Число наркоманів по всьому світу з кожним роком зростає. За оцінкою експертів ООН, близько 200 млн осіб вживають наркотики. А це 5% загального населення Землі. Тож не дивно, що обороти світового наркобізнесу становлять сотні мільярдів доларів.

В Україні ця проблема звучить особливо гостро в силу того, що вона зачіпає в основному молоде покоління – надію української нації. Ще кілька років тому середній вік початківця наркомана становив 16-17 років, а сьогодні наркоман-новачок – це 12-річний підліток.

Черкаські наркозалежні неодноразово ставали головними героями новинних сюжетів. Чого тільки варті витівки місцевих наркоманів, які організували з планетарію наркопритон або недавній випадок, коли батько-наркоман, забувши про свого малолітнього сина, залишив його серед ночі на вулиці! Як і по всій Україні, проблема ефективного лікування залежності від наркотиків в Черкасах уже не перший рік не втрачає своєї актуальності.

«Рівний рівному», – принцип роботи реабілітаційного центру в Черкасах

Реальну допомогу наркоманам в Черкасах пропонують співробітники реабілітаційного центру «Рецена». Це кваліфіковані лікарі-наркологи, психотерапевти, реабілітологи, консультанти по хімічній залежності та волонтери. За роки своєї роботи центр допоміг сотням наркоманів зі всієї України досягти стійкої ремісії і кардинально змінити своє життя. Секрет такого успіху простий – поєднання системного підходу, комфортних умов проживання і професіоналізму лікарів.Лікування наркоманії в Черкасах

Реабілітаційний центр в Черкасах «Рецена» надає допомогу в фізичному відновленні організму, проводить повноцінну психологічну реабілітацію за програмою «12 кроків» і сприяє ресоціалізації. В цілому, реабілітація розрахована на 1 рік (півроку триває перебування реабілітанта в стаціонарі і ще півроку фахівці центру допомагають своїм «випускникам» в соціальній адаптації).

Традиційно курс лікування наркоманії в Черкасах на базі центру «Рецена» починається з обов’язкової детоксикації, яка проводиться під чуйним керівництвом лікаря-нарколога. Тільки пройшовши індивідуальний курс дезінтоксикаційних заходів, пацієнт може подолати «ломку» і фізичну залежність. Після цього він приступає до не менш важливої фазі лікування – психологічному відновленню. Для його досягнення команда психологів «Рецени» використовує формат індивідуальних і колективних занять, різні методики (трудотерапію, арт-терапію, сімейну психотерапію, самоаналіз, виконання тематичних письмових робіт). Зупинимося на ключових моментах соціально-психологічної реабілітації, в рамках якої лікують від наркотиків в Черкасах.

Як лікують наркоманів в Черкасах: терапія середовищем

Даний підхід розцінюється багатьма експертами як умова успішного лікування. Взаємодіючи в співтоваристві, пацієнти отримують можливість налагодити спілкування, на власному прикладі допомогти комусь повірити у власні сили або разом йти до досягнення загальних цілей. В рамках терапевтичної спільноти співробітники центру щорічно організовують табори, куди приїжджають колишні наркомани з Росії, Білорусі та інших країн. Крім оздоровлення, вони можуть поспілкуватися і поділитися навичками ведення тверезого життя.

Допомога наркоманам в Черкасах: сімейна психотерапія

У контексті цього підходу розглядається феномен співзалежності, коли родичі та близькі люди наркомана переживають ті ж емоції, що і він, не вживаючи психоактивних речовин. Природно, такий патологічний стан вимагає допомоги психотерапевта. У форматі спеціальних груп наркоман і його рідні аналізують свої помилки, вчаться проявляти повагу і розуміння, тим самим нормалізуючи процес комунікації. І хоча стаціонари центру закритого типу, родичі пацієнтів можуть відвідувати їх в батьківський день, щоб переконається в тому, що близькій людині тут комфортно, і він досяг певних успіхів.

Курс лекцій під час лікування наркоманії в Черкасах

Даний вид роботи спрямований на інформування пацієнтів про реальний масштаб наркозалежності, дефектах характеру, які вона викликає, ознаки одужання і засобах досягнення одужання. На заняттях реабілітанти виконують індивідуальні письмові роботи, щоб проаналізувати минуле життя і сформувати нові життєві пріоритети і цінності.

Велике значення також відіграють оздоровчі заходи (фізіотерапевтичні процедури, масажі, збалансоване харчування і комплекс фізичних вправ), а також постреабілітаційна підтримка пацієнтів. Все це, а також цілий комплекс інших послуг (виклик нарколога на дім, vip-лікування, примусове лікування) пропонують в реабілітаційному центрі «Рецена».

ВИ ВТОМИЛИСЯ ВІД ЗАЛЕЖНОСТІ?

Ми маємо рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7

+38 (096) 381-36-70

+38 (095) 014-07-32

Безкоштовна консультація та запис на прийом

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Рейтинг 0 / 5. Кількість голосів: 0

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Наші фахівці готові допомогти!

Телефонуйте

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами +38096-381-36-70
+38095-014-07-32