Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Залежність - Лікування залежності в центрі

тема: Про лікування наркотичної залежності та про перші важливі кроки для ефективного лікування

Шлях лікування залежного важкий і тернистий, так як, необхідно допомогти людині не тільки фізично а й психологічно.

Останнім часом ми живемо в дуже насиченому світі всюди і по всюди нам пропонують різні товари та послуги, безліч розваг, тільки бери і плати. Вся реклама націлена на те, щоб ми відчували себе в чомусь неповноцінними і в слідстві намагалися, як можна більше купувати товарів і послуг, щоб позбутися від цієї уявної "неповноцінності".

Людині ж залежній важко залишатися в тверезості, коли йому з усіх боків рекомендують зняти стрес або розслабитися за допомогою тютюну чи алкоголю.

Мало хто знає, що приймавшому раніше наркотики, не тільки бажано, але й рекомендовано не курити і не вживати алкоголь. Так як механізми залежності одні і ті ж, про що і говорять багато наркологів. Людина спочатку починає курити, пити потім і знову повернення до наркотичної залежності.

Лікування наркотичної залежності

Цікавим є той факт, що залежна людина, НІКОЛИ НЕ ВВАЖАЄ СЕБЕ ЗАЛЕЖНОЮ.

Перший крок на шляху до лікування залежності, як від алкогольної так і наркотичної є ВИЗНАННЯ себе залежним. Людина лише "досягнув дна", може зрозуміти всю глибину своєї проблеми і довіритися професіоналам. Існують часті випадки, коли людина усвідомивши себе залежною, силою своєї волі і з додатком всіх зусиль позбувалася cвоей залежності, інші ж люди, найчастіше, потребують допомоги фахівців.

Прийнято вважати такі основні кроки на шляху лікування залежності:

  • визнання себе залежним і усвідомлення потреби в допомозі з боку
  • власне сам курс реабілітації (є різні програми реабілітації, скажімо одна з них програма 12 кроків)
  • ресоціалізація (відновлення залежного в суспільстві)

Доречно буде сказати, що допомога рідних, близьких залежного, вкрай необхідна людині, що пройшла курс реабілітації.

Існує статистика, яка говорить, що більше 70% відсотків зривів після реабілітації відбувається з вини родичів. Для цього в більшості реабілітаційних цетрів існують групи співзалежності. Де близькі залежного від наркотиків отримують професійну підтримку та цінні поради як вести себе в цій вкрай складній ситуації.

Наркотична залежність виліковна, потрібно лише правильно реагувати на обставини і не враховувати негожим звертатися до фахівців.

Будьте здорові!

волонтер реабілітаційного центру

Читати також:

4.4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.40 (130 Votes)