Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Примусове лікування наркоманії і алкоголізмуЗа статистикою найбільша кількість скарг і заяв, про необхідність примусового лікування наркоманів і алкоголіків надходить з таких міст як: Київ, Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Кривий Ріг, Запоріжжя, Миколаїв, менше з Луганська і Криму.

Не дивлячись на меншу кількість скарг проблема необхідності примусового лікування наркозалежних та алкозалежних людей, стоїть дуже гостро по всій території України.

Примусове лікування наркозалежних та алкозалежних на прикладі

Як приклад розглянемо лист Оксани з м. Суми:

... моєму синові 29 років, він вживає наркотики з 17 років, за цей час ми перепробували все, і кодували і підшивали, і шепотіли над ним, і молилися, і в лікарні проходили детокс не один раз. Два рази сидів за наркотики. Коли повернувся після чергової відсидки, як з ланцюга зірвався з дому все виносить, мені загрожує, постійно в несамовитому стані я вже не знаю що й робити. Зверталася в міліцію, так вони раз приїхали подивилися і кажуть, що це наші сімейні проблеми. Тепер дзвоню, навіть не приїжджають мовляв розбирайтеся самі. ...

Відповідають юристи:

Необхідно звернутися до дільничного інспектора міліції, того району, в якому Ви проживаєте, або, у разі відмови про сприяння, до безпосереднього начальника дільничного інспектора міліції, який знаходиться в районному управлінні міліції, з проханням вирішити питання про направлення клопотання до суду про примусове лікування сина ( дочки). Згідно ч.ч. 1, 2 статті 16 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та зловживанню ними» №62 / 95-ВР від 15.02.1995 року, особа, яка визнана хворою на наркоманію, але ухиляється від добровільного лікування або продовжує після лікування вживати наркотичні засоби без призначення лікаря, і щодо якого в зв'язку з його небезпечною поведінкою до органів внутрішніх справ або прокуратури звернулися близькі родичі чи інші особи, за рішенням суду може бути направлено на лікування від наркоманії до спеціалізованого лікувального закладу органів охорони здоров'я.

Спеціалізовані лікувальні і лікувально-виховні заклади для неповнолітніх визначаються Міністерством охорони здоров'я України.

Не підлягають направленню на примусове лікування наркоманії і алкоголізму особи, які страждають на тяжкі психічні розлади або іншу тяжку хворобу, що перешкоджає перебуванню в таких закладах, так само інваліди I і II груп, вагітні жінки і матері, які мають дітей, а також чоловіки віком понад 60 років і жінки віком понад 55 років.

При цьому, згідно зі ст. 20 цього ж закону, за особами, які перебувають в спец. лікувальних закладах, зберігається право на житло за місцем їх постійного проживання протягом усього часу перебування в лікарнях.

Вся проблема полягає в тому, що спец. лікувальні заклади це виправні колонії посиленого або суворого режиму. А туди садити своїх дітей, хоч і наркозалежних батьки не хочуть, адже це тільки на папері "виправний заклад", а по суті не чого там не змінюється і не хто не виправляється. Як висновок можна сказати, що примусового лікування наркоманії і алкоголізму як дієвого методу боротьби наркотичною та алкоголльною залежністю немає.

Примусове лікування наркоманії: кризова мотивація

Існують методи так званої добровільно примусової реабілітації (або добровільно примусових заходів медичного характеру). Сутність і основа цього методу полягає в кризовій мотивації. Т. е. Залежна людина приходить до усвідомлення того, що іншого вибору у нього немає. Це цілий процес і до нього спільними зусиллями всієї родини йдуть як правило не один місяць. Більш докладно про кризову мотивацію можна дізнатися у наших психологів.

4.3203125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.32 (128 Votes)