Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Лікування наркоманії в Чернігові: переваги соціально-психологічної реабілітації

Ні для кого не секрет, що Україна знаходиться на порозі алкогольно-наркотичної епідемії. Чисельність наркозалежних неухильно зростає і як, стверджують багато експертів, вже досягла півторамільйонної позначки. Доступність і різноманітність психотропних речовин мало кого сьогодні дивує. Тому проблема ефективного лікування залежності від наркотиків в Чернігові, як і в інших обласних центрах, звучить актуально.

Допомога наркоманам в Чернігові: популярні методи

Сучасна наркологія не виділяє єдиної методики, що дозволяє назавжди кинути наркотики. На жаль, до сих пір не існує такої диво-таблетки, випивши яку, людина раз і назавжди забуде про свій потяг. Тактика лікування повинна підбиратися індивідуально, тільки після бесіди з наркоманом, його рідними і з'ясування причин, що дали поштовх патологічній нарко-пристрасті.

Лікування наркоманії в Чернігові

Установи, що пропонують допомогу наркоманам в Чернігові, використовують найчастіше в своїй роботі такі підходи:

Як лікують наркоманів в Чернігові: Міннесотська модель

Даний підхід реалізується на основі соціально-психологічної програми в форматі психотерапевтичної спільноти. Його прихильники переконані, що наркоманія має фізіо-соціо-психо-духовну природу і, належним чином підходять до її вирішення. Подолати абстинентний синдром, на їхню думку, це означає тільки почати лікування. Сама ж реабілітація ділиться на кілька етапів: детоксикація, психологічне відновлення і соціалізація. У порівнянні з іншими методами, ця модель має явні переваги, оскільки дозволяє людині зрозуміти першоджерела проблем, зробити переоцінку цінностей, відродитися духовно, морально і отримати відсутню упевненість у власних силах.

Група анонімних наркоманів

Передбачає роботу в групах співзалежних, коли хворий має можливість бачити на прикладі інших, що перемогти залежність - реально. Допомагаючи один одному, реабілітанти проходять соціальне, психологічне і фізичне відновлення.

Кодування

Є заборонним прийомом, заснованим на формуванні у пацієнта страх померти під час спроби знову прийняти наркотик. Подібне лікування являє собою досить сильну психологічне навантаження, тому проводити його повинен тільки компетентний і досвідчений фахівець.

Коми

Метод являє собою «перезавантаження» організму. За задумом засновників, людина повинна забути про почуття, викликаних наркоспоживанням. На практиці ж психічний аспект захворювання не зникає, а людина стає залежною від такого роду процедур.

Проживання у відокремлених поселеннях

Хворий знаходиться далеко від цивілізації, позбавлений можливості отримати наркотик або поспілкуватися зі своїми наркозалежними друзями. Безумовно, в таких умовах можна забути на час про свій потяг, але ні про яку соціалізацію в даному випадку не доводиться говорити.

Інші не менш поширені серед населення народні методи лікування (ліки, заговори, звернення до знахарок), в силу своєї неефективності і абсурдності, взагалі не варто конкретизувати.

Лікування в реабілітаційному центрі в Чернігові

На думку фахівців реабілітаційного центру «Рецена», найкращі результати демонструє програма фізичного відновлення та очищення організму, яка реалізовується в комплексі з психотерапією. Керуючись принципом «Рівний рівному!», Співробітники центру не розрізняють своїх пацієнтів за соціальною ознакою або рівнем матеріального достатку, намагаючись запропонувати кожному індивідуальний і комплексний підхід в рамках створеної терапевтичної спільноти.

«Новачкам» лікар-нарколог допомагає позбутися від проявів «ломки», підібравши програму детоксикації та відновлення організму. Далі боротьба з психологічною залежністю проходить за програмою «12 кроків». Вона поєднується з психотерапевтичними методиками (елементи гештальт-терапії, трудотерапії, заняття в батьківських групах і групах з профілактики рецидивів) і етапом соціальної адаптації. Окремо ведеться робота з родичами наркомана, які часто є заручниками ситуації, що склалася, тому також потребують допомоги психолога і слушних радах по налагодженню комунікації з наркозалежним.

«Рецена» - багатопрофільний реабілітаційний центр в Чернігові, в якому працюють кваліфіковані фахівці, що дарують багатьом зневіреним людям безцінний шанс на нове життя без наркотиків і алкоголю.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
call 24

Наші фахівці готові допомогти!

Телефонуйте

+38 066 045 94 25