Цілодобовий виїзд на дімЦілодобoвий 

виїзд на дім

З питань лікування наркоманії звертайтесь за телефонами+3 8(050) 545-58-95

+3 8(097) 385-77-90

Що таке передозування наркотиками?Передозування наркотиків порушує роботу основних внутрішніх органів: серця, головного мозку, печінки, легенів і нирок. При передозуванні відбувається втрата свідомості з подальшою зупинкою серця або припиненням дихання. Загрози передозування схильні абсолютно всі: як для споживачів зі стажем, так і для новачків.

Існують чинники, що підвищують ризик виникнення передозування; ці фактори пов'язані, в першу чергу, з якістю і кількістю введених наркотиків.

Наркотики опіатної групи і алкоголь являють собою смертельно небезпечну комбінацію. Чим більше ступінь алкогольного сп'яніння, тим менше опіатів потрібно для передозування зі смертельними наслідками. І тоді свята (ювілеї, випускні вечори, дні народження, весілля) закінчуються трагедією.

Як відбувається передозування і як можна його уникнути:

Змішування наркотиків.

При змішуванні наркотиків, що є найчастішою причиною смерті при передозуванні. Мова ведеться як про введення декількох наркотичних речовин і препаратів в одному шприці, так і про одночасне їх вживанні: опіуму, димедролу, психотропних або снодійних препаратів, алкоголю та ін. При взаємодії таких речовин один з одним, посилюється їх токсичний вплив на організм.

Збільшення дози.

Здатність викликати звикання є одним з властивостей наркотиків. З розвитком звикання, для досягнення бажаної ейфорії (кайфу), з кожним новим вживанням доводиться вводити все більшу дозу. Відповідно постійне збільшення дози розвиває наркотичну залежність і в певний момент може привести до того, що організм не впорається з тією дозою, яка буде введена. Наприклад, під час утримання від прийому наркотиків (при лікуванні, детоксикації, тюремному ув'язненні) організм відвикає від колишніх доз і тому введення колишньої дози провокує передозування. Як приклад можна привести і те, що вживання нової дози наркотику до закінчення дії попередньої сприяє його накопиченню в організмі, що також призводить до передозування.

Зміни в стані здоров'я.

Хвороби, в тому числі застуда і грип, не кажучи вже більш серйозних хронічних захворюваннях, зменшення маси тіла, зниження імунітету можуть змінити здатність організму переносити наркотик, коли навіть менша доза викликає більший ефект.

Ознаки передозування героїном:

  • пригнічений дихання;
  • низький кров'яний тиск;
  • слабко прощупується пульс;
  • зменшення частоти серцебиття;
  • різке звуження зіниць, зіниці слабко реагують на світло (звужені в темряві);
  • посиніння губ і кінчиків пальців;
  • бліде обличчя;
  • стан сонливості, аж до повної відсутності свідомості;
  • нудота блювота;
  • невиразна мова.

Всі перераховані симптоми є ознаками небезпечного для життя стану!

Ознаки передозування психостимуляторами (амфетамін, гвинт, ЛСД):

  • неконтрольоване емоційне збудження;
  • страх смерті;
  • паніка;
  • рухове збудження (потерпілий не знаходить собі місця, метається);
  • різке підвищення кров'яного тиску (аж до інсульту);
  • посилене серцебиття;
  • потовиділення;
  • сильний пульсуючий головний біль, спазми;
  • відчуття здавлювання, біль в грудній клітці;
  • піна з рота;
  • нудота блювота.

Всі перераховані симптоми є ознаками небезпечного для життя стану!

Перша допомога при передозуванні героїном:

  1. Необхідно терміново викликати "швидку допомогу", так як в більшості випадків потрібна кваліфікована медична допомога, яку не можуть надати люди, цьому не навчені. Крім цього, часто може знадобитися спеціальне обладнання.
  2. Допоможіть потерпілому залишатися в свідомості: звертайтеся до нього по імені; ущипніть його за мочку вуха (вона досить чутлива). Якщо потерпілий не реагує на ваші дії, зробіть наступне: розітріть йому вуха, поплескайте долонями по щоках, поплескайте, змочену нашатирним спиртом ватку або шматочок тканини піднесіть до носа потерпілого.
  3. Щоб потерпілому було легше дихати, розстебни воріт і звільніть його від заважаючого диханню одягу.
  4. Якщо потерпілий знаходиться в свідомості, не давайте йому заснути, говоріть з ним, змушуйте відповідати на прості питання. Необхідно стежити за диханням потерпілого: скажіть йому, щоб він дихав глибоко і повільно. При передозуванні опіатами дихання утруднене, і людина може взагалі припинити дихати.
  5. Якщо свідомість відновити не вдалося, дихання відсутнє, пульс не простежується, серцебиття не прослуховується, зіниці розширені - життя потерпілого у великій небезпеці! Але йому ще можна допомогти.

Ось кілька прийомів "швидкої допомоги", яку необхідно надати до приїзду медичної бригади:

  • покласти потерпілого на тверду поверхню, але не на ліжко;
  • перевірити прохідність верхніх дихальних шляхів (ніс, рот, горло). Найчастіше потерпілому заважає дихати запалий язик (це відбувається через розслаблення всіх груп м'язів) або блювотні маси. Їх слід видалити з рота пальцем (краще перед цим обмотати палець тканиною або бинтом).
  • якщо подих і робота серця не відновилися, "швидка допомога" ще не прибула, приступайте до виконання штучного дихання методом "рот в рот" і закритого масажу серця.

Перша допомога при передозуванні стимуляторами:

  1. Постарайтеся заспокоїти постраждалого. Примусьте його дихати повільно, робити глибокі вдихи і видихи.
  2. Нехай постраждалий вмиється холодною водою або оберніть йому голову холодним, вологим рушником. Можна прийняти холодний душ.
  3. дайте йому випити теплого неміцного чаю (ні в якому разі кави!).
  4. Нехай постраждалий прийме лежаче положення.
  5. Якщо стан погіршується, викличте "швидку допомогу".
  6. У разі зупинки серця і дихання починайте робити штучне дихання методом "рот в рот" і закритий масаж серця.

Що не слід робити при передозуванні.

Не вводьте опіати (героїн, опіум) при передозуванні стимуляторами (амфетаміни, кокаїн) і, навпаки, в разі передозування опіатами не вводьте стимулятори. Це може тільки посилити отруєння організму і привести до смерті!

волонтер центру "Рецена"

Що таке передозування наркотиками? 2 частина

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)