Одужання – це тривалий процес реабілітації індивідуума, варто пам’ятати, що у кожного він відбувається по-різному. Буває трапляється, коли за процес реабілітації людина не приймає твердого рішення бути тверезим і потребує повторного лікування, в такому випадку повторне лікування наркоманії, алкоголізму – називається відновленням.
Для кожного процес реабілітації несе свої труднощі. Але в будь-якому випадку, людині важче проходити все з самого початку, повертатися туди, де можливо тих хто був минулого реабілітації, ставлять вже в приклад, а залежний знову “на старті”. Найчастіше, це ламає характер і самовпевненість. Для одних це корисно, для інших руйнівно.
ВИ ВТОМИЛИСЯ ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ?Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (096) 381-36-70Безкоштовна консультація та запис на прийом
Види повторного лікування наркоманії і алкоголізму (відновлення)
Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (096) 381-36-70Безкоштовна консультація та запис на прийом
Поговоримо про види відновлення, і про правильну поведінку батьків у процесі повторного зриву.
1. Первинне відновлення
Трапляеться в основному у тих, хто не дійшов до кінця реабілітації, не зміг знайти себе, або просто не має усвідомлення проблеми перш тимчасово пішов.
Для таких залежних реабілітацію слід починати знову з першого етапу. Також не випускати з центру, проходити усі письмові роботи і необхідно брати участь на всіх групах. Тому що в даному випадку лікування проходило без усвідомлення проблеми, і тепер коли усвідомлення є важливо проаналізувати все з самого початку.
Також бувають випадки, коли залежного вигнали з центру за погану поведінку. Приклад: романтичні відносини (близькість), грубе ставлення до інших, застосування сили до інших, злодійство, психічні відхилення, порушення дисципліни.
Навіть якщо людина проходить повторне лікування наркоманії, алкоголізму, зробив, що-небудь з вище перерахованого, але при цьому є бажання залишатися тверезим, то найчастіше йому дають шанс виправдати себе. завоювати знову авторитет в групі. Якщо цей процес ставє не під силу проходячиму реабілітацію, або дещо затягується – його можуть перевести в інший центр реабілітації в нашій організації, щоб він в новому колективі добре себе зарекомендував.
Але якщо говорити відверто, всі негативні, вкрай негативний вчинки пов’язані радше з небажанням видужувати або з різким бажанням вжити.
У такому випадку людина не буде хотіти одужувати. Тоді в залежності від ситуації залежного його чи то відправляють на лікування в інший центр в примусовому характері, або відправляють додому до батьків.
2. Класичне відновлення
Класичне відновлення передбачається, коли людина зривається через помилкові переконання або певні обставини. Даний зрив характеризується короткою тривалістю за часом.
приклад: довірили перший раз сходити за хлібом. Термін тверезості становив три місяці. Реабілітант не зміг втриматися не покурити. Ви можете запитати що в цьому дивного або поганого? Насправді залежна людина не може курити і залишатися тверезим.
Особливості программи реабілітації в Рецені
Звичайно серед видужуючих за програмою 12 кроків таких хлопців можна зустріти, але тривалість їх ремісії не велика. Також можна зустріти жінок, які переключилися на сім’ю і дитину і кинули пити.
Але таких людей 1 на 1 000 000, швидше за все це ілюзія і тверезість НЕ буде тривалою. Коли дитина стає самостійною, сам починає їсти або ходити мама починає знову “вживати”, якщо жінка не матиме підтримки з боку тверезого суспільства і програми лікування залежності по якій вона працює над собою. Така ремісія відбувається по причині гормональних перебудов в організмі. Є гормони материнства, які у психічно здорових мам, з’являються в період вагітності. Вони дозволяють переживати такі почуття до малюка і спільного майбутнього, що алкоголь на тлі цих емоцій просто не можна порівняти. Дія гормонів припиняється, і мама на жаль на перше місце знову ставить пляшку.
Тому, кинути вживати дуже важко. Навіть якщо дозволиш собі трохи – це знову зрив. Алкоголіки не вміють пити по святах, трохи палити, трохи розслаблятися. Їм потрібно постійно тримати себе в руках.
Так, якщо людина покурила на реабілітації – вона запускає незворотний процес, навіть якщо вона визнається в цьому. Поступаючись собі, на перший погляд, в “незначному”, може не виявитися сил продовжувати боротися із залежністю. В якийсь момент, просто захочеться все кинути і жити як жив раніше. А далі людина починає переконувати себе і все, що у нього вийде кинути вживати і без реабілітаційного центру. На жаль, практика говорить, що це неможливо.
Таким чином залежному потрібно значно більше часу, щоб знову проходити лікування за програмою.
До класичного відновлення відносяться також ті випадки, коли реабілітант проходить до кінця реабілітацію, але далі не залишається на етап після-реабілітаціонного супроводу. Не рідко причиною такого зриву стають батьки, які переконані, що зможуть прекрасно і самі контролювати своє чадо. Звичайно, бувають випадки, коли це виходить, але бувають і летальні випадки. Тому ризикувати не варто. Краще пройти все один раз і якісно, ніж повертатися знову і знову. Якщо вживання триває не довго, то зазвичай відновлення не вимагає тривалого часу.
Так, наприклад: залежний (-а) проходить 6 місяців реабілітації, і каже: “Спасибі друзі, ви не уявляєте, що ви для мене зробили. Я стільки переосмислив завдяки вам. Але я, не бачу свого майбутнього з вами. Хочу далі спробувати сам. хочу спілкуватися з друзями. з них багато тих, хто щиро принадний. Хочу жити в своє задоволення, працювати на колишній роботі. Я коротше спробую сам. “Так йдуть багато. І буквально за перші дні перебування вдома вони все розуміють і про себе, і про друзів, про свої сили. Якщо вони вдало пройшли програму, то відразу повертаються, аналізують зрив і тепер більш рішуче готові залишатися в програмі. Не обов’язково звичайно при центрі реабілітації, але будуть відвідувати групи і працювати в тверезому суспільстві.
Таке відновлення вимагає 1-2 місяці. Правда така, що затягувати з лікуванням не можна. Чим довше триває повернення в вживання, тим ускладнюється проблема. Залежний втрачає над собою контроль і починає жити з думкою про те, що в його випадку все безнадійно. Тому якщо вживання затягується на рік і більше, відновлюватися доведеться повністю спочатку. Хоча і є можливість того, що на останньому етапі реабілітації залежного переведуть швидше на після-реабілітаційний період.
Перетримувати людей в реабілітаційному центрі ми не прагнемо, адже чим більше він під замком, тим більше противний йому стає центр реабілітації та сама тверезість.
3. Часткове відновлення
Такі інциденти бувають з тими, хто зривається посеред курсу реабілітації. В основному, такі випадки трапляються, якщо реабілітант їде додому на кілька днів на прохання батьків, або їде на суд.
Бажано, поїздки при проходженні реабілітації не робити, адже залежний ще не достатньо сильний щоб триматися тверезо, не вживаючи.
Якщо поїздки необхідні, краще їх здійснювати в супроводі з консультантом, який буде контролювати перебування клієнта в небажаних місцях, обмежувати від спілкування з друзями, постійно перебувати поруч і говорити з клієнтом центру про його почуттях, думках, спогадах. Поїздки додому ускладнюють період реабілітації, тому що несуть за собою певні наслідки – спогади, ейфоричну пам’ять, тугу за домом, нудьгу за колишніми “подвигами”.
Тривалого відновлення при одноразовому зриві і блискавичному поверненні в програму не потрібно!
Реабілітант аналізує зрив і повертається до того етапу реабілітації. На певний час реабілітації додається 1 місяць.
4. Безперервне відновлення
Існують все-таки ті хлопці, яким складно допомогти. Тому як прийнятого рішення бути тверезим у них немає на протязі всього лікування і неодноразового відновлення. Такій людині слід тільки довірити, як він зривається знову.
Важко відрізнити де починається реабілітація, і закінчується відновлення.
Такі можуть залишатися тверезими тільки при центрі. Більшість з них згодні так жити. Але, з тими, хто не згоден працювати марно. Такі реабілітанти лікуванню не підлягають.
В основному такі клієнти зустрічаються у досить забезпечених або гіпер-дбайливих батьків. У такому випадку важливо мамі і татові залежного одужувати, ходити на групи, адже без їх зміни поведінки – змінитися дитині неможливо. Сумно дивитися, коли вмирає молодий юнак – мати його звинувачує, батько виганяє, а самі батьки не хочуть ходити на групи, адже за їхніми словами вони і так досить багато знають.
Можна сказати однозначно якщо батьки правильно поводяться, лікування наркоманії можливе без зривів, без відновлення.
Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (096) 381-36-70Безкоштовна консультація та запис на прийом
- Опубліковано: