Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Допомога наркоманам в Харкові: актуальні проблеми та тактика ефективного лікування

Наркоманія поряд з алкоголізмом вважається в нашій країні головною соціально-медичною проблемою. Спроби остаточно її вирішити вже давно перейшли в категорію утопічних нездійсненних ідей, а «потуги» влади хоча б зафіксувати рівень наркотизації на певному рівні можна назвати, як мінімум, безрезультатними. Так, реформування наркологічної служби зводиться до масового скорочення ліжко-місць і чисельності медперсоналу, а також ліквідації такої посади як підлітковий нарколог. Тому тези про необхідність профілактики наркоманії серед молодого покоління, озвучені з високих трибун, сприймаються звичайними людьми як лицемірство.

На жаль, на даному етапі державну політику в сфері обігу наркотиків, психотропних речовин і прекурсорів можна охарактеризувати як творчо-вичікувальну. Вона спрямована виключно на контроль за наркообігом, протидія злочинності в цій сфері і забезпечення конкретних груп населення наркотико-містними медпрепаратами. Як бачимо, про розробку та апробації нових терапевтичних методик, загальнонаціональної антинаркотичної програми або масовими стажуваннями наших експертів за кордоном, поки мова не йде.

Лікування залежності від наркотиків в Харкові: сучасні реалії

А тим часом лікування наркоманії в Харкові необхідно сотням молодих людей. В регіоні швидкими темпами розвивається полінаркоманія. Найпопулярнішими її формами є такі комбінації:

  • куріння і вживання спиртного (7,6%);
  • куріння і наркоспоживання (6,5%);
  • вживання канабісу та інших наркотиків (6%);
  • куріння тютюну і канабісу (5,8%).

За офіційними даними за 2016 рік, Харківська область входить до трійки лідерів за кількістю реалізованих сильноалкогольних і слабоалкогольних напоїв. Анонімно проведені опитування серед школярів міста демонструють, що 12% респондентів без зусиль зможуть дістати марихуану. Трохи менш доступними тут вважаються амфетаміни та екстазі (по 4%), а також кокаїн і крек (2,7%). Опитані підлітки у віці 15-17 років вже мають досвід наркоспоживання (15,4% хлопчиків і 8% дівчаток).

Як лікують від наркотиків в Харкові?

У зв'язку із загостренням в останні роки наркоситуації, в регіоні активно працюють програми, які засновані на реабілітаційній терапії. Однак далеко не всі центри і клініки знають, як правильно застосувати зарубіжний досвід соціально-психологічної реабілітації наркозалежних на практиці. Інша не менш поширена тактика лікування - підтримуюча замісна терапія, яка так активно пропагується МОЗ, до сих пір викликає палкі дискусії в суспільстві. Вся справа в тому, що від подібного формату допомоги наркозалежним відмовилися багато європейських країн, аргументуючи свою позицію небажанням провокувати у пацієнтів вторинну залежність, викликану систематичним прийомом метадону, бупренорфіну та ін.

Лікування наркоманії в Харкові

«Рецена» - реабілітаційний центр в Харкові для тих, кому потрібна допомога

Багатовекторне лікування залежності від наркотиків в Харкові за програмою «12 кроків» пропонують фахівці реабілітаційного центру «Рецена». Дана установа існує вже більше 7 років і має свої філії у багатьох містах України. Його висококласні фахівці розробили схему лікування, яка не обмежується стандартною детоксикацією і зняттям «ломки», а передбачає проходження реабілітантами системно-сімейної психотерапії.

Трудотерапія, використання елементів гештальт-терапії, робота в групах по профілактиці зривів, лекції, виконання тематичних письмових робіт, насичений розпорядок дня, жорстка дисципліна, залучення до процесу реабілітації родичів - все це в комплексі допомагає людині розкритися, набути досвіду тверезого життя, зробити переоцінку цінностей і назавжди забути о нарко-потязі.

Лікуючий лікар працює зі своїм пацієнтом за принципом «Рівний рівному», формуючи тим самим довірчі відносини. Навіть пройшовши курс реабілітації, пацієнту буде запропоновано 3-місячне постреабілітаціонной супровід і допомогу в соціальній адаптації.

«Рецена» - реабілітаційний центр в Харкові, місія якого - допомагати всім, хто заплутався в мережах нарко-безодні.

4.7166666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.72 (120 Votes)
call 24

Наші фахівці готові допомогти!

Телефонуйте

+38 066 045 94 25