Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+38 (066) 045-94-25

+38 (068) 216-28-28

Наркоманія, або хімічна залежність - це хвороба первинна, прогресуюча, рецедивуюча, смертельна. Іншими словами, наркоманія це хвороба самотності, хвороба емоцій. Лікарі ставлять наркоманію на рівні з такою хворобою як рак.Она важко піддається лікуванню, але при наданні своєчасної і кваліфікованої допомоги можна домогтися бажаного результату.

Людина, яка починає вживати наркотичні речовини може довго перебувати в ілюзіях, що у нього все добре, є робота, сім'я, гроші, машина і.т.д. І такий період називається "життя в рожевих окулярах", коли людина не визнає, що є проблема, що є залежність. Такий період триває у всіх по різному, від 1 року до 5 років.

У цей період вживання ще зберігається контроль над поведінкою, виходить контрольовано вживати наркотики, ще можливо управляти своїм життям. Але такий період обов'язково проходить, і за ним слідує втрата контролю.

Що це таке? Зростає толерантність, що означає, наркотику потрібно все більше, грошей потрібно більше, а задоволення, як такого, немає, вживаеш для того, щоб добре себе почувати, піти на роботу, поїсти. Починають пропадати цінні речі з будинку, борги, проблеми з міліцією, родичі помічають зміни, які відбуваються з цією людиною, зміна поведінки, настрою, самопочуття. Дивні дзвінки по телефону, прогул роботи, роздратування і агресія можуть змінитися на ласку і доброту. Споживач часто бреше. У цей період вживання залежний втрачає контроль над вживанням і своєю поведінкою. Не він контролює споживання наркотиків, а наркотики керують життям залежного.

Далі йде "дно", що це таке? Споживач, що дійшов до дна, випробувавши всі наслідки вживання, починає шукати вихід, звертається за допомогою до родичів, шукає всілякі клініки, реабілітаційні центри, і.т.д. Але у наркоманії є одна особливість - заперечення хвороби. У практиці зустрічаються випадки, коли споживач знаходиться "на дні", але не визнає своєї проблеми, хоча його фізичний стан дійшов до того, що ось-ось, і відріжуть ноги, гниють, знаходяться на межі життя і смерті.

Ми пропонуємо спектр послуг лікування від наркозалежності тим, хто зіткнувся з цією проблемою і не знає, що робити.

Для лікування залежності мало просто зняття абстинентного синдрому, іншими словами, зняти ломку за допомогою крапельниці. Для лікування цієї хвороби потрібно знати з чим ви зіткнулися і що вам треба буде пройти. За статистикою, кожен другий споживач психо-активних речовин, які пройшли курс в наркології, повертається до вживання майже відразу, після виписки. Наркологи, що працюють в стаціонарах, кажуть прямо і відкрито, що людина пройшовша детоксикацію, повернеться до вживання, і ніколи не дасть гарантії, що споживач не повернеться до вживання, якщо звичайно цей лікар не хоче нажитися на вашому горі.

Ми пропонуємо комплексне лікування наркоманії

Реабілітаційний центр "Рецена", який займається лікуванням наркозалежності вже більше 7 років. Наш центр є соціально-психологічним, що це значить? У нашому центрі ведеться робота по 12-ти крокової програмі, і включає як і обов'язкову роботу психотерапевта, який працює за такими напрямками як гештальдт-терапія (основний принцип - робота в сьогоденні, і розвиток здатності приймати відповідальність за своє життя). Системно-сімейна психотерапія важлива в роботі психотерапевта, так як, дозволяє працювати з усією родиною, і з окремими її членами, що займає дуже важливе місце в одужанні залежних людей, т.к багато проблем йдуть саме з сім'ї. Ми працюємо за програмою "рівний-рівному", ми не ділимо людей на будь-які категорії, адже перед хворобою ми всі рівні. Наші консультанти проходили спеціальне навчання в школі "по хімічної залежності", і володіють знаннями про те, що таке хвороба залежність і які етапи лікування від наркоманії необхідно пройти, щоб навчитися жити тверезо. У центрі передбачено розклад дня, і у хлопців проходять групи такі як: інформаційні заняття, на ній діти дізнаються про всі прояви хвороби, про проходження етапів реабілітації, про рекомендації які належить дотримуватися. Група з профілактики зриву - це дуже важливе заняття, на якому хлопці вчаться виявляти симптоми зриву і способи, як з ними впоратися. Одна з найважливіших груп - це письмові роботи, які пишуться два рази в тиждень. На них прописується все життя, від початку і до кінця, всі вчинки, здіяні під час вживання. Таким чином вони виливають весь бруд, що накопичувався роками, і вчаться відкриватися, дивитися правді в очі, і бачать все наслідки вживання. У такі моменти відбувається переоцінка цінностей. Так само є в розкладі центру група трудотерапія, на якій хлопці роблять прибирання будинку і своїх кімнат. Кожен день обов'язково проходить група психотерапія, на якій відбувається 70% одужання.

За 7 років роботи центру у нас дуже хороші показники видужуючих хлопців, які находяться в тверезості від 1 року до 7 років - це 70% видужуючих і хто не повертаються до вживання. Створюються нові сім'ї, народжуються діти.

Після проходження курсу лікування наркоманії, необхідно пройти курс ресоціалізації, який триває 3 місяці. У цей період часу людина проживає разом з хлопцями, які вже пройшли рессоціалізацію. Для чого це потрібно? Для того, щоб реалізуватися і адаптуватися в соціумі. Вийшовши з реабілітаційного центру, людина стикається з негативними явищами в суспільстві - це і сигарети, і алкоголь, і багато іншого. Потрібен час для того, щоб встати на ноги. І в цей час з цією людиною обов'язково буде знаходитися старший, який буде спостерігати психологічний стан щойно вийшовшої з центру людини. Так само, організація дає можливість реалізуватися. У нас існує три школи, з яких людина може сам вибрати те, що вона хоче.

При необхідності, при організації є нарколог, який під час вступу залежного, надає послуги зняття абстинентного синдрому, похмільного синдрому, кодування, і виведення з запою.

Лікування від наркотиків неможливо без роботи з родичами. Ми обов'язково проводимо роботу не тільки з залежними людьми, але так само з їх родичами. Щомісяця у нас проводиться батьківський день, коли можна приїхати і побачити на власні очі і центр, і всіх співробітників, і своє чадо. Родичі, особливо мами, тати, дружини або чоловіки, як би не було дивно, хворі співзалежністю. Співзалежність - дзеркальне відображення залежності, тільки без вживання психо-активних речовин. Ви живите життям людини, яка вживає, і не можете знайти виходу з ситуації, що склалася. Співзалежні часто хворіють різними хворобами, наприклад, гіпертонія, серце, нервові розлади. І вже давно доведено, що якщо не лікувати співзалежність, то вона призводить до летального результату. Тому, якщо одужувати, то всією сім'єю. Родичам необхідно дотримуватися рекомендацій, які ми даємо в процесі роботи з залежною людиною, необхідно відвідувати лекції.

Залежність - це смертельна хвороба, але якщо ми разом, то ми можемо подолати будь-яку хворобу, будь-яку проблему. Разом ми можемо неможливе.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)