Реабілітація наркоманів - Перше заняття

Перше заняття не має на увазі за собою серйозних вправ. Будь-яку групу потрібно готувати перед психотерапією. Щоб люди в групі довіряли один одному, усі сприймали роботу в серйоз потрібно трохи попрацювати. На цьому заняття ми ближче впізнаємо всіх, познайомимося з хлопцями, спостерігаємо за їх поведінкою. Через ігри видно хто в якому настрої, які має проблеми, кого потрібно підтримати, якщо на центрі підводні течії.

Початок реабілітації

Групу слід починати з вітання. Для початку спілкування необхідно відзначити як справи у кожного члена команди. Не просто дізнатися «що по почуттях», а нехай кожен відповість як у нього справи, що нового, як він оцінює: на якому етапі реабілітації він знаходиться зараз.

Реабілітація наркоманів: Вправи

Перша вправа. Коли я радію я роблю ось так … Усі стають в коло. Кожен по черзі показує пантоміму, що він робить коли радіє. Можна стрибати, бігати, танцювати, посміхатися. Намагатися, щоб рухи були різноманітними.

Друга вправа. Проводиться коли є багато учасників. Запитайте хлопців: як ви думаєте кому потрібна найбільше з нас підтримка? припустимо вони відповіли, що Колі. Ми тоді пропонуємо підтримати зараз Колю. Вся група встає в центр. Стають один на проти одного на коліна, в тісні два ряди. З рук сплітають стільчик, і Коля лягати зверху, причому так як йому зручно. Вся група піднімає Колю, носять його по кімнаті і після кладуть на диван. Настрій відразу у всіх змінюється.

Третя вправа. Арт-терапія – важлива частина процесу реабілітації наркоманів. Відомо, що наркомани і алкоголіки мають сильну проблему з самооцінкою. У кого-то вона занижена, у кого-то завищена. Ми живемо в трьох площинах: наш ідеал, тобто яким ми себе уявляємо; якими ми є насправді; яким нас бачать люди. Буває, що ці три площини однієї людини протилежні. Де-то між цим всім є реальність. Взагалі видужуючому наркоману потрібно знати який він з боку, для цього ми даємо зворотний зв’язок. Але найчастіше настільки грубо, а іноді і невпопад, що це більше ранить, а не надає допомогу. Тому ми дамо можливість кожному отримати адекватний зворотний зв’язок, а також можливість виразити себе. Завдання полягає в наступному. Потрібно намалювати три малюнки (за 15 хв). «Я ідеальний», «Я справжній», «Яким мене бачать інші». Малювати можна схематично. Прописати внизу кожного, що я відчуваю коли я ідеальний, коли я справжній, коли про мене так думають люди. Потрібно описати риси характеру кожного я. Потім кожен по черзі розповідае що він намалював, показує всім. І група дає зворотний зв’язок по самому третьому – яким мене бачать люди. Якщо людей багато можна опитати частина людей і на наступному занятті ще частину. Таким чином ми як би приземляємо або навпаки надихаємо наших клієнтів.

За матеріалами книги Чаплинської А.В.

ВИ ВТОМИЛИСЯ ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ?

Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7

+38 (096) 381-36-70

+38 (095) 014-07-32

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 1

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.