Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Як уберегти дітей від дитячої наркоманії

Що таке наркотики - як уберегти наших дітей?

Якщо ви зрозумієте, що ваше чадо наркоман або токсикоман, - не сидіть, ридаючи над бідою. Шукайте вихід, інакше все життя будете звинувачувати себе. Краще зверніться до професіоналів. Компетенції фахівців «Рецена» підкріплені високими практичними результатами.

Як встановити факт вживання наркотиків.

Встановити факт вживання наркотиків можна кількома шляхами:

 • за непрямими ознаками вживання наркотиків та наркотичної залежності.
 • в процесі наркологічної експертизи;
 • за допомогою експрес-тестів на наркотики;

Наведемо основні загальні непрямі ознаки вживання наркотиків дитиною:

 • Наростаюча скритність дитини (можливо, без погіршення відносин з батьками). Часто вона супроводжується почастішанням і збільшенням часу "гулянь", коли дитина йде з дому в той час, який раніше проводив в сім'ї або за уроками;
 • Можливо, дитина занадто пізно лягає спати і все довше залежується в ліжку з ранку;
 • Падає інтерес до навчання або звичним захопленням. Батьки випадково дізнаються про прогули шкільних занять;
 • Збільшуються фінансові запити, і молода людина активно шукає шляхи їх задоволення, випрошуючи гроші в усі зростаючих кількостях (якщо починають пропадати гроші з батьківських гаманців чи цінні речі з будинку - це дуже тривожна ознака!);
 • З'являються нові підозрілі друзі (але спочатку молода людина зазвичай зустрічається з досить пристойними на вигляд наркоманами) або поведінка старих приятелів стає підозрілою. Розмови з ними ведуться пошепки, незрозумілими фразами або на самоті, різко збільшується кількість телефонних дзвінків;
 • Настрій дитини - це дуже важлива ознака - змінюється з незрозумілих причин, дуже швидко і часто не відповідає ситуації: добродушність і млявість у скандалі або, навпаки, дратівливість у спокійній ситуації;
 • Нарешті, Ви можете помітити сліди ін'єкцій (тобто уколів) по ходу вен на руках, синці або порізи, згорнуті в трубочку папірці, маленькі ложечки, капсули, пляшки, пухирці;
 • Наркологи рекомендують не соромлячись питати безпосередньо і досконально про всіх незрозумілих і тривожних для Вас вчинках і словах Вашої дитини. Зараз навколо занадто багато наркотиків, щоб заспокоювати себе міркуваннями на зразок "у всіх так буває" і "можуть же бути таємниці у людини". Наркотики продаються в школах, і повністю виключити, що дитина не почне їх вживати, неможливо.

Можливо, Вам випадково доведеться помітити у підлітка шприц, якусь сушену траву, незрозумілий порошок, різнокольорові таблетки з видавленими на поверхні картинками або марки, які не дуже схожі на поштові. Не слухайте ніяких виправдань, пояснень і запевнень, що це "для уроків хімії (чи біології) в школі, що" це належить одному "і т.д.

Непрямі ознаки вживання наркотиків та наркотичної залежності

Професійні наркологи вміють відрізняти наркоманів у вуличному натовпі за зовнішніми ознаками. Вони не абсолютні, але все ж часто допомагають. У багатьох випадках зовнішність людей, що вживають наркотики, не завжди буває специфічною. Якщо Ви будете орієнтуватися на зовнішні ознаки, пам'ятайте, що вони не підходять наркоманам з невеликим стажем:

 • довгі рукави одягу завжди, незалежно від погоди і обстановки;
 • неприродно вузькі або широкі зіниці незалежно від освітлення;
 • відчужений погляд;
 • часто - неохайний вигляд, сухе волосся, набряклі кисті рук;
 • осанка найчастіше сутула;
 • невиразна, "розтягнута" мова;
 • незграбні і уповільнені рухи за відсутності запаху алкоголю;
 • явне прагнення уникати зустрічей з представниками влади;
 • дратівливість, різкість і нешанобливість у відповідях на питання;
 • після появи в домі наркомана у вас пропадають речі або гроші.

Сліди уколів наркомани зазвичай не показують, але іноді їх можна помітити на тильній стороні кистей. Наркомани зі стажем роблять собі ін'єкції куди завгодно, і сліди потрібно шукати у всіх областях тіла, не виключаючи шкіри на голові під волоссям, часто сліди уколів виглядають не просто як множинні червоні точки, а зливаються в щільні синювато - багряні тяжі по ходу вен.

Припустити вживання наркотиків за непрямими ознаками легше тим, хто постійно зустрічаються або живуть разом підозрюваним. На жаль, такими людьми найчастіше є батьки.

Непрямі ознаки наркотизації можуть бути специфічними для окремих препаратів і загальними, характерними для всіх наркотиків, що стосується загальних, вони турбують уважних батьків в першу чергу. Правда, іноді їх вважають "цілком нормальною для підлітка поведінкою".

Наркологічна експертиза

Якщо Вам необхідно довести, що будь-хто зловживає наркотиками або знаходиться в стані наркотичного сп'яніння зараз і від цього залежить вирішення спірних юридичних питань, то необхідно проведення судово-наркологічної експертизи. Судово-наркологічна експертиза є однією з різновидів судово-медичної експертизи і проводиться тільки фахівцями державних наркологічних лікувальних установ і тільки на запит органів МВС або юстиції. Це означає, що її можна провести за рішенням суду, якщо, наприклад, Ваші майнові справи розбирає суд. Можливе проведення термінової експертизи за рішенням ГІБДД, коли вона стосується осіб, які керують транспортними засобами. Якщо Вам просто захотілося викрити свого близького або знайомого чоловіка у вживанні наркотиків, в проведенні офіційної експертизи, звичайно, Вам відмовлять - це ущемлює права людини. Наркологічна експертиза в Полтаві проводиться в наркологічних диспансерах.

Експрес - тести на наркотики.

У домашніх умовах можна дізнатися про вживання наркотиків з високим ступенем достовірності за допомогою експрес-тестів, що дозволяють визначити наявність наркотиків в сечі. Експрес - тести на наркотики за виглядом і структурою схожі на тести для визначення вагітності.

Система для тестування є паперовою смужкою, на якій наклеєно щось на зразок промокашки. Ця "промокашка" просякнута в певних місцях кількома хімічними і білковими складами. Розчин наркотику (наприклад, сеча наркомана) піднімається вгору по "промокашці" і вступає зі згаданими складами в серію послідовних реакцій. в результаті з'являється фарбування в тому місці, де відбувається заключна з них. Реакції є імунохімічними, тобто відбуваються між антитілами і антигенами, наявними в "промокашці", і дуже чутливі. У сечі, наприклад, експрес-тест вловлює сліди наркотиків - опіатів протягом 5-ти діб після одноразового прийому наркотику.
Експрес-тести випускаються декількох видів для визначення одного або декількох видів наркотиків.

Сам тест виконується так:

Ви просите підозрюваного помочитися в баночку, після чого на 5 секунд опускаєте в сечу смужкою до визначеного горизонтальною лінією рівня в нижній її частині. Якщо протягом 5 хвилин в середній частині смужки з'являться дві коричнево-червоних поперечних рисочки, то все в порядку - наркотик що невиявлений. Якщо поперечна рисочка буде одна, то в зразку сечі є наркотик. Нарешті, якщо рисочок взагалі немає, значить, тест проведено неправильно і його треба переробити.

Для початкового тестування, коли вид наркотику невідомий, найкраще застосовувати Mультітест - він дозволяє одним аналізом виявляти будь-який з 5 найбільш застосовуваних наркотичних речовин: амфетамін, марихуана, морфін (героїн), кокаїн, метамфетамін. Якщо ви знаєте, який саме наркотик вживає ваша дитина або якщо тестування за допомогою Mультітеста дозволило вам встановити вид наркотику, то через певний час ви можете застосовувати тест на цей конкретний наркотик.

Достовірність тестування експрес-тестів становить 92-99,8%, при цьому кожен тест має вбудований внутрішній контроль. Експрес тести випускаються фірмою "Прогресивні Біо-Медичні технології" і вільно продаються в аптеках.

Ви повинні знати, що:

 • найбільш ймовірний вік залучення в наркотичну залежність - 12-19 років;
 • сьогодні Вашій дитині можуть запропонувати наркотики на вулиці, на дискотеці і навіть в школі;
 • наркотична залежність може наступити після 2-3 ін'єкцій.

Якщо Ви підозрюєте, що Ваша дитина вживає наркотики:

 • не читайте мораль і ні в якому разі не погрожуйте і не карайте його і негайно зверніться до фахівців!
4.740157480315 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.74 (127 Votes)