кишенькових грошей ... Одне можна сказати беззастережно, що при небажанні лікуватись не варто обіцяти купити машину або комп'ютер при проходженні реабілітації. Така мотивація не є вихід для залежного, це не може стати добровільно-примусовим лікуванням наркоманії, в даному випадки ваша дитина продовжує вами маніпулювати, а ви продовжуєте обманюватися так як правді в очі дивитися не бажаєте. Обіцянка заохотити за лікування замість, того, щоб залежний прийняв відповідальність за своє життя і з болем змирився, не зможе нічого змінити.

- Лікування від наркоманії несе в собі примусовий характер на певних етапах лікування.

Якщо навіть ваша дитина один з мільйона і зважився на лікування сам, то обов'язково прийде момент коли лікуватися йому набридне і він буде маніпулювати вами, звинувачувати консультантів, умови, доводити вам, що до нього тут несправедливі - все тільки для того, щоб повернутися додому передчасно. Кризи в тверезості проходяться залежним кожен третій місяць. До року тверезості подолати кризу дуже важко. Зірватися настільки легко, що це можливо зробити зовсім несвідомо. Після року тверезості зрив - це прийняте рішення. Тому ми радимо залишатися при центрі рік. Пів року реабілітація, далі пів року ресоціалізація. І якщо на різних періодах одужання залежний стикається з кризою і хоче додому - добровільне лікування тимчасово переходить в добровільно-примусове. Додому відразу не відпускають і всім персоналом центру ми намагаємося переконати пацієнта залишитися, що у нас безсумнівно виходить, і пацієнт вже через пару тижнів одужує з бажанням і вдячністю, що не дали зірватися.

- Чи є сенс лікуватися примусово?

Таке питання рівноцінний іншого питання: чи є сенс жити? Звичайно є. Навіть якщо немає бажання кардинально змінюватися, є інтерес до досвіду інших і до програми. Рано чи пізно залежний розуміє, що тут він не випадково і не дарма.

Зверніть увагу, що займати жорстку позицію необхідно мудро, то що спрацювало в одному випадку може не принести позитивного результату в вашому. Кожен випадок індивідуальний. Наші психологи завжди раді вам допомогти у вашій ситуації, і підкаже як правильно мотивувати саме вашої дитини. Телефонуйте !!!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)