Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Співзалежність

тема: про співзалежність, що таке співзалежність і як її подолати.

Співзалежність - це психо-фізичний стан здорової людини, яка знаходиться в близьких відносинах з залежним (наркозалежним, алкозалежним), отже здорова людина стає співзалежною, тобто залежною разом з хворим.

Співзалежною називають ту людину, яка знаходиться в близьких відносинах з залежним. Найчастіше - це мами, тата, дівчини, хлопці дружини, чоловіки і т.д. Звичайно, коли ти живеш і постійно спілкуєшся з тим, хто приходить додому нетверезий, краде гроші, звинувачує інших, розмовляє на підвищених тонах .... ти не можеш залишатися байдужим, спокійним і врівноваженим (вільно мимоволі стаєш співзалежним).

Говорячи іншими словами, співзалежних називаються ті, хто знаходяться під впливом алкоголю і наркотиків, не вживаючи їх.

Родичі залежного страждають завжди не менш, а то і більше самого залежного. Почуття, які переживають залежні і співзалежні однакові - це сором, страх, почуття провини, ненависть, самобичування, почуття відкинутості і самотності. І найголовніше - співзалежність дуже складно визнати.

Лікування співзалежностіНебезпека співзалежностіПодолання співзалежності

Наркоман часом говорить, навіть з гордістю, що він наркоман. Алкоголік гірше, боїться свого діагнозу. Співзалежні ж батьки часто кажуть, що проблема у інших: у сина, чоловіка, тільки не у них самих. З досвіду спілкування з такими людьми ми прокоментуємо найбільш часто задані ними питання: «Один - курить дурницю, лається матом, водить повій в будинок; другий - бухає, а мені лікуватися? Так я свята! Їх годую, одягаю, прибираю за ними, і мені лікуватися ??? »Жінку зрозуміти можна, але якщо вона не звернеться за допомогою - її сім'ї ніщо не допоможе.

Співзалежність як причина зриву

Насправді, 70% зриву (навіть, після тривалої реабілітації залежних) відбувається з вини їх батьків, близьких. Співзалежним потрібно зрозуміти: від чого їм в своїй поведінці потрібно позбутися, що можна зробити, щоб допомогти, навчитися жити для себе і радіти життю в будь-яких його проявах. Існує маса неправдивих уявлень про співзалежність, від яких слід відмовитися.

Групи співзалежності в Рецені - рішення співзалежності

Коли батьки віддають сина або дочку на реабілітацію в реабілітаційний центр перше логічне запитання, яке вони ставлять - це: «Як нам з ним спілкуватися?» Або «Про що з нею говорити?». Цій темі ми присвячуємо семінари, групи співзалежності, які проводяться щомісяця для співзалежних батьків, родичів, також існують групи взаємодопомоги і телефонне консультування (консультація психолога).

Найголовніше - звертатися за допомогою, не намагатися впоратися самостійно. Наркоманія, алкоголізм - це хвороба серйозна, нерідко закінчується летальним результатом і вимагає допомоги фахівця.

Залежність (будь-то наркотична залежність, алкогольна залежність, інша) завжди має своє коріння в родині, у вихованні, в зайвій або навпаки, у відсутності уваги.

Вихід є, і найголовніше звернутися до досвідченого фахівця за допомогою.

волонтер реабілітаційного центру

Читати також:

4.5537190082645 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.55 (121 Votes)