Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування жіночого алкоголізму

Напевно не раз всі ми чули про те, що жіночий алкоголізм невиліковний і що він набагато страшніше, ніж наркотична залежність або чоловічий алкоголізм.

У чому ж власне кажучи полягає вся складність?

Існує ряд факторів, які необхідно врахувати, щоб лікування жіночого алкоголізму було ефективним.


  1. Визнання проблеми лікування жіночого алкоголізму
  2. Чим старше вік, тим складніше залежність
  3. Проблема самореалізації
  4. Проблема доступності алкоголю
  5. П'ють усі
  6. Психологічні проблеми
  7. Коли все занадто добре
  8. Негативний приклад сім'ї

1. Визнання проблеми лікування жіночого алкоголізму

В основі реабілітаційної програми нашого центру лежить програма 12 кроків. Одужання полягає в тому, що залежний поетапно працює над собою, опрацьовує кожен крок, чує зворотний зв'язок тверезого суспільства. Найголовніше - це визнати своє безсилля перед проблемою. Саме про це говорить перший крок програми:

Ми визнали, що ми безсилі перед залежністю, визнали, що житті наші стали некерованими.

Без визнання залежності (алкогольної, наркотичної будь-який інший) людина ніколи не зрозуміє, що їй потрібна допомога. Коли залежна людина бачить за наслідками свого вживання, що вона періодично стає некерованою і навряд чи хто-небудь може назвати її адекватною - вона розуміє, що розібратися самій в усьому цьому неможливо.

Для жінки що вживає алкоголь - це велика складність визнати, що вона потребує допомоги і підтримки і що самостійно жити і приймати рішення їй не треба. Зазвичай, група 12-ти кроків починається з вітання, де кожен говорить про свої переживання, почуття і. т.д. Але представлятися на групі потрібно не тільки по імені, а потрібно назвати ще й свою проблему.

наприклад: «Привіт мене звуть Маша, 34 роки, я з міста Київ, алкоголічка».

Алкоголік рідко може назвати себе алкоголіком, він швидше за все говорить, що зловживає алкоголем або ж говорить саме слово «алкоголь» (Привіт, мене звуть Віталік, 23 роки, місто Харків, алкоголь). І навіть сама виражена алкоголічка, називає себе саме так дуже рідко, а якщо і говорить про це, то з такою жалістю до себе, що поплакати навіть не проблема. Якщо важко визнати проблему, то неможливо прийняти і допомогу!

- Чому так відбувається?

Коли ми в під'їзді знаходимо шприци - нас кидає в жар: «Це скрізь і всюди. Хтось в моєму будинку наркоман. Це ж СНІД, гепатит і все інше, а якщо маленька дитина гратиметься, знайде шприц, візьме в руки, і не дай Бог поранитися? !!! Він же може заразитися! »Наркомани викликають жах.

Коли ми бачимо жінку з бодуна, або з пляшкою пива ми хіба також негативно налаштовані ?!

Алкоголізм більш прийнятний суспільством, хоча ця залежність також руйнує особистість.

Алкоголь доступний, за нього так не б'ють і не ображають, з міліцією проблем немає. Ні наслідків - значить, немає проблем.

- алкоголізм не упокорює людину

Жінка алкоголік вкрай рідко бачить наслідки надмірного вживання алкоголю. Самооцінка алкоголічки не так падає як наприклад у наркомана. Їй здається такі усі, вона впоратися сама,. Жінка визнає проблему залежності набагато гірше. Їй дуже соромно бути собою і вона буде всім показувати яка вона мати, яка господиня, яка відмінниця, а насправді не може визнати, що їй треба мінятися.

Зламати таке неприйняття правди можна тільки кажучи людині правду з боку. Так іноді це неприємно. Моторошний стан, коли тебе хтось зустрічає з перегаром, та ще й з фінгалом. Але моторошно, коли ми закриваємо на це очі і говоримо: «Буває». Людина думає, що такі всі. Але якщо присоромити, звернути увагу на зовнішній вигляд, запитати про що така людина думає, то залежний збагне, що таким його не приймають і не цінують, а значить потрібно манятся.

2. Чим старше вік, тим складніша алкогольна залежність

Ми всі звикаємо до свого ритму і способу життя. Якщо літню людину змусити переїхати для нього буде це величезним стресом, якщо дамі у віці говорити про її недоліки вона навряд чи захоче когось слухати, адже вона досвідченіша ніж інщі. У таких випадках, на моєму досвіді роботи в центрі, потрібно радіти кожній ремісії (в не вживанні). Навряд чи людина зможе не повернуться до вживання, швидше за все залежний буде періодично зриватися, потім відновлюватися, але змінити щось в собі не вирішиться.

3. Самореалізація

Для людини важливо бути реалізованою, зайнятою, затребуваною. Для жінки залежної від алкоголю існує одне правило: «Не можна розслаблятися». Видужуючі алкоголіки повинні постійно бути при справі, і при тій справі яке рухає їх вперед, дає можливість реалізуватися, ставить перед нею цілі і завдання, це така справа, яка повинна їх захоплювати і захоплювати. Найчастіше це діяльність в організації. Тут діє принцип: «Допомагаючи іншим - ти допомагаєш собі».

Для жінки завжди найголовнішим обов'язком вважалася сім'я і діти. Іноді вона так загострює між кухнею і пранням, що місця для самореалізації майже немає. І тоді вона задає собі цілком логічне запитання: «А навіщо мені це все треба? Адже в цьому немає сенсу. Кожен день одне й теж".

4. Алкоголь завжди доступний

Жінка, яка схильна до алкогольної залежності, зіткнувшись з проблемами і труднощами, буде шукати легкого шляху. Іноді цей шлях лежить через магазин. Можна просто закритися вдома і поїсти. Але заходячи в магазин, вона бачить весь необхідний асортимент для виправлення стану, і всі проблеми відходять на другий план.

Тому для жінки алкоголічки, існує рекомендація постійно триматися тверезого суспільства. Відчуває вона, що важко їй, дзвонить подрузі, що теж одужує - і та її підтримає і не дасть зірватися.

5. П'ють всі

Жінка алкоголік не може дозволити собі випити навіть на свята, бо трохи вона не вміє. Допустить чарку - прокинеться через місяць в бобику. А насправді так хочеться бути як всі нормальні білі люди. П'ють всі. У нашій країні алкогольна залежність набрала таких обертів, що завжди можна виправдатися що він такий же як і всі, тільки комусь щастить краще.

Так само потрібно пам'ятати, що всі залежності взаємопов'язані між собою: харчова залежність, куріння, наркоманія, алкоголь, азартні ігри, трудоголізм і т.д.

6. Психологічні проблеми

Алкоголь добре розкріпачує в спілкуванні, поведінці, в сексуальних відносинах. Жінки набагато частіше страждають від ряду комплексів і тому частіше вдаються до допоміжних речовин для розкріпачення. Наприклад: всі жінки замислюються про свій зовнішній вигляд, навіть не просто замислюються, а вони просто змушені стежить за нігтями, волоссям, фігурою, одягу. А якщо у тебе немає грошей на манікюр або на одяг, то є простий вихід - напитися. І товариська така, і плювати, що немає манікюру. Багато стали повіями через те що мають комплекс не повноцінності. Вона вважає себе не потрібною і непривабливою, а тут її беруть ще й платять - отже, вона хороша. Також для жінки важлива фігура. Коли п'єш - їси мало, слідчо худнеш. Також коли куриш або приймаєш алкоголь. Коли дівчина з низькою самооцінкою дивиться телевізор і бачить худих і струнких вона дуже засмучується, що не така - шукає вихід.

Алкоголь - це просто і дешево. Деякі дами, бачачи в дзеркалі, що трохи поправилися в ремісії (в не вживанні), хочуть виправити становище миттєвим зривом. Просто для того щоб схуднути. Іншим потрібно випити, щоб не втрачати свідомість при вигляді симпатичних хлопців або просто не мовчати.

7.Проблемма - коли все дуже добре

Успіх теж веде до вживання. Гроші, влада змінюють будь-яку людину. Здається, що ти можеш підкорити собі все, і навіть те, що іншим не під силу можеш ти. «Я можу робити все що захочу». Тільки з часом жінка хоче одного і того ж - напитися.

8. Негативний приклад сім'ї

Якщо жінка виросла в сім'ї де є хоча б одна залежна людина - вона завжди буде схильна до цього. Ми успадкуємо поведінку своїх батьків навіть тоді, коли знаємо, що так робити не добре. «Я знаю, що кричати на чоловіка погано, але не знаю як інакше спілкуватися. Моя мама постійно кричала на батька, але мені це не подобається. Я дивлюся, що я стала так схожа на матір, але цього боялася все життя. Я просто не знаю, як потрібно спілкуватися ». Вона не бачила нормального прикладу, немає досвіду як це «нормально», на емоціях вона чинить так, як їй звичніше.

У реабілітаційний центрі найчастіше надходять ті дівчата, жінки, які мають як алкогольну, так і наркотичну залежності. Алкоголічки за допомогою не звертаються. За 6 років моєї роботи в центрі був тільки один такий випадок, і то швидше з того, що їй не було куди йти. Багато що залежить від рідних і близьких людей, але оскільки п'ють в основному всі, простіше закрити очі і не визнати, що твоїй близькій людині потрібно йти в центр реабілітації.

Алкоголіки частіше працюють, ніж наркомани. Тому, якщо жінка п'є і працює, то навряд чи наше суспільство скаже, що вона алкоголічка, можемо ласкаво сказати за спиною: «Ця полюбляє випити». Вона теж про себе не скаже поганого.

Працівник реабілітаційного центру

в статті на головну

Читати також:

4.8387096774194 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.84 (124 Votes)