• Рік заснування: 2004
  • Місце розташування: екологічно чисте місце в Полтавській обл., Україна.
  • Програма реабілітації: 12 кроків, кваліфікована допомога психолога.
  • Про центр: сучасний реабілітаційний центр лікування наркоманії і алкоголізму, з зручними умовами реабілітації, які роблять лікування залежного менш стресовим.
  • Працівники центру: колектив центру “Рецена” – це психолог, психотерапевт, нарколог, консультанти по хімічній залежності та численні волонтери.
  • Результати: пройшли реабілітацію і залишаються в тверезості 70 осіб в Полтаві і понад 1000 осіб по всій Україні.

 

Реабілітаційний центр Рецена Реабілітаційний центр - Рецена Реабілітаційний центр

 

Реабілітаційний центр – історія створення

Реабілітаційний центр або наркологічний центр – це надання фізичної та психологічної допомоги людям, що страждають від алкогольної залежності, наркотичної залежності, ігроманії, куріння та інших видів залежності.

Перший такий центр був заснований Давидом Вілкерсоном, приблизно в 1960 році, в Америці, штат Нью-Йорк. Він був пастором невеликої Церкви, і одного разу зрозумів, що його метою для порятунку є підлітки-наркомани, бандити і вбивці.

Саме з цією метою Давид приїхав в величезне місто Нью-Йорк, приходив в самі занедбані підвали й підворіття, і там починав спілкування з такими хлопцями. Значно пізніше в нього виникла думка відкрити центр, де могли збиратися хлопці, які хотіли розпочати життя з чистого аркуша, і кинути алкоголь і наркотики. Перший центр був християнський. Через багато років, їх організація дуже сильно розвинулася, і дійшла до Росії, України, Білорусії, Німеччини, і.т.д.

На даний момент реабілітаційні центри працюють за різними програмами, але найбільш ефективна з усіх, це «12 кроків». У цю програму входячи не тільки анонімні алкоголіки (АА), а й анонімні наркомани (АН). Коротко про створення програми «12 кроків».

Рух Анонімних Алкоголіків розпочався в травні-червні 1935 в США, коли два алкоголіка – Боб і Білл – допомогли один одному залишитися тверезими, замінивши випивку бесідою. Цей досвід дозволив їм об’єднати інших алкоголіків, і в 1937 р група налічувала вже 40 учасників.

У грудні 1938 р був розроблений текст «12 кроків». ДО 1995 р співтовариство АА і АН налічувало понад 2 млн членів і працює в 141 країні.

Зараз різноманітність реабілітаційних центрів просто шокує, яких тільки немає, від найпростіших до класу «люкс», різноманітні програми, духовні центру, робочі центри, в деяких лікування алкоголізму і наркоманії пропонують лікувати масажами і травами, голковколювання, гіпноз, і іншими способами. Але, як вже говорилося вище, найдієвішим є робота по «12 кроковій» програмі.

Особливості лікування в реабілітаційному центрі “РЕЦЕНА”

Реабілітаційний центр «Рецена» працює вже більше 7 років. За цей час ми домоглися відмінних результатів з лікування алкогольної та наркотичної залежності. І це підтверджено статистикою, де максимальний термін тверезості-7 років, самий мінімальний-1 рік.

За час нашої роботи було створено та відновлено сім’ї та сімейні відносини, народилися дітки, хлопці, які раніше вмирали від наркотиків, зараз мають освіту, роботу і стабільний заробіток.

На даний момент, в нашому центрі проходять реабілітацію залежні люди, які приїхали з різних міст України та Росії.

У нас велика і кваліфікована команда, яка складається з 12 співробітників, і 10 волонтерів.

У число співробітників входять консультанти, які проходили спеціалізовану школу з хімічної залежності, і знають про проблему наркоманії і алкоголізму не з чуток. Так само у нас є 3 психотерапевта і 1 арт-терапевт, які мають спеціалізовану освіту в області психології і психіатрії.

Наш наркологічний центр працює за програмою «12 кроків». У багатьох хлопців є внутрішні проблеми, які необхідно опрацювати – для чого в центрі працюють висококваліфіковані психологи і арт-терапевти – щоб надалі їм це не завадило одужувати. Ми розробили спеціальний зошит, в який пишуться письмові роботи. По цим письмовим роботам опрацьовується кожен крок окремо, а так же, початок і наслідки вживання, взаємини в сім’ї, і багато іншого. Ми створили зошит з профілактики зриву, де щотижня можна переглянути та опрацювати, що могло підвести до зриву. Завдяки цьому, хлопці вчаться аналізувати свій психологічний стан, і вчаться боротися з негативними думками, емоціями, ситуаціями.

Регулярно, в нашій організації, проходять терапевтичні табори, де збираються видужуючі залежні з Росії, України, Німеччини, Білорусі та Ізраїлю. Це час проходить дуже весело і цікаво: КВК, які придумують самі учасники; спілкування із зірками кіно і естради; творчі концерти; батьківські вечори; флеш-моби – і багато іншого. Два рази на рік ми зустрічаємося влітку на морі, і один раз взимку, в пансіонаті або будинку відпочинку.

Хлопці, які проходять лікування в реабілітаційному центрі, регулярно відвідують баню, виїжджають на чемпіонати з футболу, які проводяться між організаціями, різні спортивні заходи. Ми за здоровий спосіб життя.

Наша програма лікування розрахована на 1 рік: шість місяців реабілітація (стаціонарне лікування), потім рессоціалізація, де ми допомагаємо хлопцям адаптуватися в соціумі, спробувати себе і свої сили, так як, зустрітися з тригерами все одно доведеться.

Чим реабілітаційний центр відрізняється від наркоклініки, наркодіспанцера?

Багато хто задається питанням: «Чому лікування в наркологічній клініці недостатньо? Навіщо потрібна реабілітація? »

Хімічна залежність – це хвороба первинна, прогресуюча, рецедивуюча, смертельна.

Ще ця хвороба чотирьох сфер людини: біо (здоров’я), психологічна, соціальна (руйнування всіх взаємин), духовна (руйнування всіх принципів і цінностей). Коли людина лягає в наркологічну клініку або наркодиспансер, там йому надають медикаментозну допомогу, роблять детоксикацію (знімають ломку), після якої 100% чоловік, що пройшли її, повертаються до вживання. Таким чином, залежна людина отримує допомогу лише на фізіологічному рівні, він добре себе почуває, але через деякий час він обов’язково повернеться до вживання, так як, існує ейфорична пам’ять і тяга, які і будуть повертати людину до вживання. Його вилікували від ломок, а наступні три сфери ніхто не відновив.

Ефективне лікування залежності в реабілітаційному центрі

Коли ж, залежна людина потрапляє на лікування в наркологічний центр, тут починається одужання у всіх чотирьох сферах. Це і відновлення здоров’я, спортивні заходи, походи в баню, благотворно впливають на очищення організму. Психологи працюють над внутрішніми проблемами і комплексами, адже залежна людина дуже чутлива.

Замкнутий, з низькою самооцінкою, ні кому не довіряє і ні кого не любить. Усередині нього живе величезний страх, який він сам не подолає, і тому тут необхідна допомога психолога або психотерапевта. Сфера соціальна-необхідна, щоб людина вчилася нормально спілкуватися, поважати інших, вирішувати конфлікти мирним шляхом, довіряти, вміти висловити свою думку. І сфера духовна-відповідає за відновлення духовних принципів, поважати батьків, не красти, змінюються цінності, тверезість, сім’я, стають на перше місце.

Так само, саме на реабілітації, залежні люди дізнаються про хворобу, з якою вони зіткнулися, стикаються з її проявами, вчаться справлятися з тягою, коли дуже сильно хочеться вжити, вчаться проходити ці моменти без агресії. Вчаться брати відповідальність за себе і своє життя. Адже залежні люди-безвідповідальні.

На сьогоднішній день існує величезна кількість реабілітаційних центрів з лікування хімічної залежності, і всі стверджують, що саме у них найбільший відсоток видужуючих, пропонують різні програми. Але як вибрати правильний центр, щоб не помилитися? Розглянемо кілька варіантів.

Методи і лікування залежності в реабілітаційному центрі

1. Детоксикація – прокапування, зняття ломок, видалення токсинів з організму. Завдяки цій процедурі, людина приходить в нормальний фізичний стан, нормальне самопочуття. Багато залежних людей, найчастіше бояться саме ломок, тому їм просто необхідно пройти курс детоксикації. У нашому центрі працює кваліфікований нарколог, який, при необхідності зробить детоксикацію.

2. Метадонова терапія – опіоїдна замісна терапія наркоманії, викликаної вживанням опіатів, наприклад героїну, кодеїно-утримуючих препаратів, ширки. Замісна підтримувальна терапія метадоном передусім має на меті соціалізацію наркоманів, скасування у них внутрішньовенного введення наркотиків. Терапія проводиться строго під наглядом лікаря. Її ввели для того, щоб було менше ВІЛ-іфіцірованних людей, скоротити грабежі і крадіжки, поліпшення здоров’я і якості життя наркозалежних людей.

Зараз у багатьох реабілітаційних центрах використовується замісна терапія, і багато хто вважає її найбільш ефективною. Залежна людина приходить і отримує свою дозу, йому не треба красти, вбивати і.т.д. Це видимі плюси! Скажіть, хіба наркоман перестає бути наркоманом, коли він щодня отримує свою дозу ?! Насправді тут набагато все сумніше.

Якщо поспілкуватися з хлопцями, які проходять ЗТ, то незважаючи на те, що вони отримують свою дозу, вони все одно шукають гроші на інші наркотики, і коли знаходять, наздоганяють. Дозу, яку їм видають, все одно не достатньо. Ходити на ЗТ, це повільно рити собі могилу, ні сьогодення, ні майбутнього, людина так і залишається споживачем наркотиків. А коли хочуть кинути, ломки такі, що в багато разів гірше, ніж з героїну або ширки. Мінімум два тижні людина виходить з цього стану, навіть за допомогою детоксикації. Це дуже страшно. Наш центр не застосовує замісну терапію! Ми вважаємо, що залежному потрібна абсолютна хімічна чистота!

3. Християнські реабілітаційні центри, і їх програма спрямована тільки на духовну частину життя. Це читання Біблії, молитва, бажання привести залежних людей до Бога. Але не для всіх цього достатньо. Щоб одужувати, необхідно знати з чим ти зіткнувся. І вище вже говорилося про те, що не можна лікувати тільки одну сферу. Навіть якщо людина проходить повністю реабілітацію, більшість видужуючих зриваються через незнання, як впоратися з тягою, і піддаються спокусі швидко вирішити проблему.

4. Реабілітаційні центри із застосуванням трудотерапії. Ця програма розрахована на те, що людину вилікують працею. Праця облагороджує людину, але не у випадку з залежними людьми. Зазвичай такі трудотерапії проходять на фабриках, фермах, пасовищах. Людина працює, практично не отримує грошей, скупчуються негативні емоції, недосипання і втома, все це згубно впливає на людину, що і веде її до зриву.

При виборі реабілітаційного центру дуже важливо знати, що за програма, по якій вони працюють, які фахівці, які перспективи, що за атмосфера на центрі. Серед величезного вибору можна натрапити на страшні речі, є і такі центри, де застосовують фізичну силу!

Важливо знати і пам’ятати

1. Не забувайте про те, що хвороба хімічна залежність – це не хвороба однієї людини, це хвороба всієї родини. Коли родичі залежного живуть разом, поруч з залежним, вони мимоволі стають хворі співзалежністю, вони мимоволі починають жити його життям, беруть участь, рятують, контролюють, намагаються зробити краще, а виходить навпаки.

І 70% зривів відбуваються саме через саботаж батьків, саме через те, що вони не знають, що їм робити. Необхідно відвідувати групи для співзалежних! Якщо навіть ваша дитина ще не видужує, відвідуючи такі групи, ви зможете створити йому мотиваційну криза, коли він сам підійде і попросить допомоги.

2. За статистикою, видужуючих людей після проходження реабілітації, набагато більше, ніж після наркодиспансерів. Ми намагаємося дати людині турботу і тепло, показати що він не один такий, що він може на нас покластися. Знаючи, що таке наркоманія і алкоголізм, ми підтримуємо в скрутну хвилину. Ні хто не зрозуміє залежного так, як такий же залежний. Ми разом влаштовуємо творчі вечори та пікніки, разом готуємо, влаштовуємо ігри та розваги. Це має дуже важливу роль в одужанні.

На таких заходах, залежні люди вчаться радіти без алкоголю і наркотиків, отримують позитивні емоції, дивляться на життя зовсім іншими очима. Вони бачать, що тверезе життя можливе. Так само, на таких заходах, у хлопців проявляється творчість і креативність, як не дивно, але залежні люди дуже творчі і талановиті. Практично всі пишуть вірші, співають, танцюють, малюють, з них виходять чудові актори. Багато, пройшовших реабілітацію, домоглися великих успіхів, робота в театрі, навчання в Московському інституті «Останкіно», скінчивши медіа-школу, надали роботу режисерів і звукооператорів.

3. Багато батьків, звертаючись за допомогою, хочуть щоб їх чадо було як умога ближче до дому. Але це не завжди позитивно впливає на одужання. Чим ближче будинок, тим більше бажання швидше повернутися. Не бійтеся відправити свою дитину в інший регіон, а при необхідності і в іншу країну. Ми працюємо не тільки на території України, а так само в Росії, Німеччині, Білорусії, Ізраїлі. Ми підберемо таке лікування, яке дійсно вам допоможе.

Не намагайтеся самі вирішити проблему алкогольної і наркотичної залежності. Найчастіше бажання допомогти тільки погіршує становище. Звертайтеся за кваліфікованою допомогою і консультацією. Разом, ми знайдемо вихід з ситуації, що склалася.

Щоб ближче познайомитися з роботою реабілітаційного центру “Рецена” ви можете подивитися фото або ознайомитися з розпорядком дня і відгуками

ВИ ВТОМИЛИСЯ ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ?

Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7

+38 (096) 381-36-70

+38 (095) 014-07-32

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Наші фахівці готові допомогти!

Телефонуйте

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами +38096-381-36-70
+38095-014-07-32