Мені б дуже хотілося остаточно відповісти на питання батьків і залежних, які телефонують за контактними номерами нашого сайту. Найчастіше всі задають питання: “У вас чиста 12-ти крокова програма? Друзі, не буває реабілітаційних центрів по лікуванню наркоманії з чистою 12-ти крокової програмою. Так як 12 кроків – це анонімні групи, і вони не сумісні з реабілітаційним центром. У нас не чиста 12-ти крокова програма. Але ми цю програму любимо і поважаємо, думаємо, що вона потрібна. Ми з клієнтами центру, працюємо по кроках і проходимо всі 12. Аналізуємо себе і вчимося, як запобігти зриву.
ВИ ВТОМИЛИСЯ ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ?Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (096) 381-36-70Безкоштовна консультація та запис на прийом
Що таке програма 12-ти кроків?
Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (096) 381-36-70Безкоштовна консультація та запис на прийом
Ось відомі 12 кроків:
- Ми визнали, що ми безсилі перед залежністю, визнали, що життя наші стали некерованими.
- Ми прийшли до переконання, що тільки Сила, більш могутня, ніж наша власна може повернути нам розсудливість.
- Ми прийняли рішення доручити нашу волю і життя Богу, як ми його розуміємо.
- Ми глибоко і безстрашно досліджували себе і своє життя з моральної точки зору.
- Ми визнали перед Богом, собою і будь-якою третьою людиною справжню природу своїх помилок.
- Ми повністю підготували себе до того, щоб Бог позбавив нас від цих дефектів характеру.
- Ми сумлінно просили Його позбавити нас від наших недоліків.
- Ми склали список всіх тих людей, кому ми заподіяли шкоду і сповнилися бажанням відшкодувати їм усім збиток.
- Ми особисто відшкодовували цим людям збиток, крім тих випадків, коли це могло зашкодити їм або кому-небудь іншому.
- Ми продовжували спостерігати за собою і коли допускали помилки, відразу визнавали це.
- Шляхом молитви і роздумів ми намагалися поліпшити наш свідомий контакт з Богом, як ми його розуміли, молячись лише про знання його волі, яку нам належить виконати і про дарування сил для цього.
- Досягнувши духовного пробудження в результаті виконання всіх цих кроків, ми прагнули донести зміст наших ідей до інших залежних, застосовуючи ці принципи у всіх наших справах.
Справа в тому, що у 12 кроків немає взагалі програми ніякої. Ці кроки були розроблені віруючими людьми, які свого часу вживали алкоголь і зуміли кинути. Робота по кроках – це не терапевтичне співтовариство і не реабілітація взагалі.
Це анонімні групи. У 12-ти крокових груп є свої традиції і принципи які не сумісні з реабілітаційним центром. Нижче ми надаємо розбіжність основних принципів 12-ти крокової групи з програмою будь-якого реабілітаційного центру.
– як лікують наркоманію по “чистій” програмі 12 кроків і за програмою розробленою в ребцентрі
№ | Традиція або принцип 12-ти крокової моделі одужання | Несумісність в роботі реабілітаційного центру |
1. | Анонімність | Яка анонімність? Видужуючий живе з 10-12 людьми які знають його прізвище і ім’я. З цими людьми ви будете працювати над своїми комплексами, проблемами в сім’ї. Ми не говоримо, що вони будуть розголошувати почуте. Просто всі 12 чоловік знають один одного, бачать батьків … |
2. | Конфіденційність. На групах якщо чимось ділишся, з групи воно не виходить. | Будь-який співробітник абсолютно будь-якого реабілітаційного центру буде доводити до відома батьків про стан їх дитини, говорити про його почуттях і виконану роботу. |
3. | Члени АА або АН не платять членських внесків і утримують себе самі на свої добровільні пожертвування. | Від частини це так. Але тільки у залежних немає грошей при собі. Самі вони собі їжу купувати не будуть, так як дай їм грошей – накуплять горілки, сигарет і чаю побільше. Гроші платять батьки або родичі. Лікування наркоманії платне на будь-якому реабілітаційному центрі. |
4. | Не пов’язано з сектою чи віросповіданням | Більшість реабілітаційних центрів «чистої Міннесотської програми» – це православні. Або займається ними відома християнська організація «білий світ». А як ж мусульмани, протестанти і католики? Православ’я – це віросповідання. Також, центри які лише спираються на 12 кроків – справжні протестанти. Знову ж порушується традиція. Насправді допомагати алкоголікам і наркоманам НЕ віруючим не вистачає духу. Якщо їх не любити любов’ю понад, допомогти не можливо. Так, відомо існують досить багато престижних клінік, які просто на вашій проблемі заробляють гроші. Найкраще знайти центр, який не нав’язує «свою» віру, але при цьому, співробітники цього центру мають духовні і моральні цінності і не заробляють на вас гроші. |
5. | Не пов’язано з будь-якою організацією | Реабілітаційний центр не може бути не зареєстрований, так як реабілітація буде тоді проводитися протизаконно. |
6. | Не вступає в полеміку з яких би то ні було питань, нікого не підтримує і не виступає проти чиїх би то не було інтересів | Реабілітація перевиховує, дисциплінує, змушує переглянути життєві принципи і інтереси. Іноді це процес болючий і не проходить без сварок, конфліктів і полеміки. Але люди стають іншими. Вони реально змінюються. |
«Кроковики» зазвичай стають в ополчення за Міннесотську програму одужання. І кажуть вона чиста. 12 кроків існують 200 років. Одні кажуть, що її створили ченці, інші Оптинські старці, треті Білл і Боб, які не дивлячись на принципи втратили свою анонімність.
Ми не можемо стверджувати, хто це був. Можливо, почали монахи, довели до розуму Білл і Боб, можливо інакше. Так чому Міннесотська? Вона змінювалася настільки часто! 1960 рік це не 2013. Все змінюється. Наркотики стали іншими … алкоголь теж. Все рідше алкоголіки хочуть ходити на якісь групи і ділитися почуттями, одужують.
- Хто говорить що на 12-ти крокових центрах можна курити?
Мала залежність породжує велику. Якщо ти даєш собі слабкість в одному – ти даси і в іншому. Є безліч причин, за якими варто кидати курити, і головна то – що це веде до зриву і апатії. Самі засновники груп по 12-ти кроків – Білл і Боб, заснували і групи для того, щоб люди кидали курити.
- Чи можна у нас палити?
НІ
- 12 кроків занадто духовні?
Уявляєте, привести алкоголіка і наркомана в закрите приміщення і почати вчити: визнай безсилля, звернися за допомогою до Бога і віддай своє життя Йому. Не може ображений на весь світ злочинець різко повірити в Бога і духовно прокидатися всі 12 кроків поки не досягне року тверезості. Йому потрібна психологічна і медикаментозна допомога.
12 кроків не мають нічого спільного з замісною терапією
Взагалі замісна терапія не має нічого спільного з лікуванням наркоманії. Це заміна наркотиків з нелегальних на легальні. Причому останні більш важкі, хоча і дістаються безкоштовно. Якщо ви вирішили поставити хрест на одужанні, і бачите, що іншого шансу немає – вбивайте своїх дітей повільно. Після 3-х років замісної програми його не стане. Перестануть працювати внутрішні органи від токсичних препаратів. Піти з програми дуже важко. Так як фізична залежність в десятки разів більше, ніж у звичайних наркоманів. Це смерть.
Основним принципом як 12-ти крокових груп, так і центрів є – тверезість. Замісна терапія тверезість не забезпечує. Розсудливість в такому випадку не повертається і ясність мислення не приходить. У замісної програмі немає лікування. Вона була розроблена для того, що споживачі ін’єкційних наркотиків перестали колотися одним шприцом на 10 осіб і тим, скоротили поширення ВІЛ. Але тільки, розробники не врахували, що на ЗТ стають діти без відома батьків, іноді не зовсім залежні, для того, щоб просто спробувати. Але піти з замісної програми майже неможливо. Хоча у нас є хлопці, які прийшли до тями і після замісної терапії звернулися за допомогою на реабілітацію. Тому що просто захотіли жити.
Самі 12 кроків є каркасом до якого ми прикріпили стіни, стелі і зробили відмінний ремонт. Ми не скасували 12 кроків, але не стали використовувати всі принципи і додали ряд психотерапевтичної, психологічної та медикаментозної допомоги. Час йде все змінюється. Колись, кому-то допомогли групи, на яких можна висловитися. Сьогодні над цією методикою всі сміються. Ми часто бачимо критику адресовану анонімним наркоманам і алкоголікам в фільмах та кліпах. Ми не змінили суть, але лише вдосконалили стару як світ програму.
Чаплинська А.В.
психолог-психотерапевт
Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (096) 381-36-70Безкоштовна консультація та запис на прийом
- Опубліковано: